Від спалаху поліомієліту в Україні врятує лише вакцинація – Валентина Гінзбург

10 Июля 2020 0

Від спалаху поліомієліту в Україні, про який попереджає Європейська регіональна комісія із сертифікації ліквідації поліомієліту, врятує лише вакцинація – Валентина Гінзбург

Україна у зоні високого ризику спалаху поліомієліту. Таких висновків дійшла Європейська регіональна комісія із сертифікації ліквідації поліомієліту (РКС). За її даними, за 5 місяців 2020 року лише 30% дітей першого року життя, які потребують обов'язкових щеплень, отримали всі три дози вакцини для профілактики поліомієліту.

«Нагадаю, що для стійкого колективного імунітету рівень вакцинації має досягати позначки 95%. За таких показників у вакцинокерованих інфекційних хвороб просто не залишається шансів», – зауважила директорка Департаменту охорони здоров'я Валентина Гінзбург.

Вона зазначила, що статистика у місті Києві загалом підтверджує дані Європейської регіональної комісії із сертифікації ліквідації поліомієліту. Так, середній показник вакцинації серед дітей до року складає 41,3%, до 18 місяців – 38,7%, 6 років – 30,8%, 14 років – 29,7%.

«Щодо ситуації у столиці, краще за все наразі йдуть справи з вакцинацією від поліомієліту у Дніпровському районі м. Києва. А ось задніх пасуть Печерський, Голосіївський та Шевченківський», – розповіла директорка Департаменту.

Також Валентина Гінзбург повідомила, що загальний рівень охоплення вакцинацією в столиці складає в середньому 30,7%. Серед найкращих – знову Дніпровський район, а найнижчі показники в Солом'янському, Шевченківському та Подільському районах.

«Я вкотре звертаюся, у першу чергу, до батьків. Не грайтеся долею своєї дитини. Повірте медикам: вакцинація – єдиний дієвий спосіб вберегтися від багатьох небезпечних інфекційних захворювань. Причому – вакцинація вчасна. Адже коли дитина тяжко захворіє або, не дай Боже, помиратиме на ваших очах від ускладнень хвороби – щось робити буде вже запізно», – наголосила Валентина Гінзбург.

Директорка Департаменту охорони здоров'я зауважила, що літо – чудова можливість звернутися до педіатра або сімейного лікаря, щоб проконсультуватися, чи всі щеплення наявні, чи всі зроблені за календарем.

«Не чекайте початку осені, коли за різноманітними довідками до амбулаторій потягнуться черги відвідувачів. Зателефонуйте лікарю, з яким підписано декларацію. У разі, якщо час робити планове щеплення або необхідно наздогнати згаяне – він призначить час візиту, огляне та відправить на вакцинацію. Усе відбуватиметься з дотриманням необхідних правил безпеки та обмежувальних карантинних заходів. А ваша дитина отримає найнадійніший захист від поліомієліту, кору, паротиту, дифтерії та багатьох інших недуг», – підсумувала вона.

Довідково.

За даними Центру громадського здоров'я України, поліомієліт – це гостре інфекційне захворювання. Поліовірус поширюється від людини до людини через фекалії та слину, найчастіше – через брудні руки, інфіковану їжу та воду.

Захворіти на поліомієліт може кожна невакцинована дитина і дорослий. Але найбільш сприйнятливі до вірусу поліомієліту діти віком до п'яти років. Тому перше щеплення діти отримують у перші місяці життя.

У 2019 році в Україні було вакциновано понад 78% дітей до року. Такий же показник серед дітей віком до 18 місяців. Серед дітей 6 років охоплення становило трохи більше 80%. Також понад 80% дітей було вакциновано і у віковій групі 14 років.

Поліомієліт характеризується ураженням центральної нервової системи та виникненням паралічу, що може призвести до смерті.

Поліомієліт неможливо вилікувати. Близько 5% хворих помирають. Здебільшого – через порушення дихання під час паралічу дихальної мускулатури.

В одного із 200 хворих розвиваються деформації хребта і кінцівок, що стають причиною інвалідності.

Інші небезпечні ускладнення поліомієліту: пневмонія, міокардит, важкі шлунково-кишкові розлади із кровотечою, виразками, кишковою непрохідністю.

Вакцинація – єдиний надійний спосіб запобігти поліомієліту. Шістьох доз вакцини достатньо, щоби сформувався імунітет до поліомієліту до кінця життя. В Україні є ефективні вакцини в достатній кількості, закуплені за кошти державного бюджету.

Вакцини є безкоштовними для дітей. Навіть якщо дитина пропустила щеплення за календарем, вона може надолужити його безоплатно.

Дуже важливо забезпечити вакцинацію дітей з хронічними захворюваннями, оскільки вони більш вразливі до інфекцій.

Протипоказання до щеплення може визначити лише лікар.

Читайте новости Украины и мира на страницах «2000» и в социальных сетях FacebookTwitterLivejournal, а также Telegram

Врачам-интернам предоставят право медпрактики

Комитет Верховной рады по вопросам здоровья нации, медпомощи и медстрахованию намерен...

Стоимость лечения для украинцев будет повышена

Стоимость лечения в Украине сейчас является заниженной, поэтому его необходимо...

Рада одобрила страхование медиков

Верховная Рада поддержала за основу и в целом законопроект № 3376-1, который...

Дмитро Комаров: більшість китайців проживають життя,...

Відомий телеведучий-мандрівник Дмитро Комаров, який півроку провів у Китаї, розповів...

Детский невролог: планируем первый визит к...

Рождение ребенка – это не только не поддающаяся описанию радость, но и колоссальная...

Современное решение проблемы частого и...

Деликатная проблема, которая доставляет неудобства ежедневно, из года в год, теперь...

В Украине немного снизился суточный прирост новых...

За прошедшие сутки в Украине было подтверждено 990 новых случаев заражения...

В Украине сегодня без осадков

Погода в Украине в понедельник, 3 августа, не будет дождливой, но возможна облачность. В...

Turkish Airlines возобновила прямые регулярные рейсы в...

После перерыва в 4,5 месяца компания Turkish Airlines возобновила прямые регулярные рейсы из...

От коронавируса умер директор Центра первичной...

Глава Старосамборского центра первичной медико-санитарной помощи во Львовской...

Первый день вступительной кампании: абитуриенты...

Абитуриенты в первый день вступительной кампании создали уже более 40 тысяч...

Черкасская область: в результате ДТП 1 человек погиб,...

В Черкасской области в результате столкновения трех легковых автомобилей один...

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Авторские колонки

Блоги

Ошибка