За підтримки Трастового фонду НАТО завершується проєкт із вилучення радіоактивних відходів із об'єкта «Цибулеве»

25 Июля 2020 0

Представники ДСП «Об’єднання «Радон», що належить до сфери управління Державного агентства України з управління зоною відчуження, ознайомилися з перебігом реалізації заключного етапу проєкту з ліквідації могильника «історичних» радіоактивних відходів, що знаходиться на території військової частини Міністерства оборони України, в смт Цибулеве Кіровоградської області.

«Ліквідація могильника «історичних» радіоактивних відходів «Цибулеве» – це вже другий проєкт, який успішно реалізовується за підтримки нашого міжнародного партнера – НАТО. Сподіваємося, що проєкти посилення радіаційної безпеки, яка є важливою складовою екологічної безпеки України, будуть і в майбутньому знаходити необхідну підтримку», – наголосив Голова Державного агентства України з управління зоною відчуження Сергій Калашник.

Вищезгаданий проєкт розпочато у травні 2019 року підписанням Контрактної угоди Агенцією НАТО з підтримки та постачання з переможцем відкритого міжнародного тендеру – ТОВ «НТ-Інжиніринг», яке було визначено Виконавцем проєкту.

За час реалізації проєкту Виконавцем було проведено детальне обстеження могильника, розроблено та погоджено з Державною інспекцією ядерного регулювання України Технічне рішення по вилученню «історичних» РАВ та переміщенню їх на безпечне зберігання та захоронення.

Також, було проведено необхідні підготовчі роботи на майданчику могильника та мобілізовано необхідні ресурси. Готовність робочого майданчику до початку вилучення РАВ було перевірено спільною інспекційною комісією у складі представників Держатомрегулювання, Державного агентства України з управління зоною відчуження, Міністерства оборони України та ДСП «Об’єднання «Радон» у лютому 2020 року.

Роботи з вилучення РАВ було розпочато у березні поточного року. Вилучення всіх «історичних» радіоактивних відходів із об’єкта «Цибулеве» було завершено у квітні цього року. Основну частину «історичних» РАВ було упаковано в спеціально розроблені Виконавцем контейнери та розміщено на окремому майданчику, а низькоактивні РАВ - передано на захоронення у сховище траншейного типу, що знаходиться на території пункту захоронення радіоактивних відходів «Буряківка».

Після звільнення майданчика «Цибулеве» від радіоактивних відходів співробітники ДСП «Екоцентр» на замовлення Виконавця провели незалежне радіаційно-дозиметричне обстеження майданчика та під’їзної дороги до нього. Результати досліджень показали, що значення потужності дози гамма-випромінювання, щільності потоку альфа-, бета-частинок та нейтронів на поверхні робочих ділянок знаходяться в межах фонових значень.

Заплановано, що до 20 серпня буде завершено усі роботи із реабілітації майданчика на об’єкті «Цибулеве».

Довідково. У різних регіонах України існують об’єкти, на території яких у період між 1960 і 1990 роками Збройними Силами колишнього СРСР у спеціалізованих сховищах (могильниках) були захороненні радіоактивні відходи, що утворилися внаслідок виконання військових програм колишнього СРСР.

Для реалізації проєкту Законом України від 17 червня 2015 р. № 526-VIII ратифіковано Імплементаційну угоду між Кабінетом Міністрів України та Організацією НАТО з підтримки і постачання (ОНП) про перезахоронення радіоактивних відходів, що утворилися внаслідок виконання військових програм колишнього СРСР, яка була підписана 18 вересня 2013 року в Брюсселі, а також створено Трастовий фонд НАТО.

Бенефіціарами з боку України є Державне агентство з управління зоною відчуження та Міністерство оборони, реципієнтом проєкту є ДСП «Об’єднання «Радон».

В 2016 році у рамках проєкту українською компанією ТОВ «НТ-Інжиніринг» було ліквідовано перший могильник радіоактивних відходів, які зберігались на об’єкті «Вакуленчук» Державної прикордонної служби України ( Житомирська обл).

Читайте новости Украины и мира на страницах «2000» и в социальных сетях FacebookTwitterLivejournal, а также Telegram

Директор польського національного форуму музики...

Проєкт «Польсько-українські музичні діалоги» є продовженням багатолітніх...

Гурт The HARDKISS шукає нових музичних героїв

The HARDKISS і Pepsi запускають масштабний музичний digital-проєкт Pepsi Music Star. Головним призом...

Українська акторка Олена Лавренюк розповіла про...

У великому інтерв’ю тижневику “Отдохни” українська актриса відверто...

Святослав Вакарчук долучився до проєкту...

Ідея проєкту «Аудіоказки Українською» належить його керівникові – Василю...

"Заспівав голосом, який мені дав Бог", - Dzidzio...

Популярний співак України, музикант Михайло Хома, який виступає під псевдонімом DZIDZIO,...

СБУ раскрыла коррупционные схемы экс-руководства...

Служба безопасности Украины разоблачила коррупционную схему в сфере земельных...

Рейдеры пытались взять под свой контроль Prozorro

Правоохранители завершили следствие по факту незаконного завладения доли в уставном...

Школьникам больше не будут продавать сосиски и...

Министерство здравоохранения предлагает запретить закупку и дальнейшую продажу в...

СБУ раскрыла серьезные махинации при строительстве...

Служба безопасности Украины разоблачила противоправный механизм, организованный...

Обнародованы причины крушения самолета Ан-26

Правительственная комиссия по расследованию катастрофы учебного самолета Ан-26Ш...

МАУ уплатила более 4,6 млн грн госавиасбора

Авиакомпания МАУ впервые за 6 лет выплатила государственный авиасбор в 4 640...

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Авторские колонки

Блоги

Ошибка