Маленький український гвинтик у польському футболі

№8 (896) 22 – 28 февраля 2019 г. 20 Февраля 2019 0

Коли заняття в університеті збігаються з грою, Роман Кутовий (№7) обирає футбол

Сьогодні українці у Польщі — це не лише заробітчани, що працюють на полях, збираючи овочі та фрукти, виконують фізичну роботу на фабриці та будівництвах, або ж намагаються знайти своє місце в престижних компаніях. Останнім часом до сусідньої країни охоче їде молодь, яка навчається у місцевих вишах, а у вільний час намагається заявити про себе у найрізноманітніших сферах. Яскравий приклад цієї нової генерації — киянин Роман КУТОВИЙ. Він вчиться у Кракові в Ягелонському університеті та з успіхом грає у футбол — за молодіжний (U-19) склад місцевого клубу «Гарбарнія».

— Романе, ти приїхав до Польщі кілька років тому. Чому обрав саме цю країну, а не залишився на батьківщині?

— В більшості на це рішення вплинула політична ситуація, через це просто я не бачив перспектив для себе. Тому щоб не втрачати час та не шукати якихось можливостей в Україні, батьки порадили спробувати свої сили в Європі, а найближча до нас країна — це Польща, до якої виїжджали багато моїх знайомих.

— Приїхавши до Польщі, чи складно було потрапити до професійної футбольної команди? Можеш дати кілька порад таким самим українським хлопцям, котрі хочуть спробувати свої сили за кордоном?

— Перш за все до цього потрібно мати досвід гри на більш-менш пристойному рівні вдома. Я вісім років займався футболом у добре відомій київський ДЮСШ-15. На дитячому та юнацькому рівнях ми вигравали першу лігу, а у вищій — конкурували з академіями «Динамо» та «Шахтаря». Тож з «футбольною освітою» у мене проблем не було.

Коли ж вирішив спробувати себе у Польщі, почав писати листи на поштові скриньки різних футбольних клубів. Коли отримував позитивну відповідь, приходив на тренування і просто боровся за свій шанс. Спочатку грав за клуб «Подбескидзе» з невеликого містечка Бельсько-Бяла. А згодом опинився у Кракові.

— Ти єдиний українець у команді чи є ще наші легіонери? Яке взагалі ставлення до наших гравців в польських клубах?

— Окрім мене, у «Гарбарнії» є ще один українець — Сергій Крикун, котрий грає в першій команді. Щодо ставлення, то взагалі складно осилити боротьбу за місце в старті у поляка. Тут в першу чергу ціняться саме свої гравці, і щоб виграти конкуренцію, потрібно бути на рівень кращим від місцевого. Але якщо говорити про колектив, то звичайно, що польські гравці тебе приймуть і допоможуть інтегруватися.

Найбільш складним для мене був перший сезон у Польщі, коли я грав за «Подбескидзе». Але це більш було пов'язане з незнанням мови. Також велику роль в моєму інтегруванні відіграв тренер, котрий завжди міг допомогти.

— Чи відрізняються українська та польська футбольні інфраструктури (якість газону на полях, роздягальні), якщо так — то чим саме?

— На мою думку, в Україні футбол закінчується тоді, коли закінчується Прем'єр-ліга. Коли я грав ще за ДЮСШ-15, більшість полів були, м'яко кажучи, не в найкращому стані. Звичайно, що в розпорядженні деяких команд були якісні поля та роздягальні, але це скоріш виняток з правил, і більш за все це були якісь приватні проекти.

Якщо ж говорити про Польщу, то зараз для моєї команди інвестори будують комплекс, в якому будуть нові роздягальні, тренажерна зала та навіть невеличкий готель. Тут люди інвестують у гру, перш за все через те, що їм це подобається або ж вони хочуть давати можливість молодим хлопцям спробувати свої сили в професійному футболі.

— Ти кажеш, щоб пробитися до основного складу, треба бути на дві голови краще від поляка. А на що саме акцентують увагу польські тренери: швидкість, дриблінг або ж силові якості гравця?

— Можна сказати, що на більш правильні тактичні дії гравця. На мою думку, футбол у Польщі нудніший від українського. Наші команди намагаються грати у більш креативний футбол, навіть якщо десь це тактично неправильно. У Польщі він більш прагматичний, з великою кількістю передач поперек поля та назад. В основному матчі виграються за рахунок комбінаційної гри, буває дуже мало моментів, коли гравець бере відповідальність на себе.

— Окрім футболу, ти навчаєшся в університеті. Чи складно поєднувати ці два заняття?

— Коли я грав у Бельсько-Бяла, було дуже складно це поєднувати, бо тренування відбувалися зранку. У «Гарбарнії» ми тренуємося переважно увечері, тому ніяких проблем з цим немає. Взагалі й далі хотілося б продовжувати грати в футбол на професійному рівні, але ніколи не знаєш, що на тебе чекає попереду, тому навчання дає мені впевненість у майбутньому, адже тут я отримаю диплом європейського стандарту.

У цілому поєднувати навчання і тренування не так вже й важко. Інколи бувають ситуації, коли термін занять в університеті збігається з грою, але тоді, звичайно, я обираю футбол.

Уважаемые читатели, PDF-версию статьи можно скачать здесь...

загрузка...
Loading...

Загрузка...

Ждем четвертого

Состоявшаяся 30 ноября в Бухаресте жеребьевка финальной части Евро-2020, как и ожидалось,...

Юноши — тоже в элите!

Вслед за национальной сборной украинских болельщиков порадовали две юношеские...

Украина, Голландия и полтора неизвестных

«Сине-желтые» для украинских болельщиков сделали все. Подвели «оранжевые»

Официальный мяч Евро — единство и эйфория!

УЕФА представил официальный мяч Евро-2020. Он получил название Uniforia, что объединяет...

Еврокубки: взгляд с экватора

В европейских клубных турнирах представители Украины преодолели половину пути,...

Украинская федерация футбола отказалась от билетов...

Украинская ассоциация футбола не будет приобретать для украинцев билеты на матч...

Загрузка...

Год сборной: впервые непобедимые!

30 ноября в Бухаресте состоится жеребьевка финального турнира Евро-2020, исходя из...

Матч за первую корзину

Новичок сборной о вызове в команду узнал из интернета

Свитолина — стабильно, но без титулов

Элине Свитолиной не удалось повторить успех прошлого года на Итоговом турнире WTA....

Уехали восьмыми —вернулись «серебряными»

Мужская сборная Украины стала вице-чемпионом командного первенства Европы по...

«Праздновать с шампанским мне еще по возрасту не...

На недавнем чемпионате мира в Катаре миловидная хрупкая девчушка с косичками...

Путевку в Краков взяли по буллитам

Донецкий «Донбасс» успешно преодолел второй раунд Континентального кубка

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Loading...
Получить ссылку для клиента

Авторские колонки

Блоги

Idealmedia
Загрузка...
Ошибка