Заробітчани екстра-класу

№33—34(830) 18—31 августа 2017 г. 15 Августа 2017 0

Українська трудова міграція у Польщу — це не лише заробітчани в класичному розумінні слова (представники робочих спеціальностей і ті, хто погоджується на так звану некваліфіковану працю). Криза в нашій країні змушує перетинати найближчій західний кордон і тих, чиє життя вдома здавалося цілком комфортним. А саме — професійних спортсменів, причому іноді дуже високого рівня, зокрема і членів збірних України.

Володимир Костевич за півроку став кращим лівим захисником польської першості

Останнім часом кількість наших земляків, які влаштовуються у польських клубах з ігрових видів спорту, стабільно зростає. Ні, поки що це не масовий потік, але тенденція очевидна. У той час коли в Україні зникають футбольні, баскетбольні, хокейні клуби, наших гравців радо приймають у сусідній країні, прекрасно розуміючи, що така підпитка йде польському спорту лише на користь, піднімає його рівень на міжнародній арені.

На жаль, вдома про наш чисельний спортивний легіон у Польщі знають небагато. Спробуймо заповнити цю прогалину.

Розпочнемо, звичайно, з футболу, тим більше що представників України в польських клубах чимало.

Одразу двоє українців — у складі «Ягеллонії» з Білостоку; після чотирьох стартових турів поточної першості вона йде третьою. Захисник Тарас Романук грає у Польщі вже п'ятий рік. А от гравець середини поля Дмитро Хомченовський з'явився в Екстракласі (офіційна назва елітного польського дивізіону) лише минулого року. До цього екс-гравець луганської «Зорі», в якого чотири гри у складі збірної України, намагався закріпитися в Іспанії. Там не вийшло, а от у Польщі він демонструє цілком вдалу гру: у сезоні-2016/17 провів за «Ягеллонію» 25 матчів, забив три голи.

Дуже швидко знайшов себе у складі «Леха» з Познані Володимир Костевич. Він лише минулої зими перейшов у польський клуб з «Карпат», але цього вистачило, щоб українця за результатами опитування вболівальників визнали кращим лівим захисником чемпіонату-2016/17. Місцеві спеціалісти, до речі, дивуються, чому цей креативний гравець досі не потрапив у поле зору тренера збірної України Андрія Шевченка.

Досвід гри за «синьо-жовтих» натомість має інший оборонець Артем Путівцев з «Термаліки» (Нецеча). Він навіть розглядався попередником Шевченка — Михайлом Фоменко як один з кандидатів на участь у Євро-2016. Втім, до остаточного складу України він тоді не потрапив. Не згадує про нього й новий керманич національної команди. Але дивуватися тут нічому. «Термаліка» останнім часом грає не дуже вдало (8-е місце у минулому чемпіонаті, 11-е — зараз). Та й сам Путівцев відзначається хіба що великою кількістю жовтих карток.

У складі «Гурніка» (Забже) вже шостий сезон розпочав вихованець київського «Динамо» Олександр Шевелюхін. Що можна сказати про нього? Міцний, досвідчений захисник рівня польської першості. Не зірка, але й задніх не пасе.

І, нарешті, останній на сьогодні наш представник в Екстракласі, знову ж таки захисник (зверніть увагу, у Польщі чомусь популярні саме українські оборонці) — Олексій Дитятьєв. Останній не за рівнем гри, а за часом. Він нещодавно перейшов до «Краковії» з «Карпат» і встиг зіграти два матчі, в одному з яких з'явився на полі з перших хвилин.

Порівняно з футболом у польському баскетболі наших не так вже й багато, але досягнення, на мій погляд, кращі.

Так, друге місце у минулому чемпіонаті зайняв клуб «Торунь», і велика заслуга в цьому українського центрового Максима Сандула. Цікаво, що Максим, як і футболіст Хомченовський, з'явився у Польщі після того, як не зумів проявити себе в Іспанії. Там у клубі «Манреса» він мав дуже мало ігрового часу і не досить впевнені показники. А от у «Торуні» все змінилося на краще.

За клуб «Роза Радом» непогано виступає Ігор Зайцев, котрий навіть визнавався найкращим гравцем місяця. Є ще Віталій Коваленко, який влітку підписав контракт з клубом «Домброва Гурніча». Втім, він, грає у Польщі вже третій рік.

Хокейна українська діаспора теж нараховує декілька непоганих гравців, серед яких Дмитро Дем'янюк, Євген Лиманський, Кирило Герасименко та Дмитро Щербаков, але, на жаль, поки що якимись великими досягненнями вони похвалитися не можуть.

Також наші співвітчизники непогано демонструють свої сили у волейболі. Наприклад, цього сезону до клубу «Бєльсько-Бяла» перейшов сполучний Дмитро Сторожилов. Натомість Сергій Капелусь, який теж кілька сезонів тому грав за цей клуб, підписав контракт з волейбольним клубом «Катовіце». Можна також згадати Дмитра Пашитського, Миколу Мороза, Олександра Гребенюка та Андрія Оробко, котрі не так давно грають у польському чемпіонаті. До речі, брат Андрія Владислав Оробко теж влаштувався у Польщі та виступає за молодіжний склад найсильнішого клубу країни — «ЗАКСА Кендзежин-Козле».

Отже, як бачимо, тільки у Польщі немало наших гравців, які незважаючи на конкуренцію з боку місцевих майстрів та дуже велику кількість легіонерів з інших країн, демонструють свій клас і грають в основних складах найсильніших клубів цієї країни.

Нам, звісно, хотілося б, щоб вони радували вітчизняних уболівальників, але життя вносить свої корективи.

Уважаемые читатели, PDF-версию статьи можно скачать здесь...

загрузка...

Загрузка...

Без Лиги. Без Хацкевича

Самый интересный вариант на пост наставника «Динамо» — Андрей Шевченко. Но это...

Год до Токио. Десять главных надежд Украины

Ровно через год, 9 августа 2020 г., в Токио завершатся XXXII летние Олимпийские игры...

Медали из отходов

Организаторы Игр в Токио презентовали олимпийские медали. Главная фишка в том, что...

Еврокубки: «Заря» идет первой

25 июля стартует новый еврокубковый сезон для украинских футбольных клубов.

Загрузка...

Трансферное лето: слухов больше, чем конкретики

Лучший вратарь молодежного ЧМ может пострадать из-за отцовских чувств

От Петракова до Петрово

Нам пришлось выдержать небольшую паузу, прежде чем подводить итоги футбольного...

25 чемпионов!

До прошлой субботы Украина не имела ни одного чемпиона мира по футболу. Теперь таковых...

Все хорошо, кроме «последней фразы»

Если Украина дважды победит Литву, она на 99% — в финале!

Головоломка для Шевченко

Вкупе с «делом Мораеса» и «дележкой» Лунина появление в сборной Ракицкого...

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто

Получить ссылку для клиента
Авторские колонки

Блоги

Idealmedia
Загрузка...
Ошибка