Заява БФ Меморіальний центр Голокосту "Бабин Яр"

23 Апреля 2020 0

У зв'язку зі значним суспільним резонансом, викликаним ситуацією навколо фільмів режисера Іллі Хржановського, який водночас є художнім керівником БФ Меморіальний центр Голокосту "Бабин Яр", Фонд вважає за необхідне заявити наступне.

Фонд стоїть на позиції загальнолюдських цінностей. Його основна мета – створення меморіального центру та гідне вшанування пам'яті жертв трагедії Бабиного Яру, а також сприяння гуманізації людства через збереження та вивчення історії Голокосту. Фонд працює над реалізацією численних культурних, історичних, видавничих проектів. Одна з його задач — привернути увагу суспільства до загроз тоталітарної, екстремістської, нацистської та расистської ідеологій, підтримуючи при цьому культурні, етнічні, релігійні та соціальні відмінності; показати значимість спадщини й пам'яті в процесі побудови демократичного суспільства та мирного майбутнього.

Художній керівник був залучений до роботи Фонду в кінці 2019 року. Він відомий своїми кінематографічними проектами, присвяченими дослідженню природи та впливу тоталітарної радянської системи на суспільство. З позиції наглядової ради фонду, до складу якої, зокрема, входять авторитетні діячі культури та правозахисники, така людина могла б запропонувати нове, унікальне бачення художньої складової проекту.

Ілля Хржановський та команда працюють над концепцією майбутнього меморіального центру та  мають оприлюднити її цього року.

Фільми Іллі Хржановського, зняті протягом 2008-2011 років, вперше були представлені цього року на міжнародному фестивалі Берлінале та були відзначені нагородами і високими оцінками міжнародних кінокритиків.

Нинішня поява негативних коментарів щодо діяльності Хржановського як режисера пов'язана з оприлюдненням його фільмів на онлайн-платформах. Ми не можемо давати професійну оцінку цим фільмам та методам і прийомам, за якими вони створені, і, так само, як і інші зацікавлені, чекаємо на висновки розслідування та відповідної експертизи, якщо така буде призначена.

Ми впевнені, що будь-яке насилля неприпустиме: ні в минулі часи, ні тепер. Свобода та гідність людини, її життя та її права є найвищими цінностями. Меморіальний центр захищав і захищатиме ці цінності і сповідує їх в своїй діяльності. Водночас наголошуємо, що всі звинувачення, які лунають зараз на адресу Іллі Хржановського, зроблені на підставі емоцій та суб'єктивних думок, побудованих на здогадках і припущеннях. Ми вважаємо, що остаточні рішення варто приймати після об'єктивних висновків правоохоронних органів.

Також просимо пам'ятати, що в Фонді працює багато відданих справі професіоналів – істориків, архівістів, митців, менеджерів, які мають на меті зробити свій внесок в створення музейного комплексу всеукраїнського значення, який вшанує пам'ять жертв трагедії.

Закликаємо ЗМІ та громадськість бути об'єктивними та зваженими в поширенні коментарів стосовно роботи Фонду та усвідомлювати, що Меморіальний центр "Бабин Яр" і проект "Дау" — це абсолютно різні проекти

Читайте новости Украины и мира на страницах «2000» и в социальных сетях FacebookTwitterLivejournal, а также Telegram

Мемориал Холокоста "Бабий Яр" запускает инициативу...

Благотворительный фонд Мемориал Холокоста "Бабий Яр" запускает инициативу "Письмо...

Сгусток памяти и боли

Ксенофобия и шовинизм не могут быть мирными. И не бывают. Как и фашизм. Они агрессивны и...

Постулат Ривлина

Ярослав Стецько: «Москва и жидовство — главные враги Украины...»

Розтрата понад 19 мільйонів державних коштів:...

Військовою прокуратурою Вінницького гарнізону Центрального регіону України викрито...

Стрельба в Броварах - полиция определила заказчиков и...

Правоохранители на сегодняшний день определили более 60 участников стрельбы в...

ГСЧС предупредила об ухудшении погодных условий

Сильные дожди в Украине продержатся 30 и 31 мая, в реках возможно повышение уровня воды,...

ФДМУ здійснив заміну керівника ПАТ "Центренерго" і...

29 травня 2020 року Голова Фонду державного майна України Дмитро Сенниченко особисто...

Нардеп Бужанский потребовал от Львовской ОГА...

Народный депутат Максим Бужанский направил главе Львовской облгосадминистрации...

Чи бути СВИНОапокаліпсису?!

Зараз тема апокаліпсису особливо актуальна. Пандемія, зміни клімату, економічна...

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Авторские колонки

Блоги

Ошибка