В РНБО заявили про жахливі наслідки можливої посухи в Україні

20 Июня 2020 0

Заступник Секретаря Ради національної безпеки і оборони України Олексій Соловйов провів чергове засідання робочої групи з питань безпеки водних ресурсів держави та забезпечення населення якісною питною водою в населених пунктах України, повідомляє прес-служба РНБО.

Представники міністерств і відомств, наукових установ, фахівці Апарату РНБО України розглянули питання стосовно стану поверхневих водних об’єктів та прогнозні показники забезпеченості населення і галузей економіки України поверхневими водними ресурсами протягом поточного року, стану та проблеми модернізації систем питного водопостачання та централізованого водовідведення, а також стану державного обліку артезіанських свердловин, облаштування їх засобами вимірювання об’єму видобутих підземних вод.

Зазначалося, що станом на середину червня гідрологічна ситуація на переважній більшості річок України покращилася, й її подальший розвиток залежатиме від режиму випадіння дощів та їх кількості. Проте, враховуючи багаторічні тенденції, не зникає ймовірність формування періодів низької водності влітку - восени з можливими негативними наслідками для різних секторів економіки, населення і довкілля.

Учасники засідання акцентували на необхідності активізації заходів для відновлення та заміни пошкоджених систем водопостачання та водовідведення, впровадження нових технологій, реконструкцію споруд очистки питної води, реконструкцію споруд очистки стічних вод, переоснащення автоматизованої системи управління технологічного процесу, впровадження нового лабораторного обладнання тощо. Важливим питанням також є гармонізація окремих показників якості питної води із законодавством ЄС.

Серед іншого, учасники засідання наголосили на необхідності вдосконалення законодавчої бази для убезпечення забруднення водних ресурсів.

«Держава має забезпечити високий рівень якості питної води», - наголосив О.Соловйов.

Під час засідання було обговорено питання про часові рамки введення в дію Державного реєстру артезіанських свердловин та його первинного наповнення. Одночасно із наповненням цього реєстру інформація про геопросторове розміщення таких свердловин буде завантажена на інтерактивну карту і синхронізована з публічною кадастровою картою України. Їх інвентаризація та облік дозволить використати цю інформацію для виявлення потенційних джерел водопостачання населення при плануванні розвитку регіонів.

У засіданні взяли участь, зокрема, в.о. Голови Державного агентства водних ресурсів України Михайло Хорєв, директор Українського гідрометеорологічного інституту Володимир Осадчий, президент Української асоціації підприємств водопровідно-каналізаційного господарства «Укрводоканалекологія» Дмитро Новицький, заступник Голови Державної служби геології та надр України Роман Сарамага, заступник Міністра розвитку громад та територій України Анна Коваленко.

Читайте новости Украины и мира на страницах «2000» и в социальных сетях FacebookTwitterLivejournal, а также Telegram

Гиркина прошляпили в Киеве, а не в Донецке!

Каждый раз, возвращаясь из Донецка, я задаю себе один и тот же вопрос. Как могло...

В СНБО сообщили о ядерном грузе из России в Крым

Подобные грузы неоднократно были замечены на территории оккупированной автономной...

Голова парламенту як член РНБО?

Указ Президента України П. Порошенко №528/2014 від 16.06.2014 р. порушує Конституцію України

Зеленский назначил 32 судей

Президент Владимир Зеленский назначил 32 судей в городские и районные суды в 12...

В Раду проходят пять партий, - соцопрос

Пять политических партий преодолели бы проходной пятипроцентный барьер, если бы...

УЗ возобновляет курсирование еще 12 пригородных...

АО "Укрзализныця" (УЗ) возобновляет курсирование еще 12 пригородных поездов, в целом по...

Борис Патон назвал своего преемника

Президент Национальной академии наук Украины (НАНУ) Борис Патон видит своим...

В Ривненской области смягчили карантин

В Ривненской области ослабляют карантинные меры в связи с улучшением...

Кабмин начинает подготовку к учебному году

Правительство Украины тщательно изучает практики преодоления коронавируса за...

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Авторские колонки

Блоги

Ошибка