За крок до COVID-катастрофи, або сумський піар на фоні пандемії

19 Октября 2020

Через халатність команди міського мера Олександра Лисенка, у Сумах поширюється «географія» пандемії коронавірусу. Лише за останній тиждень у місті захворіли близько 1000 людей.

Починаючи з 12 жовтня, коли кількість хворих перевалила за 300 осіб, місто опинились у «червоній» зоні. На превеликий жаль, пан Лисенко захопившись своїм піаром, проігнорував застереження з боку головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області щодо негативного впливу масових заходів на епідемічну ситуацію.

Під час засідань виконкому міськради начальник головного управління Віталій Моісеєнко неодноразово акцентував увагу мера на необхідності дотримання вимог карантину: посилення контролю на транспорті, обмеження роботи атракціонів у парку імені Кожедуба і дитячому парку «Казка», а також дотримання інших обмежень, запроваджених Кабінетом міністрів. Проте «дорогий» Олександр Миколайович продовжував гнути свою «лінію «пом’якшення».

Під виглядом особистого прийому він намагався заробити бали перед виборцями: на своїй сторінці у фейсбуці сумський голова люб’язно запрошував на зустрічі з міським керівництвом начебто для вирішення питань «щодо освітлення, благоустрою, ремонту будинків». Одне з таких «рандеву» відбулось на вулиці Ковпака у Курському мікрорайоні. Про це наприкінці серпня повідомляли спостерігачі громадської мережі «Опора»: на їхню думку, у діях мера простежувався достроковий старт виборчих перегонів.
Скориставшись Днем знань, Лисенко «захопився» святом Першого дзвоника у навчальних закладах.  Другого вересня за його «благословенням» організували День міста. Прикриваючись 365-літтям заснування Сум, Олександр Миколайович також брав участь у нагородженні переможців конкурсу «Молодіжна еліта» (започаткованого міським відділом у справах молоді та спорту). Масові заходи проводились і на День підприємця, і на фестивалі фарб у дитячому парку «Казка», і на завершенні реконструкції Театральної площі, і на фінальному тестуванні водограїв.

Завдячуючи «заслугам» міської влади темпи поширення хвороби збільшилися в десятки разів. Як наслідок, Суми посідає сумну першість в Україні за кількістю випадків захворювань (у перерахунку на кількість населення. Тривожна статистика у жовтні-2020 свідчить про нове поширення коронавірусної інфекції, що призводить до погіршення здоров`я сумчан.

Навіть офіційних даних щодо захворюваності та смертності у Сумах достатньо, аби побачити очевидний факт: ситуація з епідемією вийшла з-під контролю. Передусім йдеться про зростання так званого коефіцієнта виявлення (співвідношення кількості проведених тестів до кількості виявлених випадків корона вірусу). Проблема загострюється через те, що кількість протестованих сумчан є набагато меншою, аніж реальне число захворювань у місті. Ігноруючи рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров`я, у Сумах (як, до речі, і в інших регіонах) часто тестують лише тих контактних осіб, які демонструють «характерні симптоми» (хоча відомо, що COVID-19 може проявлятися дуже по-різному, а значна частина випадків взагалі не має симптомів). Таким чином, у місті свідомо не тестують значну кількість людей, які мають високий ризик заразитися й передати хворобу іншим. Проте, здається, Лисенка такі «дрібниці» не цікавлять.

Врятувати ситуацію можна було б завдяки терміновим зусилля міської влади щодо впровадження масового тестування та виділення на оплату послуг у приватних лабораторіях. У такому разі пацієнти, які мають направлення від лікаря, не чекали б результатів по 5-10 днів. Проте у політично заклопотаного мера є «свої» пріоритети: його турбує не складана ситуація в лікарнях, а політичні піари, пов’язані зі штучним зростанням власного рейтингу.

Петляючи як переляканий заєць між порушенням карантину і передвиборчою гарячкою, Лисенко мріє виконати програму-максимум: утриматись у владному кріслі й опертись на майбутню більшість у міськраді. Щоб не втратити доступ до владного «корита»,  Олександр Миколайович побіг на поклон до рідненької «Батьківщини», яка  «засватала» його в кандидати буквально в останню мить. Такий «хід конем» було зроблено для того, щоб хоч трохи підняти рейтинг «вмираючого» мера за рахунок «сердечників». Але це зовсім не означає, що «любимчик» Юлії Тимошенко знову отримає мерське крісло. Як-то кажуть, з брехнею весь світ пройдеш, але назад не вернешся.

Читайте новости Украины и мира на страницах «2000» и в социальных сетях FacebookTwitterLivejournal, а также Telegram

В УПЦ Варфоломею предлагают во время визита в Украину...

Патриарх Варфоломей несет ответственность за легализацию церковного раскола и...

Рада приняла закон об отсрочке обязательного...

Рада приняла закон об отсрочке обязательного использования кассовых аппаратов для...

В администрации аэропорта "Львов" прошли обыски

Сотрудники Службы безопасности Украины и Национальной полиции при участии работников...

У зоні відчуження полігон твердих побутових відходів...

Щороку від діяльності підприємств та підрядних організацій у зоні відчуження...

Рада сократила сроки рассмотрения законов о...

Верховная Рада сократила сроки подачи альтернативных документов к законопроектам...

Госэкоинспекция насчитала 155 тысяч гривен убытков за...

Госэкоинспекция рассчитала 155 тысяч гривен убытков за незаконный вылов рыбы...

Украинцы увеличили задолженность за коммуналку –...

Задолженность населения Украины по оплате жилищно-коммунальных услуг в октябре 2020...

«Украинскую Венецию» загрязнили химикатами:...

Госэкоинспекция рассчитала ущерб и предъявила претензии на сумму 1153000 гривен КП...

С начала года население Черниговщины значительно...

С начала года количество жителей уменьшилось на 9,2 тыс.

На Сумщине ищут работу свыше 15 тыс.безработных

На учете в региональной службе занятости состоят 15,3 тыс. безработных (+24,4% к этой дате в...

Шмигаль та Уруський обговорили з представниками...

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль та віце-прем'єр-міністр України – міністр...

В Украине выросла минимальная пенсия

С 1 декабря 2020 года в Украине повышается прожиточный минимум. От его размера зависят...

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Авторские колонки

Блоги

Ошибка