Відкритий лист прем'єр-міністру Володимиру Гройсману про те, що потрібно робити з тарифами ЖКГ

№28 (867) 13 — 19 июля 2018 г. 11 Июля 2018 1 0

Пане Володимире, я добре вас розумію, ви і ваш уряд потрапили у халепу. Втім, я вас попереджав, що поради МВФ безглузді, і краще до них не дослухатись. А тепер справді є велика проблема, яку не так просто розв'язати. Мені приємно, що ви нарешті звернули увагу на проблему боргів населення за послуги ЖКГ: за всю історію України не було таких великих боргів населення, і надія на те, що вони будуть погашені в цьому або наступному році, марна.

Якщо ж виконати умову МВФ і ще підняти тарифи ЖКГ для населення, це призведе до ще більшого їх зростання, мінімум до 100 млрд. грн. Крім того, нові тарифи на газ для населення на рівні 11 грн. спровокують зростання усіх тарифів ЖКГ і кількості осіб, які потребують субсидій. За таких умов кількість одержувачів субсидій сягне не менше 60% українських сімей, а сума коштів з бюджету на субсидії буде на рівні 120—130 млрд. грн. Це фактично колапс української економіки.

Крім того, ви добре розумієте, що підняття тарифів ЖКГ в передвиборчий рік ставить хрест на майбутній політичній кар'єрі — вашій і Петра Олексійовича. Ніякі розмови про Путіна тут вже не допоможуть.

Якщо ви справді хочете утримати владу і розв'язати проблему ЖКГ, потрібно зробити правильні кроки, щоб виправити ситуацію в економіці і на ринку ЖКГ.

Треба не піднімати тарифи на газ для населення, а навпаки — знизити їх до 5, а краще 4 грн. за куб природного газу. Це реально зробити, якщо:

Ліквідувати НАК «Нафтогаз». На сьогодні ця корупційна державна структура лише ускладнює роботу і є однією з причин високих тарифів ЖКГ.

Припинити цю комедію з купівлею російського газу через європейські офшори. Потрібно просто «шантажувати» ЄС та «Газпром» і виторговувати собі вигідну ціну на газ. Це, може, не кардинально, але все-таки знизить витрати на імпортний газ.

Відмінити ПДВ на імпортний газ і в кілька разів знизити рентні платежі за видобуток природного газу в Україні. Ми не Росія і не можемо наповнювати держбюджет за рахунок рентних платежів на природні ресурси.

Запустити дуже простий механізм, за допомогою якого природний газ, який добувається в Україні, ітиме виключно на побутові потреби населення. Так, власного добутку природного газу не вистачає, щоб забезпечити теплову генерацію природним газом, а от для побутових потреб населення цілком досить.

Як бачите, тут немає нічого неможливого. Але якщо це зробити, а не слухати безглузді поради МВФ, то можна реально запустити процес погашення боргів населення за послуги ЖКГ, і в майбутньому вони не будуть так стрімко зростати.

Є надія, що з нормальними тарифами ЖКГ населення за п'ять—сім років зможе погасити переважну частину накопичених боргів.

Крім того, реально зменшиться і кількість осіб, які потребують субсидій, а отже, не буде такої проблеми з фінансуванням субсидій з держбюджету.

Лише так можна виправити ситуацію, в яку вас загнали поради МВФ. А можна і далі виконувати ті поради і вести економіку України до прірви. Вибирайте самі.

Редакция может не разделять мнение автора материалов. Публикации подаются в авторской редакции.

Уважаемые читатели, PDF-версию статьи можно скачать здесь...

загрузка...
Loading...

Загрузка...

Шанс для Президента

У Зеленского есть уникальная возможность оправдать звание народного президента

Колея растраченных иллюзий

Избавиться от «идеологических оков» означает консервацию нынешней...

Призрачный эффект wunderwaffe

Кроме государства Украина, у отечественной железнодорожной отрасли нет других...

Куда посылают мэров

Правил игры нет, политическая система не работает, будущее туманно, неотвратимо и...

Потеря связи с людьми — путь к политическому краху

Отсутствие связи избирателя и депутата способно привести к политическому краху не...

Штабной период

Штабная форма управления таким сложным механизмом, как экономика, не может быть...

Загрузка...

«Большой брат» будет следить за нами круглосуточно

Замена бумажных трудовых книжек электронными — это тотальный контроль над каждым...

Круговая оборона «Пьемонта»

В противостоянии с поляками украинские националисты прибегают к такой же риторике,...

Планшет, не заслуживающий беспокойства

Хочу поздравить всех пользователей Windows 7, коих в мире насчитывается 400 млн. человек. 14...

Лучший случай — организованный

Политическая воля позволяет поддерживать режим свободной конкуренции, предотвращая...

«Трудовое евангелие» от власти: украинцы с правами...

Власть хочет оставить работника один на один с интересом и волей работодателя

Зе-дрессировка

Зе-команда пытается официально институционализировать карманную организацию...

Комментарии 1
Войдите, чтобы оставить комментарий
pgrm

Наивняк, ей богу. Неужели не понятно, что нынешняя власть получила свой мандат именно за то, что беспрекословно выполняет все указки МВФ. А их колебания и "работа" - просто имитация бурной деятельности. И благосостояние народа и государства, в котором они работают их ни мало не беспокоит, поскольку они не считают его своим и не собираются тут жить дальше. Нас же, простой народ, будут продолжать сокращать - политика "золотого миллиарда" требует снижения нагрузки на почву в нашем регионе. Это власть коллаборационистов и вызвать к их разуму и порядочности бессмысленно, они просто работают на территории Украины на других хозяев.

- 1 +
Loading...
Получить ссылку для клиента

Авторские колонки

Блоги

Idealmedia
Загрузка...
Ошибка