Тетяна Гаврилюк: «Книжки в мене на поличках, на столі, під столом, на дивані, на підлозі...»

№45(841) 10—16 ноября 2017 г. 07 Ноября 2017 3

Тетяна Гаврилюк

Тетяна Гаврилюк розповіла «2000», що в коло її читання входить будь-яка література, що в юності вона захоплювалася Гюго, Гессе, Франком і Стефаником, що серед її улюблених книжок такі різні твори, як «Золоті вірші» Піфагора й «Сирени Титана» Воннегута, а поезія Бродського й Антонича так її вразила, що вона зробила з їх віршів декілька пісень.

Хто вона: співачка, акторка, музикант, автор текстів, куратор. Учасниця проектів Dakh Daughters i Tanya_Tanya. Акторка театру «Дах». Куратор мистецької групи SYN Art Group.

— Чому й для чого ви читаєте книги?

— Я дуже люблю читати книги. Саме тому я це й роблю — читаю їх, а улюблені навіть перечитую кілька разів. Ще з дитинства читання було одним з моїх найулюбленіших занять. За своє життя я прочитала величезну кількість художньої і, скажімо так, освітньої літератури. Останнім часом через насиченість робочого графіку на читання лишається мало часу. Зате у відпустку я завжди беру з собою книжки — вони прекрасні компаньйони на відпочинку.

— Де ви зазвичай читаєте?

— Всюди де тільки можливо це робити. Вдома, на роботі, у літаку, у потязі, у концертній залі в перервах між саундчеками й виступами, на знімальному майданчику в очікуванні своїх сцен. Це чудове заняття й спосіб поринути в абсолютно альтернативну реальність. Саме тому, як на мене, це так цікаво.

— Надаєте перевагу паперовим книжкам чи електронним?

— Я люблю паперові — їх запах, можливість взяти книгу у руки й відчути вагу всіх цих слів. Саме через це раніше доводилося тягати у подорожі й на гастролі важку валізу, на третину заповнену книжками. Тому останнім часом я все більше читаю книги в електронному вигляді. Але деякі паперові книжки все одно беру зі собою. До того ж не все, що хочеться прочитати, так просто можна знайти в інтернеті.

— Що входить до кола вашого читання?

— Хм... коло мого читання... Мабуть, у мене немає конкретних рамок. Будь-яка якісна й цікава для мене література може опинитися у колі мого читання. Це може бути й історичний роман, і наукова фантастика, і філософські трактати, і збірка гарної поезії, а також священні тексти.

— Яка книга найбільше вплинула на вас у юності?

— Ох і складне питання... Важко виділити зараз якусь одну книгу. Можливо, це був «Собор Паризької Богоматері» Віктора Гюго, адже я була ще зовсім маленькою, коли його прочитала — мені було вісім років. Захопилася також Германом Гессе й перечитала буквально всі його твори. Мабуть, «Гра в бісер», «Степовий вовк» і «Сіддхартха» вразили найбільше. З української літератури зараз чомусь пригадались Іван Франко й Василь Стефаник. А ще «Тигролови» Івана Багряного. І ось ще з важливого — я дуже люблю поезії Юрія Іздрика.

— Що ви читаєте зараз?

— Нещодавно закінчила науково-фантастичний роман Айзека Азімова, що був уперше опублікований 1972 року. Точно не знаю, як вдало перекласти назву цього твору українською. В оригіналі вона виглядає так: The Gods themselves (російською «Сами боги» — Авт.). Дуже сподобалось. Я взагалі люблю Азімова й американську наукову фантастику в цілому. А ще я зараз вкотре перечитую «Мистецтво бачити» («Искусство видеть») Сергія Даніеля. Це просто неймовірна книга для митця!

— Як виглядає ваша домашня бібліотека?

— Книжки на поличках, книжки на робочому столі, книжки під столом, книжки на дивані, книжки на підлозі... Це книги англійською, німецькою, французькою, українською й російською мовами. А ще дуже багато книг-альбомів майстрів візуального мистецтва.

— Топ-5 головних книг вашого життя?

— Шкода, що не зможу пригадати всіх авторів і всі твори, що мене вразили, адже насправді їх значно більше, ніж вміститься в одне інтерв'ю. Тому, мабуть, мій список не є списком цілого життя, а радше списком сьогоднішнього дня й настрою. І нехай у ньому буде принаймні сім пунктів.

Отже:

Герман Гессе, «Гра у бісер». Потрясаюча й загадкова книга, що розкриває історію одного з варіантів майбутнього людства, зокрема — його мистецької й наукової еліти.

Курт Воннегут, «Сирени Титана». Захопливий науково-фантастичний роман епохи «золотої доби» американської фантастики. Тут є все, що я люблю: подорожі крізь простір і час, нові космічні світи, дивакуваті, але надзвичайно харизматичні персонажі, мільйон загадок і, нарешті, епохальна фінальна розв'язка.

Махабхарата. Що казати, священна книга, найдавніша записана історія Божественного Універсуму. Надзвичайно красива, поетична, безкінечна, прадавня й така актуальна в наші дні. І ще вона сповнена якогось дивовижного Світла.

Йосип Бродський, «Часть речи». Бродський — один з моїх найулюбленіших поетів. Більшість віршів із цієї збірки я прочитала так багато разів, що тепер знаю напам'ять. Маю зазначити, що ці тексти свого часу надихнули мене на створення власної поезії, що стала текстами моїх пісень.

Чарльз Буковськи, Women і Hollywood. Бук (так я його називаю, наче старого друга) — один з моїх улюблених авторів. У його творах, там, де більшість бачить пияцтво і сумнівні пригоди, я звертаю увагу на безкінечно щиру, сповнену приголомшливого гумору любов до людей і життя.

Піфагор, «Золоті вірші». Безперечний геній людства. Я називаю тільки «Золоті вірші» лише тому що Піфагор начебто не записував своїх філософських робіт. Це одна з небагатьох книг, що, як вважається, належить йому особисто. Насправді, мене цікавить абсолютно все, що повідав нам цей Майстер: про Всесвіт, про сакральну математику, а особливо про музику.

Богдан-Ігор Антонич, «Зелена Євангелія» й всі збірки поезій. Неймовірно талановитий i чомусь абсолютно невідомий у широких колах український поет. Його вірш Amen вразив мене глибоко й у самісіньке серце. Тоді я написала до нього музику і вірш став піснею. Дивіться, це геніально:

Закінчений концерт,

лиш відгомін — омана.

Кінець усього — смерть,

таємна і незнана.

І радісне й сумне

минає, мов примара.

Вже Бог кладе мене,

мов скрипку, до футляра.

Уважаемые читатели, PDF-версию статьи можно скачать здесь...

загрузка...
Loading...

Загрузка...

«Зомбирует детей»: украинские эксперты запретили...

В научно-популярном издании обнаружили «признаки пропаганды...

Михаил Юдовский: «Я читаю радости для»

Михаил Юдовский рассказал «2000», что научился читать в три года, что в чтении...

Юрий Радионов: «Книга — это акт честности»

Юрий Радионов рассказал «2000», что в восемь лет жил на острове вместе с...

Елена Андрейчикова: «Покажите, где у вас хранятся...

Елена Андрейчикова рассказала «2000», что в детстве, еще не умея читать,...

Антиукраинские книги: в Госкомтелерадио сообщили,...

Экспертный совет выдал отрицательные заключения на 420 тысяч экземпляров книг из...

Загрузка...

«Киевская Русь»: перезагрузка

Наша главная цель — научить людей думать, анализировать, искать в событиях...

Мария Бузина: «У меня всегда было желание защитить...

Если бы мы не отрекались от своих героев, наша жизнь стала бы красочней, богаче и...

Наталья Бельченко: «Читая сыну истории о Муми-троллях,...

Наталья Бельченко рассказала «2000», что чтение для нее — это способ...

Давид Петросян: «Для меня книга не цель, а метод»

Давид Петросян рассказал «2000», что приучился к чтению благодаря «Жизни Дэвида...

Люблю тебе на ввесь світ, аж де небо не кінчається!

Олесь опередил свое время, общество было не готово принять какие-то его суждения,...

Ян Валетов:«Я читал книги котятам во дворе!»

Ян Валетов рассказал «2000», что может читать все что угодно, лишь бы было хорошо...

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Loading...
Получить ссылку для клиента

Авторские колонки

Блоги

Idealmedia
Загрузка...
Ошибка