Загальнонаціональний рейтинг вищих юридичних навчальних закладів «Святий Володимир»

12 Мая 2010 0

З метою підвищення якості юридичної освіти в Україні, виховання і підготовки висококваліфікованих кадрів для органів законодавчої, виконавчої, судової влади, органів місцевого самоврядування, правоохоронних органів, удосконалення механізму управління навчальними закладами Академією наук вищої освіти України, Союзом юристів України, Радою представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ було засновано Загальнонаціональний рейтинг вищих юридичних навчальних закладів «Святий Володимир».

Право висування кандидатів на участь у рейтингу було надано міністерствам та відомствам, у підпорядкування яких знаходяться навчальні заклади, громадським організаціям, органам місцевого самоврядування. Крім того, взяти участь у рейтингу навчальні заклади могли шляхом самовисування.

Навчальні заклади (інститути, факультети, відділення), які здійснюють підготовку фахівців у галузі знань «Право», за напрямами «Право», «Правознавство» могли направити до Експертної ради Загальнонаціонального рейтингу вищих юридичних навчальних закладів «Святий Володимир» Анкету учасника, встановленої форми, та Показники діяльності навчального закладу, встановленої форми.

Всього за період з 16 березня по 7 квітня 2010 року надійшли анкети та показники від 28 юридичних вищих навчальних закладів (ВНЗ), з них 9 – спеціалізованих ВНЗ у сфері юридичної освіти і науки, та 19 спеціалізованих структурних підрозділів ВНЗ.

Одеська національна юридична академія посіла перше місце серед спеціалізованих вищих навчальних закладів у сфері юридичної освіти і науки.

Відповідно до Положення про Загальнонаціональний рейтинг вищих юридичних навчальних закладів «Святий Володимир» оцінювання досягнень ВНЗ здійснюється за Методикою рейтингового оцінювання діяльності вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації, затвердженою наказом Міністерства освіти і науки України від 24 грудня 2009 року № 1185.

Відповідно до вказаної Методики ранжування вищих навчальних закладів проводиться на підставі глобальних критеріїв рейтингу за інтегральним рейтинговим індексом (ІРІ) або сумою місць (СМ) залежно від якості первинної інформаційної бази і визначається місце (ранг) на рейтинговій шкалі системи рейтингового оцінювання діяльності вищих навчальних закладів, які брали участь у ранжуванні. Кращим вважається суб’єкт ранжування, у якого інтегральний рейтинговий індекс (ІРІ) має більше значення, або менша сума місць (СМ) за індексами тематичних напрямів. У зв’язку з більшим рівнем забезпечення об’єктивності результату було обрано ранжування за сумою місць (СМ).

Підведення підсумків рейтингу вищих юридичних навчальних закладів проводилося у березні-квітні 2010 року.

  • T1 - Міжнародна інтеграція
  • Т2 - Національне визнання
  • Т3 - Доступ, масштаби, результативність
  • Т4 - Якість науково-педагогічного потенціалу
  • Т5 - Підготовка наукових та н.-педагогічних кадрів
  • Т6 - Інтеграція науки та вищої освіти
  • Т7 - Ресурсне забезпечення навчального процесу
Назва ВНЗ/Назва індексуТ1Т2Т3Т4Т5Т6Т7СМ
1Одеська національна юридична академія141636425
2Національна юридична академія України імені Я.Мудрого533362628
3Луганський державний університет внутрішніх справ імені Є.О. Дідоренка316873129
4Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ864129232
5Київський національний університет внутрішніх справ459415735
6Київський університет права Національної академії наук України227991838
7Одеський державний університет внутрішніх справ795547340
8Національний університет державної податкової служби України972784542
9Юридичний факультет ВНПЗ «Дніпропетровський юридичний факультет»688258946

Загрузка...
Загрузка...
Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто

Получить ссылку для клиента
Авторские колонки

Блоги

Лентаинформ
Загрузка...
Ошибка