Заборона ввозу нових засобів захисту рослин для досліджень – це вбивство аграрного сектору

13 Сентября 2020 0

Україна шкодить сільському господарству та екології, забороняючи ввіз на територію України для досліджень нових засобів захисту рослин (ЗЗР), які не зареєстровані у країні-виробнику. Така ситуація позбавляє аграріїв доступу до новітніх значно ефективніших для рослинництва препаратів, які разом з тим є менш шкідливими для навколишнього середовища. На цьому у своєму коментарі наголосив заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради Михайло Соколов.

Наразі в країні 4 роки діє норма закону, згідно із якою ввезення на територію України зразків засобів захисту рослин для проведення досліджень без їх реєстрації у країні-виробнику заборонена. Однак, виконати дану умову  у більшості випадків неможливо. Країни-виробники не реєструють у себе таких препаратів, оскільки в переважній більшості виготовляють їх не для себе, а для інших країн.

«Багато препаратів у країні-виробнику не реєструються, оскільки вони виготовляються для конкретних природно-кліматичних умов. І, наприклад, природно-кліматичні умови Франції, відрізняються від українських. Відповідно, для чого у Франції реєструвати засіб, який для неї не передбачений? Препарати реєструються у тих країнах, де вони мають використовуватись. Завдання досліджень, які проводяться при реєстрації, – це, у тому числі, з’ясувати ефективність даного препарату конкретно для нашої країни, з урахуванням наших шкідників, кліматичних умов тощо», – зазначив Михайло Соколов.  

Через таку колізію українські аграрії виявились відрізаними від найсучасніших ЗЗР, що шкодить не лише розвитку сільського господарства, а й екології.  

«В результаті ми просто вбиваємо своє сільське господарство, оскільки позбавляємо доступу до нових, прогресивних препаратів. Але окрім того, ми вбиваємо і нашу екологію, оскільки нові ЗЗР в абсолютній більшості випадків – більш ефективні, селективні. Вони не мають настільки негативного впливу на довкілля, як ті, що були створені 20-50 років тому. Відповідно, всі закиди про те, що, ми, допустивши до досліджень нові препарати, які не зареєстровані у країні-виробнику, піддаємо небезпеці екологію, – це не просто обман і перекручування фактів, це відверта екологічна диверсія», – наголосив заступник голови ВАР.

Наразі у Верховній Раді України зареєстровано законопроєкт №2289, яким відміняється норма, що забороняє ввіз засобів захисту рослин до України без їх реєстрації у країні-виробнику. Аграрії чекають на його прийняття, оскільки це дасть доступ до більш сучасних препаратів та підвищить ефективність сільського господарства без значної шкоди для довкілля.

«Даний закон потрібний Україні. Але є групи лобістів, які протидіють його прийняттю. Це ті, хто продає старі препарати, на які вийшли терміни патентного захисту. Оскільки зрозуміло, що поява нових, більш ефективних препаратів, знизить попит на старі або їм доведеться знижувати ціни, тобто, менше заробляти», – пояснив Михайло Соколов.

ВАР закликає Верховну Раду України якнайшвидше розглянути законопроєкт №2289 та відкрити аграріям доступ до новітніх препаратів для ефективної роботи.

Читайте новости Украины и мира на страницах «2000» и в социальных сетях FacebookTwitterLivejournal, а также Telegram

20 жовтня – «День кар'єри ЄС» у Вінниці

Представництво Європейського Союзу в Україні запрошує студентську молодь,...

ЗНЕДОЛЕНА ЛІКАРНЯ?

Пандемія. Кількість хворих та летальних випадків невпинно зростає. І прогнози...

СБУ за 9 месяцев ликвидировала 20 хакерских...

Служба безопасности Украины за первые девять месяцев 2020 года нейтрализовала 460...

Відомий одеський дельфінарій «Немо» не допустив...

Інспекторів Держекоінспекції  не допустили до перевірки популярного дельфінарію...

Кабмин выделил субвенцию для обеспечения кислородом...

Правительство выделило 571 миллион гривен субвенции для обеспечения кислородом коек в...

Украинцы стали чаще подделывать документы что бы...

С начала года в польских пограничных пунктах пропуска с Украиной выявлено почти 1,2 тыс....

МВФ допускает, что за 5 лет население Украины...

Международный валютный фонд оценивает, что к 2025 году численность населения Украины...

В Украине открыли еще 10 уголовных дел по фактам...

В Украине за минувшие сутки, 18 октября, правоохранители открыли 10 уголовных...

В этом сезоне украинцев ожидает четыре штамма гриппа

В этом году в Украине ожидается четыре штамма гриппа, поэтому необходимо обеспечить...

Родственники погибших в авиакатастрофе Ан-26 начали...

Министерство обороны Украины перечислило первые средства для выплаты одноразовой...

УЗ приостановила продажу билетов на поезда из...

По решению Государственной комиссии по техногенно-экологической безопасности и...

В Украине за сутки выявили 4766 новых случаев COVID-19

За прошедшие сутки в Украине подтвердили 4766 случаев коронавирусной инфекции COVID-19,...

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Авторские колонки

Блоги

Ошибка