В суді оскаржили Постанову Кабміну щодо порушення прав громадян під час карантину

06 Апреля 2020 5

Адвокатське бюро «Юрченко Юрій та партнери» за ініціативи шеф-редактора ІА «Центр новин» Ольги Витак оскаржили в Окружному адміністративному суді міста Києва Постанову Кабінету Міністрів України № 211 від 11.03.2020 року  "Про запобігання поширенню на територіı̈ України гостроı̈ респіраторноı̈ хвороби COVID-19, спричиненоı̈ коронавірусом SARS-CoV-2" (зі змінами та доповненнями).

В позовній заяві зазначено, що Кабінет Міністрів України своєю Постановою №211 вийшов за межі наданих йому повноважень, оскільки фактично відповідні обмеження — це обмеження, які можливі виключно в разі введення в Україні правового режиму надзвичайного стану (а не надзвичайної ситуації).

Автори позовної заяви звертають увагу на те, що карантин на територіı̈ України може бути введений Кабінетом Міністрів України виключно з метою запобігання поширенню особливо небезпечних інфекційних хвороб виключно за ініціативи МОЗ України та поданням Головного санітарного лікаря України, виключно у разі введення Президентом України із наступним затвердженням Верховною Радою України надзвичайного стану.

Станом на 11.03.2020 року (дата видання оскаржуваної постанови) та 06.04.2020 р. в Україні не введено режиму надзвичайного стану, у Головного санітарного лікаря України немає законних підстав для подання ініціативи введення карантину. У МОЗ України немає законних підстав звернутися до Кабінету Міністрів України з цим питанням.

«В Україні коронавірус не визнано Верховною Радою України особливо небезпечною карантинною хворобою. А тому п. 1 оскаржуваноı̈ Постанови в редакції - "Установити з 12 березня 2020 р. до 24 квітня 2020 р. на усій територіı̈ України карантин" є незаконним, і прийнятим Відповідачем із перевищенням повноважень, є протиправним, оскільки призводить до обмеження конституційних прав Позивача», - зазначив адвокат Юрій Юрченко.

Крім того, автори постанови звертають увагу також на те, що обов'язок носити засоби індивідуального захисту, зокрема, захисні маски, передбачено саме для хворих людей та тих, які є бактерієносіями, а не для всіх громадян України, при тому, що держава не забезпечила надання всім громадянам захисних масок (засобів індивідуального захисту).

Також автори заяви звертають увагу на те, що положення Постанови порушують: право на свободу та особисту недоторканність; право на свободу пересування; право на свободу мирних зібрань; право на проведення і участь у релігійних заходах; право на свободу підприємницької діяльності; право на працю; право на страйк; право на достатній життєвий рівень; право на повагу до гідності людини.

Як пояснив адвокат Юрій Юрченко, Постановою № 211 від 11.03.2020 р. (з наступними змінами і доповненнями) Кабінет Міністрів України перебрав на себе повноваження Верховної Ради України та прийняв постанову без наявності на це підстав для цього, оскільки карантин може вводитися на всій території України в разі оголошення саме надзвичайного стану.

«Так само як і обмеження прав громадян України та покладення додаткових обов'язків на громадян України можливе лише в разі введення карантину — саме у разі введення надзвичайного стану Президентом України з подальшим його затвердженням Верховною Радою України в порядку визначеному ст.83, п.31) ст.85, п.19) ст.92, п.21) ст.106 та Конституції України та Законом України "Про правовий режим надзвичайного стану".

В разі відсутності введення в Україні правового режиму надзвичайного стану (що є загальновідомим фактом), Кабінет Міністрів України не має права встановлювати додаткові обмеження громадянам України та обмежувати їх права, передбачені ст.ст.29,33,35,39,42,43,44,48,28 Конституції України — в т.ч. щодо обмежень в пересуванні, обмежень збиратися мирно, обмежень збиратися мирно з встановленням дозволеної та забороненої кількості зібрання людей, обмежень святкувати релігійні свята (навіть з дотриманням дезінфекційних (запобіжних) заходів)», - зазначив Юрченко.

У свою чергу позивач зазначила, що жодним чином законодавством України не передбачено введення правових заходів щодо обмеження прав громадян при карантині, що черговий раз підтверджує, що підставою для обмеження прав, як і для карантину на всій території України може бути тільки правовий режим надзвичайного стану в Україні.

«Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб" передбачено  адміністративні та медико-санітарні заходи при особливо-небезпечних інфекційних хворобах, до яких Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб" не віднесено - гостра респіраторна хвороба COVID-19, спричинена коронавірусом SARS-CoV-2.

Вважаю це суттєвим недопрацюванням депутатів, які мали можливість внести відповідні зміни до Закону на позачерговій сесії 30.03.2020 р., однак цього не здійснили, переклавши всю відповідальність в країні на Кабінет Міністрів України, який не наділений відповідним обсягом повноважень», - зазначила Ольга Витак.

Адвокат Юрій Юрченко також зазначив, що в Законі "Про захист населення від інфекційних хвороб", відсутні правові підстави для введення на всій території України карантину, зокрема обмеженнями конституційних прав громадян України.

«Дану ситуацію знов-таки здатна вирішити виключно Верховна Рада України разом з Президентом України в юридичному полі у відповідності до Конституції України.

Всі інші заходи, що передбачені оскаржуваною Постановою КМУ № 211 від 11.03.2020 р. (зі змінами та доповненнями), якими передбачено адміністративні та медико-санітарні заходи Позивач не оскаржує, крім предмету оскарження Постанови КМУ, яка є незаконною, протиправною і повинна бути визнана судом нечинною, виходячи із вище викладеного», - відзначив Юрченко.

Від так, Позивач просить суд визнати протиправною і нечинною, з моменту прийняття, постанову Кабінету Міністрів України № 211 від 11.03.2020 року "Про запобігання поширенню на територіı̈ України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненоı̈ коронавірусом SARS-CoV-2" (зі змінами та доповненнями).

Читайте новости Украины и мира на страницах «2000» и в социальных сетях FacebookTwitterLivejournal, а также Telegram

В "Слуге народа" анонсировали изменения в составе ...

Во фракции "Слуга народа" анонсировали изменения относительно состава правительства и...

Кабмин утвердил программу преодоления последствий...

Кабинет министров Украины утвердил Программу стимулирования экономики для...

Кабмин рассмотрит передачу объектов Укрбуда на...

Министерство обороны Украины предложило рассмотреть на очередном заседании Кабинета...

В Украине продлят мораторий на проверки малого...

Министр развития экономики, торговли и сельского хозяйства Игорь Петрашко заявил, что...

В Украине продлили и ослабили карантин

Кабинет министров Украины одобрил ослабление карантинных ограничений с 11 мая и...

Правительство будет постепенно ослаблять...

На следующем заседании правительства рассмотрят ряд решений по ослаблению карантина,...

Украина предложила вести переговоры по Донбассу без...

Вице-премьер Украины Алексей Резников предложил Великобритании и США организовать...

"Утро с Интером": сегодня в обращение введена монета...

С сегодняшнего дня 10 гривен в обороте – еще и одной монетой! Это – один из...

EXMO поможет детским домам и приютам

Криптовалютная биржа EXMO запускает сбор средств на благотворительный проект,...

Митрополит Антоний: Церковь не может быть...

Церковь не может зависеть от государства, поскольку находится вне системы и вне...

Украина и Иран проведут переговоры по сбитому Boeing

Иран считает Украину приоритетной страной для передачи бортовых самописцев сбитого...

«Суспільному» разблокировали счета

Национальная общественная телекомпания Украины (НОТУ) проинформировала 3 июня, что ее...

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Авторские колонки

Блоги

Ошибка