Пересмотр границ и «дедекоммунизация»

№24 (910) 14 — 20 июня 2019 г. 12 Июня 2019 0

В то время, как в столице решаются глобальные вопросы будущего Украины, в регионах тоже не дремлют. О нерядовых процессах в своих регионах рассказывают СМИ Хмельницкой и Полтавской обл.

Волынь — это вам не Подолье

Жители четвертого и пятого по количеству населения городов Хмельнитчины — Нетешина и Славуты недовольны своим положением в регионе, исторически именуемом Подольем, и хотят за границу — в Ровенскую обл. Об этом сообщает хмельницкая газета «Є». Подробности раскрывает в своем материале журналист Ангелина Мовчан.

«Звернення до міських голів Славути та Нетішина, а також до голови Славутської районної ради місцеві активісти громадської організації «Майдан» надіслали у п'ятницю, 7 червня, та опублікували у соціальній мережі Фейсбук.

Одна із головних причин, як значиться у зверненні, — новий варіант утворення районів, запропонований робочою комісією при Хмельницькій ОДА. Зазначимо, що нещодавно були оприлюднені два варіанти мапи Хмельницької області, згідно із якою буде утворено три або п'ять районів. У варіанті трьох районів утворені будуть Кам'янець-Подільський, Хмельницький та Шепетівський. Якщо ж наверху зійдуться на варіанті п'яти, окрім перерахованих, будуть ще Городоцький та Старокостянтинівський райони. У жодному із варіантів немає Славутського. Саме це, за словами активістів, спонукало їх до такої заяви.

«Жителі Славути вже неодноразово чули від очільників області про необхідність ліквідації міста як окремої одиниці. Бачимо, що зараз є намагання знищити ще й місто Нетішин та Славутський район. Також ми бачимо, що наші міста та район фінансуються з обласного бюджету по залишковому принципу. Ми на правах «невістки», — переконують заявники і додають, що більшість мешканців регіону їздять обстежуватися та лікуватися до медичних закладів Рівного, а не Хмельницького, а випускники віддають перевагу вузам сусідньої області.

У своєму зверненні активісти також зазначають, що історично регіон є Волинню, не Поділлям, а входження земель до Хмельниччини є штучним.

«Враховуючи вищевикладене, а також значне невдоволення жителів нашого регіону ігноруванням органами обласної влади наших проблем та запитів просимо повідомити юридичну та практичну сторони і механізм виходу наших адміністративних одиниць з Хмельницької області та входження до Рівненської області, — йдеться у зверненні».

В публикации также сообщается, что вопрос о выходе Нетешина и Славуты из состава Хмельницкой обл. и их вхождении в Ровенскую обл. инициаторы акции намерены вынести на референдум. Планируется, что опрос пройдет в день внеочередных выборов в ВР.

«Комсомольцы» не хотят жить в Плавнях

Город Горишние Плавни на Полтавщине хотят обратно переименовать в Комсомольск, — об этом сообщает интернет-издание «Кременчук Today».

«На під'їздах будинків у Горішніх Плавнях з'явились оголошення про збір підписів відносно повернення колишньої назви міста. Мешканців просять вказати свої дані і підписатися під відповідним зверненням.

Нагадаємо, у зв'язку з декомунізацією назву міста Комсомольськ мали змінити на ту, яка не пов'язана з комуністичним режимом. Місцева влада спробувала перехитрити закон і внесла пропозицію розшифровувати Комсомольськ як КОлектив Молодих СОціально МОтивованих Людей (Ь) Справжніх (Ь) Козаків.

Таку ідею підкинув місцевий шкільний вчитель Сергій Залізняк, який довго мізкував над абревіатурою. Але цю пропозицію не затвердив Інститут національної пам'яті, і як наслідок — Верховна Рада 19 травня 2016 р. перейменувала місто Комсомольськ у Горішні Плавні, що викликало подив і обурення у частини мешканців міста».

О том, насколько популярна в городе данная идея и сколько человек подписались под обращением, в публикации не сообщается. Однако учитывая то, с каким скрипом и ломанием общественного мнения через колено проходило переименование в 2016 г., можно предположить, что сторонников прежнего названия будет немало.

Уважаемые читатели, PDF-версию статьи можно скачать здесь...

Юрій погуляйко: Пік захворювання на COVID-19 ще попереду

Ситуація на Волині - не критична. Однак, пік захворюваності очікуємо в найближчий...

На Волыни на бюджетные деньги построена еще одна...

Она открылась 15 января 2020 г. в селе Любохины Старовижевского района.

На Волыни 14-летний школьник порезал целую семью...

По словам педагогов, подросток был всегда вежлив и адекватен, не имел проблем с...

На Волыни задержали солдата-срочника, который с...

В ночь на субботу группа спецназначения Западного территориального управления...

Визит Зеленского на Фанар и перспективы закона о...

Если власть продавит признание УПЦ неукраинской церковью, это развяжет руки...

Основной вопрос — соборность

Митрополит Киккский Никифор считает, что Епифаний «принадлежит к раскольническим...

Взрыв на Азовском море

При выходе из Керченского пролива у мыса Фонарь 24.10.2020 года вечером произошел взрыв на...

Что стоит за «повышением в звании» экзарха Фанара на...

Варфоломей с Порошенко заложили все основания для усугубления конфликта между...

Бюджетный билет в небо

Опытный пилот не пассивный наблюдатель. Он считывает массу информации о состоянии...

В ожидании тени

В условиях неопределенности бизнес стремится вывести доходы «в тень» и...

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Авторские колонки

Блоги

Ошибка