Коронавирус в Италии: украинцы убегать домой не торопятся

№10(944) 6 – 12 марта 2020 г. 04 Марта 2020 5

В «красных зонах» скупили все продукты

В Украине подтвердился первый случай заболевания коронавирусом. Он зафиксирован в Черновцах у мужчины, который приехал из Италии.

Апеннинский полуостров ныне является наибольшим в Европе очагом опасной болезни — уже зафиксировано 2 263 случая заражения и 79 летальных исходов (данные на 3 марта). Не будем забывать и о том, что в Италии только по официальным данным ныне живут и работают свыше 200 тыс. украинских граждан (неофициально их число оценивается в два миллиона). Следовательно, риск проникновения коронавируса в Украину значительно увеличивается.

Что сейчас происходит в Италии, как на это реагируют проживающие там украинцы, каковы их планы перед лицом надвигающейся угрозы? Ответы ищем в публикации львовского издания «Високий замок», журналист которого Наталия Гелый пообщалась с нашими соотечественниками, проживающими в эпицентре событий или в непосредственной близости от него.

«Пані Вікторія (жінка попросила не вказувати її прізвища) живе у Локарно (швейцарський кантон Тічино), за 2 км від кордону з Італією. Розповідає: у всіх маленьких містечках Швейцарії тривають карнавали, проте масових заходів місцева влада вирішила не скасовувати. Мовляв, це не дасть бажаного ефекту — зупинити поширення вірусу вже не вдасться.

«По телебаченню говорили: будьте готові, з дня на день влада сповістить про перші випадки інфікування, що й трапилося, — розповіла жінка. — У Швейцарії вже багато заражених. Людина може захворіти, але у неї не буде жодних симптомів або захворювання нагадуватиме звичайну застуду. Часто такому хворому взагалі не потрібно надавати медичної допомоги — імунна система впорається з вірусом. Це не мої припущення, так говорять самі лікарі».

Кожних вихідних Вікторія із чоловіком їздить на закупи до сусідньої Італії. Їздили й минулого вікенду.

«Магазини, супермаркети — все працює. Звісно, люди про коронавірус говорять, але живуть звичним життям. Їх більше непокоїть, що Швейцарія може закрити кордон. Щодня його перетинають 11 тис. італійців, які їдуть сюди на роботу».

«Люди, що померли від коронавірусу, — всі старшого і похилого віку з хронічними захворюваннями, — ділиться спостереженнями Наталія Олійник, яка живе у Ріміні, італійському курортному місті на березі Адріатичного моря. — Звісно, люди трохи бояться, але я не бачила, щоб хтось панікував, скуповував продукти чи штурмував аптеки».

Підтверджує слова пані Наталі її тезка, Наталія Аморузо, що мешкає у Верчеллі (П'ємонт).

«В Італії перебувають мільйони іноземців — живуть тут, працюють або просто відвідують країну як туристи. Тож ми очікували спалаху. Але все спокійно. У супермаркетах повно харчів. А от у «червоних зонах», кажуть, продуктові відділи супермаркетів спорожніли, і це зрозуміло — якщо все скупили, то кілька днів треба чекати, поки завезуть новий товар. Людей постійно інформують у випусках новин, що вони повинні робити, як поводитись, щоб уникнути інфікування. Аби запобігти подальшому поширенню вірусу, закривають школи, театри, музеї, скасовують масові заходи, які мали відбуватися у закритих приміщеннях, екскурсії. Скоротили Венеційський карнавал, шість футбольних матчів Серії А проведуть без глядачів. У містечках, де зафіксовані випадки захворювання, відмінили літургії, похорони проводять лише за присутності найближчих. Проте ніхто не обурюється, не нарікає, бо всі розуміють, для чого це робиться».

«Паніка спостерігалася лише у перший день. Зараз усе спокійно, — запевняє уродженка Буковини Світлана Руснак, яка живе у Кодоньйо, містечку з населенням 15 тис. осіб, який місцеві ЗМІ назвали «італійським Уханем» (тут виявили першого у цій країні інфікованого). — Італійці — організована нація, яка дотримується інструкцій санепідеміологів, органів правопорядку та місцевої влади. Комерційна діяльність призупинена (крім аптек і супермаркетів). Учора ми з чоловіком придбали всі необхідні продукти та засоби гігієни. Щоб зайти у супермаркет, треба одягнути медичну маску і рукавички. Якщо у людини з'явилися підозрілі симптоми, потрібно телефонувати на номер 112 — єдиний номер екстреного виклику для регіону Ломбардія. Якщо хоче дізнатися якусь інформацію — на номер 1500 (цю лінію обслуговує міністерство охорони здоров'я Італії). Лікарня у нашому містечку закрита — надає допомогу лише внутрішнім пацієнтам. Громадський транспорт у нашій зоні не зупиняється. Не можемо нікуди виїхати і ніхто до нас не може заїхати — тільки за спеціальним дозволом, який надають префектури. Порушення карається трьома місяцями в'язниці. Українці, які легально перебувають в Італії, зараження не бояться і додому їхати, щоб перечекати спалах, не поспішають, бо знають, що у разі потреби їм нададуть висококваліфіковану медичну допомогу. На відміну від українського, італійське міністерство охорони здоров'я продемонструвало: воно знає, як діяти у надзвичайних ситуаціях глобального масштабу».

«У нашому муніципалітеті — троє інфікованих, — розповідає Анжеліка Ганатаускєнє, яка живе у Поденцано (провінція П'яченза). — Усі китайські крамниці закриті. Закрили також заправку — працює лише самообслуговування. На китайців (а їх в Італії багато) косо ніхто не дивиться, адже серед інфікованих їх практично немає. Місцеві розкупили усі продукти. Полиці — порожні. Власники супермаркетів задоволено потирають руки».

Жінка переконана: італійська система охорони здоров'я, яку самі італійці нещадно критикують, впорається із викликом.

«Якщо є ризик летальних наслідків (звернетеся до лікарів зі зловісними симптомами), вам одразу і у повному об'ємі нададуть висококваліфіковану медичну допомогу. А якщо у вас «нежить і болить десь там», то скажуть, щоб ще трохи почекали. Мій друг потрапив до лікарні із задишкою і високою температурою — його відразу почали лікувати. А я з високим тиском шість годин чекала, поки до мене хтось підійде».

Уважаемые читатели, PDF-версию статьи можно скачать здесь...

Ольга Руднева: "Многие люди узнали, что инфицированы...

Исполнительный директор фонда Елены Пинчук "АНТИСПИД" Ольга Руднева в интервью...

Без масок и социальной дистанции: в Британии сняли...

Британия сняла ограничения, введенные в целях борьбы с распространением коронавируса...

Украина готовится к вспышке штамма Дельта

Премьер-министр Украины Денис Шмыгаль в понедельник провел селекторное совещание, на...

От последствий COVID умер российский режиссер Меньшов

Советский и российский режиссер Владимир Меньшов умер на 82-м году жизни. Он скончался...

В США разработали прототип маски, которая...

Ученые из Гарвардского университета и Массачусетского технологического института...

Украина на пороге более страшной коронавирусной...

Зародившиеся в Индии мутантные варианты коронавируса «Дельта» и «Дельта...

Они уходят

Кабул остается на съедение

Жесткие требования к недружественной власти

В ходе своей прямой линии Владимир Путина фактически заявил, что Россия никогда не...

Прости нас, Лакки!

Подготовка собак в искусственных условиях ведет к потере племенных качеств: у собаки...

Долг красен арестом имущества

Воспользоваться сайтом Единого реестра специалисты советуют не только должникам, но и...

Градоустройство столицы

Столица располагает значительными территориальными резервами...

Фантом национальной безопасности

Ввиду многолетней продемократической риторики само слово «внесудебный» должно...

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Авторские колонки

Блоги

Ошибка