Валерій Пацкан: Рахункова палата по завершенню епідемії планує перевірити ефективність витрачання коштів Фонду боротьби з COVID-19

11 Июня 2020 0

Рахункова палата по завершенню епідемії коронавірусу планує перевірити ефективність витрачання коштів Фонду боротьби з COVID-19.  Про це заявив Голова Рахункової палати Валерій Пацкан під час дискусії «Точка контролю. Як ефективно провести бюджетні видатки в кризовий рік», організованої VOXUkraine.

Він нагадав, що змінами до державного бюджету на 2020 рік створений Фонд боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2. Його загальна сума майже 65 млрд гривень, а кошти виділяються за рішеннями Кабміну та погоджуються Комітетом Верховної Ради з питань бюджету. Станом на початок червня Урядом прийняті рішення про виділення з Фонду загалом трішки більше 28 млрд грн, що становить 44% всіх коштів.

«Концентрація 5% бюджету країни за однією бюджетною програмою дозволяє швидко та оперативно реагувати і спрямовувати кошти на ті напрями, які цього потребують. Водночас централізація таких ресурсів підвищує ризики неефективного використання коштів», - підкреслив Валерій Пацкан.

За його словами, існує низка ризиків. «По-перше, корупційні ризики при розподілі коштів - на заходи, не пов'язані з надзвичайною ситуацією або тільки дотичні до неї. По-друге, організаційні ризики - урядові рішення про виділення коштів з Фонду мають ґрунтуватися на докладних і якісних розрахунках, містити чіткі умови використання коштів. По-третє, ризики неефективного використання коштів. Щоб їх мінімізувати, кожне рішення Уряду про виділення коштів з Фонду має погоджувати парламентський Комітет з питань бюджету. При цьому вкрай важливо попередити нецільове використання коштів», - наголосив Валерій Пацкан.

Він додав, що Фонд створено у складі державного бюджету і тому Рахункова палата, яка контролює від імені Верховної Ради України надходження та використання його коштів, не може залишатися осторонь. «Ще з березня фахівці Рахункової палати почали відслідковувати видатки на боротьбу з пандемією. Вибирається, систематизується  і оперативно оновлюється інформація про видатки на боротьбу з COVID-19 на окремому дашборді. Ця інформація у вільному доступі», - підкреслив Голова Рахункової палати.

Валерій Пацкан також зауважив, що тиждень тому разом із колегами з 40 країн – главами національних аудиторських офісів – взяв участь у відеоконференції EUROSAI щодо відповіді на світову пандемію COVID-19 при проведенні аудиту. «Керівники ВОА мають однакову позицію - має бути баланс між швидкістю надання допомоги і належними заходами контролю за витрачанням коштів. Тож тепер перед чи не всіма ВОА постає питання дослідити своєчасність і якість реагування урядів на пандемію і контроль за витрачанням коштів», - додав він.

За словами Валерія Пацкана, враховуючи обмежений потенціал державного бюджету, складність прогнозування розвитку пандемії та її впливу на економіку і наповнення бюджету, необхідно вкрай обережно витрачати кошти Фонду. «Варто оцінити ефективність того, що вже зроблено, і в разі необхідності виділення коштів на допомогу, треба шукати ефективні інструменти їх надання», - підкреслив Голова Рахункової палати

Читайте новости Украины и мира на страницах «2000» и в социальных сетях FacebookTwitterLivejournal, а также Telegram

Валерій Пацкан: У першому півріччі до загального...

У першому півріччі цього року до загального фонду державного бюджету недоотримано...

Рахункова палата: Інформація про «економію» 28,2 млрд...

Міністерство економіки, торгівлі та сільського господарства України (Мінекономіки) у...

Система протипаводкового захисту є недостатньо...

З 2015 року в Україні фактично призупинено будівництво і реконструкцію протизсувних і...

Понад 700 млн грн на підтримку в безпечному стані та...

Рахункова палата виявила використання з порушеннями 702 млн грн з витрачених 2,57 млрд...

Валерій Пацкан: Через неякісний прогноз обмінного...

За оцінкою Рахункової палати, через неякісний прогноз обмінного курсу державний...

Валерій Пацкан: У 2019 році ми знайшли порушення,...

У 2019 році аудитори Рахункової палати знайшли порушення, фактично, під час кожної...

За вождение в нетрезвом виде могут вести пожизненное...

Президент Украины Владимир Зеленский выступает за введение максимальной уголовной...

Завтра пройдут два внеочередных заседания Рады

Председатель Верховной Рады Дмитрий Разумков подписал распоряжение о проведении...

Экс-министру Кожаре продлили арест

Бывший министр иностранных дел Леонид Кожара останется в СИЗО до 25 августа. Такое...

Разумков рассказал, почему отложили назначение даты...

Рассмотрение постановления о назначении местных выборов на 25 октября отложили до...

В Украине усилят ответственность за вождение в пьяном...

Верховная Рада намерена усилить ответственность за нарушение Правил дорожного...

«Наш край» выбрал Анатолия Присяжнюка главой...

Представляя нового главу «Нашего края» на Киевщине, сопредседатель партии...

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Авторские колонки

Блоги

Ошибка