Відкритий лист

№15 (554) 15 - 21 апреля 2011 г. 14 Апреля 2011 0

Державна установа «Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л. В. Громашевського Академії медичних наук України»

вул. М. Амосова, 5, м. Київ, 03038 тел. (044) 275-3711,
e-mail: epidemicscaiukr.net, сайт

У редакцію тижневика «2000»

(Копії направлені в РНБУ, АМНУ, МОЗ України, Прокуратуру м. Києва, директору ДУ «ІЕІХ» тощо)

Рівень захворюваності населення на інфекційні хвороби в Україні залишається високим та перевищує показники провідних країн світу в десятки і сотні разів. За останні 5 років у державі зросла на 16,2% смертність громадян, особливо молодого працездатного віку, від інфекційних і паразитарних захворювань.

Історія Київського науково-дослідного інституту інфекційних хвороб нерозривно пов'язана з історією розвитку, становлення та зміцнення інфекційної служби України. Створення Інституту інфекційних хвороб як одного з закладів АМН Радянського Союзу почалося у другій половині 1948 р. під керівництвом видатного українського вченого, академіка Л. В. Громашевського. Для інституту було виділено приміщення 1-ї міської інфекційної лікарні, що знаходилася поруч із територією Києво-Печерської лаври з 1918 року. В 1982 році Інститут інфекційних хвороб був об'єднаний з Інститутом епідеміології та мікробіології і тепер має назву ДУ «Епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л. В. Громашевського АМН України» (далі ДУ «ІЕІХ»).

Клініка ДУ «ІЕІХ» розташована з 1.03.1949 р. в будівлі за адресою: вул. Лаврська, 11 (раніше вул. Січневого повстання, 23, ще раніше — вул. Цитадельна, 11); будівля разом з земельною ділянкою в тому ж році постановою Ради міністрів УРСР від 4.02.1949 р. були закріплені за Інститутом інфекційних хвороб АМН СРСР (див. додатки). До складу клініки входили найактуальніші для держави та світової спільноти підрозділи, які визначали тактику протидії поліомієліту, ГРВІ, грипу, дифтерії, лептоспірозу та іншим інфекціям. У них працювали та працюють провідні фахівці з питань інфектології — понад 60 докторів та кандидатів наук, 5 академіків. Активно розробляються та впроваджуються новітні технології лікування хворих, що сприяє зникненню та приборканню ряду інфекцій.

У клініці було вперше в Україні відкрито відділення для спостереження та лікування хворих на ВІЛ-інфекцію, яке і досі є провідним методичним центром з навчання спеціалістів для всієї країни. На базі клініки функціонує Наукове товариство інфекціоністів Києва та області. Співробітниками клініки надається консультативна допомога іншим інститутам АМН та МОЗ України, лікарням м. Києва, Української станції виїзної екстреної медичної допомоги МОЗ України тощо. Таким чином, клініка інституту фактично виконує функції головного республіканського центру з інфекційних хвороб.

У теперішній час клініка включає 4 клінічних відділення та 3 наукових відділи з найсучасніших проблем інфекційних хвороб, які мають великий пандемічний потенціал. Продовжується розробка та впровадження новітніх технологій лікування хворих на нейроінфекцію, вірусні гепатити, ВІЛ-СНІД та розробка ефективних методів інтенсивної та еферентної терапії, детоксикації. Найбільш складні та тяжкі інфекційні хворі з усіх регіонів держави знаходять медичну допомогу або зцілення у відділеннях клініки, що можливо лише за умови співпраці її підрозділів. У подальшому найкращі розробки включаються до нормативних стандартів та протоколів.

За останні 3 роки проліковано в стаціонарі 6212 пацієнтів та амбулаторно проконсультовано в поліклініці 17 470 хворих (з них 4128 та 7978 відповідно — з інших регіонів країни).

Проте зараз, вдруге за рік, здійснюється спроба ліквідації клініки ДУ «ІЕІХ» з виселенням інфекційних хворих та співробітників з будівлі. Аналогічна спроба відбулася 14 липня 2010 р. постановою Кабміну, однак завдяки громадському резонансу заклад продовжує свою роботу. У теперішній час планується термінове виселення клініки без початку будівництва нової будівлі або надання взамін рівноцінної. Адекватне помешкання для переведення і розташування клініки також не знайдено. Виникло рішення щодо розташування її підрозділів та відділень у різних медичних закладах, що фактично призведе до ліквідації. Наслідком буде ще більше поширення соціально небезпечних та інших інфекційних хвороб, що є загрозою благополуччю населення держави, особливо напередодні проведення Євро-2012, коли підвищується ризик їх поширення. У зв'язку з вищенаведеним колектив клінічної бази ВИМАГАЄ

— припинити виселення та подрібнення клініки, що в обох випадках закінчиться її знищенням як єдиної структури,

— або надати рівноцінну будівлю, що відповідає вимогам інфекційної служби, де клініка зможе працювати як єдине ціле.

Колектив клініки ДУ «ІЕІХ ім. Л. В. Громашевського АМН України» (більше 150 підписів) 11.04.2011 р.

Уважаемые читатели, PDF-версию статьи можно скачать здесь...


Загрузка...

Роботы как средство от контрабанды

В шкале коррупционной привлекательности приятель-таможенник оставил далеко позади...

Уряд дозволить красти мільярди

Порушники академічної доброчесності мають знати про невідворотність покарання за...

Как «Роттердам+» служит Меркурию

В Украине сотни тонн ртути содержатся только в обычных медицинских термометрах

Александр Шалит: «Если чиновники выкорчуют культуру,...

«Насаждаемая реформа — это мина замедленного действия, которая закладывается...

Пересмотр границ и «дедекоммунизация»

В то время, как в столице решаются глобальные вопросы будущего Украины, в регионах тоже...

Загрузка...

«Мы не за переименование улиц, а за строительство...

Только 9% респондентов настаивают на продолжении декоммунизации

Белорусские уроки мира и гармонии

23—24 мая прошел 14-й белорусский международный медиафорум «Партнерство во имя...

Как разориться, сохранив имущество

Банкротство — возобновление платежеспособности должника, а не его ликвидация

На правом фланге Байконура

Экс-президент Украины Леонид Кучма дал несколько советов Владимиру Зеленскому и...

Оккупация

Вчера поздно работал. Лег спать после 12 ночи. Но научная работа возбуждает, и мозг долго...

В Закарпатье вновь говорят об автономии

Подведение и осмысление итогов президентских выборов в региональных СМИ плавно...

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто

Получить ссылку для клиента
Авторские колонки

Блоги

Idealmedia
Загрузка...
Ошибка