Маленький український гвинтик у польському футболі

№8 (896) 22 – 28 февраля 2019 г. 20 Февраля 2019 0

Коли заняття в університеті збігаються з грою, Роман Кутовий (№7) обирає футбол

Сьогодні українці у Польщі — це не лише заробітчани, що працюють на полях, збираючи овочі та фрукти, виконують фізичну роботу на фабриці та будівництвах, або ж намагаються знайти своє місце в престижних компаніях. Останнім часом до сусідньої країни охоче їде молодь, яка навчається у місцевих вишах, а у вільний час намагається заявити про себе у найрізноманітніших сферах. Яскравий приклад цієї нової генерації — киянин Роман КУТОВИЙ. Він вчиться у Кракові в Ягелонському університеті та з успіхом грає у футбол — за молодіжний (U-19) склад місцевого клубу «Гарбарнія».

— Романе, ти приїхав до Польщі кілька років тому. Чому обрав саме цю країну, а не залишився на батьківщині?

— В більшості на це рішення вплинула політична ситуація, через це просто я не бачив перспектив для себе. Тому щоб не втрачати час та не шукати якихось можливостей в Україні, батьки порадили спробувати свої сили в Європі, а найближча до нас країна — це Польща, до якої виїжджали багато моїх знайомих.

— Приїхавши до Польщі, чи складно було потрапити до професійної футбольної команди? Можеш дати кілька порад таким самим українським хлопцям, котрі хочуть спробувати свої сили за кордоном?

— Перш за все до цього потрібно мати досвід гри на більш-менш пристойному рівні вдома. Я вісім років займався футболом у добре відомій київський ДЮСШ-15. На дитячому та юнацькому рівнях ми вигравали першу лігу, а у вищій — конкурували з академіями «Динамо» та «Шахтаря». Тож з «футбольною освітою» у мене проблем не було.

Коли ж вирішив спробувати себе у Польщі, почав писати листи на поштові скриньки різних футбольних клубів. Коли отримував позитивну відповідь, приходив на тренування і просто боровся за свій шанс. Спочатку грав за клуб «Подбескидзе» з невеликого містечка Бельсько-Бяла. А згодом опинився у Кракові.

— Ти єдиний українець у команді чи є ще наші легіонери? Яке взагалі ставлення до наших гравців в польських клубах?

— Окрім мене, у «Гарбарнії» є ще один українець — Сергій Крикун, котрий грає в першій команді. Щодо ставлення, то взагалі складно осилити боротьбу за місце в старті у поляка. Тут в першу чергу ціняться саме свої гравці, і щоб виграти конкуренцію, потрібно бути на рівень кращим від місцевого. Але якщо говорити про колектив, то звичайно, що польські гравці тебе приймуть і допоможуть інтегруватися.

Найбільш складним для мене був перший сезон у Польщі, коли я грав за «Подбескидзе». Але це більш було пов'язане з незнанням мови. Також велику роль в моєму інтегруванні відіграв тренер, котрий завжди міг допомогти.

— Чи відрізняються українська та польська футбольні інфраструктури (якість газону на полях, роздягальні), якщо так — то чим саме?

— На мою думку, в Україні футбол закінчується тоді, коли закінчується Прем'єр-ліга. Коли я грав ще за ДЮСШ-15, більшість полів були, м'яко кажучи, не в найкращому стані. Звичайно, що в розпорядженні деяких команд були якісні поля та роздягальні, але це скоріш виняток з правил, і більш за все це були якісь приватні проекти.

Якщо ж говорити про Польщу, то зараз для моєї команди інвестори будують комплекс, в якому будуть нові роздягальні, тренажерна зала та навіть невеличкий готель. Тут люди інвестують у гру, перш за все через те, що їм це подобається або ж вони хочуть давати можливість молодим хлопцям спробувати свої сили в професійному футболі.

— Ти кажеш, щоб пробитися до основного складу, треба бути на дві голови краще від поляка. А на що саме акцентують увагу польські тренери: швидкість, дриблінг або ж силові якості гравця?

— Можна сказати, що на більш правильні тактичні дії гравця. На мою думку, футбол у Польщі нудніший від українського. Наші команди намагаються грати у більш креативний футбол, навіть якщо десь це тактично неправильно. У Польщі він більш прагматичний, з великою кількістю передач поперек поля та назад. В основному матчі виграються за рахунок комбінаційної гри, буває дуже мало моментів, коли гравець бере відповідальність на себе.

— Окрім футболу, ти навчаєшся в університеті. Чи складно поєднувати ці два заняття?

— Коли я грав у Бельсько-Бяла, було дуже складно це поєднувати, бо тренування відбувалися зранку. У «Гарбарнії» ми тренуємося переважно увечері, тому ніяких проблем з цим немає. Взагалі й далі хотілося б продовжувати грати в футбол на професійному рівні, але ніколи не знаєш, що на тебе чекає попереду, тому навчання дає мені впевненість у майбутньому, адже тут я отримаю диплом європейського стандарту.

У цілому поєднувати навчання і тренування не так вже й важко. Інколи бувають ситуації, коли термін занять в університеті збігається з грою, але тоді, звичайно, я обираю футбол.

Уважаемые читатели, PDF-версию статьи можно скачать здесь...

Олег Блохин номинирован на звание лучшего в истории...

Советский и украинский футболист Олег Блохин номинирован на звание лучшего...

Вболівальники повертаються на трибуни:...

10 жовтня в Києві на НСК «Олімпійський» відбудеться матч Ліги націй-2020/2021 між...

Депутати і журналісти заради допомоги...

На стадіоні НТК ім. Баннікова відбувся п’ятий щорічний благодійний матч...

Чемпионаты Украины U-21 и U-19 завершены досрочно

Чемпионаты Украины U-21 и U-19 не будут доиграны.

В Украине приостановили соревнования по футболу

Исполнительный комитет УАФ приостановил все соревнования по футболу и футзалу из-за...

Примера: какие трансферы ожидаются в «Реале» и...

Близится трансферное окно, а это значит, что некоторые футболисты могут сменить...

Торнике, Саломе, Губаз и другие

Является ли переход грузинского баскетболиста в московский ЦСКА изменой родине?

Травмы, пандемия и самоизоляция ключевых игроков:...

Уже завтра в Париже состоится товарищеская встреча двух европейских сборных по...

Константин Симчук: «Не хочу, чтобы деятельность клуба...

Директор ДЮСШ «Сокол» – о комплектации состава, тренерском штабе и первых...

Переиграет ли футбол коронавирус?

Решения, принятые УЕФА, предполагают оптимистичные варианты

COVID-19 поражает спорт

Украинские болельщики должны быть готовы к любому повороту событий

Никаких танцев — только карате!

В приближающийся праздник весны — пожалуй, самого оптимистичного и красивого...

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Авторские колонки

Блоги

Ошибка