Український герой Афганістану

11 Февраля 2005 0

Український герой Афганістану

Володимир ГУРТОВИЙ, Дворічна Харківської обл.

...Село Водяне виколисало Олександра Медяника, відкрило йому дорогу в життя. Середню освіту Саша здобув у Дворічанській десятирічці. По її закінченні півроку попрацював у тракторній бригаді колгоспу ім. Чкалова, а потім влаштувався на Харківський електроапаратний завод, де оволодів професією електромеханіка.

До Збройних сил Олександр Медяник пішов 29 жовтня 1983-го. Вже у військкоматі хлопець дізнався, що служитиме на кордоні з Афганістаном.

Швидко промайнули перші місяці нелегких солдатських буднів, і ось уже рядовий Медяник — водій УАЗа. Стримані, але такі відверті листи до батьків: «У кабіні до 60оС доходить, командир дозволив зняти дверцята — все ж легше»; «Першу пару чобіт зносив. Залишилося ще дві пари за мною...» Не повідомив комсомолець Медяник про свій рішучий крок: він подав рапорт про зарахування його до складу маневрової групи, яка діяла на території Афганістану.

Олександр настільки себе виснажив на афганських дорогах, що лікар відправив його до госпіталю в Душанбе. Три місяці солдат поправляв здоров'я, а як відчув силу — знову в Афганістан.

«При десантуванні бойової групи в районі кишлака Куль попали під сильний вогонь басмачів. Подолавши точки опору, десантники приступили до окопування. Вночі 4 листопада бандгрупа намагалась вирватися із оточення. Воїни-десантники декілька разів відкидали їх назад. Тоді басмачі відкрили вогонь з гармат. Під час бою був смертельно поранений осколками снаряда О.Медяник. Не приходячи в себе, він помер», —це рядки з листа секретаря комсомольської організації підрозділу до рідних героя-десантника.

Олександр Медяник посмертно нагороджений орденом Червоної Зірки (Указ президії Верховної Ради СРСР від 21 березня 1986 р.). Його ім'я носить вулиця в Водяному, де він похований.

Гибель в воздухе

Недавно произошел морозящий душу случай гибели 38 щенков на борту самолета МАУ. Этот...

Развивающие игрушки – какие они бывают

Каждый родитель хочет, чтобы его ребенок развивался всесторонне и получал все...

Утилизаторы

Когда слышишь слово «утилизаторы», невольно перед глазами появляются зловещие...

Культурно-національні багатства України: угорці

Нав'язування певним людям в бідній країні чужої їм мови навряд чи додасть їм...

У столиці Галичини ксенофобії немає...

Якось мені трапилося на очі одне дуже цікаве друковане видання: журнал...

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Авторские колонки

Блоги

Ошибка