Від 100 до 1200: скільки пропонують за "голос" на виборах: брифінг "Стоп політичній корупції"

20 Октября 2020

Однією з головних тенденцій місцевих перегонів є зловживання владою та спроби маніпуляцій громадською думкою, – наголошує медіаексперт Олександр Чекмишев. Про це він розповів у ході щоденного брифінгу в рамках проєкту «Стоп політичній корупції».

Зокрема, з Олевська повідомили, що в тамтешній ОТГ заступник голови Олександр Ніколайчук самотужки провів соціологічне опитування і заявив, що його шеф, міський голова Олевської ОТГ Омельчук є лідером рейтингу.

Натомість у Тернопільській області великі партії об’єднались, аби усунути з виборів конкурентів – партію «Довіра». Там Бучацька ТВК відмовила у реєстрації кандидатам від цієї політсили.

30 вересня Тернопільська територіальна організація Радикальної партії Олега Ляшка звернулася до Тернопільського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Бучацької міської територіальної виборчої комісії. Третьою стороною у цій справі виступала організація політичної партії «Довіра», оскільки суть позову полягала у визнані протиправною та скасуванні постанови Бучацької міської ТВК від 25 вересня 2020 року №13 в частині реєстрації кандидатів у депутати від цієї політичної сили. Підставою для звернення до суду організація Радикальної партії вказувала, що при формуванні територіальних виборчих списків організацією партії «Довіра» не були дотримані вимоги гендерного представництва.

9 жовтня Тернопільська обласна організація політичної партії «Довіра» подала позовну заяву до Тернопільського окружного адміністративного суду. Суд зобов’язав Бучацьку міську ТВК повторно розглянути питання щодо реєстрації кандидатів у депутати до Бучацької міської ради від організації політичної партії «Довіра».Однак 13 жовтня на засіданні Бучацька ТВК прийняла рішення про відмову у реєстрації кандидатів від цієї політичної сили. Адвокат обласної організації партії «Довіра» Казимир Попіль зазначив, що представники комісії просто виконували волю топових партій.

16 жовтня «Довіра» вчергове виграла процес: суд зобов’язав ТВК зареєструвати політсилу для участі у виборах до Бучацької ОТГ.

Загалом протягом вихідних до поліції надійшло понад 400 заяв та повідомлень щодо виборчих порушень, за якими правоохоронці почали 43 кримінальних провадження. Станом на сьогодні з початку кампанії вже 408 кримінальних проваджень перебувають на стадії досудового розслідування, крім того, проти порушників складено 1306 адміністративних протоколів. Про це повідомила керівник юридичного департаменту ВГО «Стоп корупції» Роксолана Арійончик.

Зокрема, у Броварах 17 жовтня двоє молодиків за ніч зняли номери, присвоєні кандидату у виборчому бюлетені, на вісімнадцяти агітаційних бордах. Працівники місцевої поліції затримали двох столичних жителів 21 та 23 років та склали щодо них 18 адміністративних протоколів.

Вона також зауважила, що по всіх регіонах Україні фіксують випадки масового підкупу виборців: так, на Донеччині за один голос пропонують 100 грн, а на Київщині та в Одесі – тисячу. За низкою таких епізодів наразі триває досудове розслідування.

Зауважимо, один із затриманих в Одесі ще у 2015 році притягався до відповідальності за порушення виборчого законодавства. На руках у зловмисників було 45 тисяч доларів, призначених для підкупу: за кожен голос планували платити по 1000-1200 гривень.

Читайте новости Украины и мира на страницах «2000» и в социальных сетях FacebookTwitterLivejournal, а также Telegram

Денісова: на багатьох дільницях осіб з інвалідністю...

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова розповіла про...

Поліція відкрила шість кримінальних проваджень щодо...

Про це йшлося під час брифінгу першого заступника міністра внутрішніх справ України...

Місцеві вибори 2020: Як проголосувати безпечно для...

Місцеві вибори в Україні відбудуться цієї неділі, 25 жовтня. Уряд встановив додаткові...

Думки і погляди населення щодо «опитування»,...

З 17 до 19 жовтня 2020 року КМІС провів власне опитування методом CATI (телефонні інтерв'ю з...

Оцінка ситуації в Україні і сприйняття партій та...

З 8 до 15 жовтня 2020 року Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів...

На виборах у США вперше можна буде проголосувати...

На виборах у США цього року вперше можна буде проголосувати українською мовою. Таку...

Украина получит ускоренный доступ к вакцине от COVID-19

Верховная Рада одобрила за основу и в целом законопроект, который дает возможность...

Рада для поддержки бизнеса внесла изменения в...

Верховная Рада внесла ряд изменений в Налоговый кодекс для поддержки бизнеса на время...

ФГИУ продал двенадцатый спиртзавод

Фонд государственного имущества Украины (ФГИУ) продал Должокский спиртзавод за 61 млн...

ООН опубликовала информацию о нападениях на...

Мониторинговая миссия ООН в Украине отметила множественные случаи нарушения прав...

В Украине в 2020 году произошло почти 600 ДТП с участием...

За девять месяцев 2020 года в Украине произошло почти 580 ДТП с участием животных.

Лыжный сезон на Закарпатье стартовал в Поляне

В четверг, 3 декабря, в Закарпатской области зимний горнолыжный сезон первыми открыли в...

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Авторские колонки

Блоги

Ошибка