Кому достанется Славутич

№11(945) 13 – 19 марта 2020 г. 11 Марта 2020

Тема возможных изменений в административно-территориальном устройстве Украины не один месяц будоражит региональные СМИ. То и дело появляются публикации, в которых говорится о грядущих реформах, в результате которых с карты страны исчезнут отдельные районы, а то и целые области.

Для Черниговщины важным вопросом в этой связи является статус города Славутич — анклава Киевской обл. в данном регионе. Казалось бы, логично включить его в состав Черниговской обл., где он и так пребывает территориально. Но не все так просто. Проблему изучала журналист телеканала «UA: Чернігів» Анастасия Лоза.

«Славутич почали будувати у 1986 році, після аварії на Чорнобильській атомній електростанції, для працівників, які її обслуговують, та їхніх родин.

«Обрали майданчик, який найбільш для цього придатний. Він за річкою, щоб був водний бар'єр з зоною радіації. І обрали саме на цій території. По суті ми — винесена частина Київської області, продовження міста Прип'ять», — каже міський голова Славутича Юрій Фомічев.

Але недавно в ефірі «UA: Чернігів» голова Чернігівської облдержадміністрації Андрій Прокопенко сказав, що наразі в Міністерстві розвитку громад та територій обговорюють питання передачі Славутича до складу Чернігівської області:

«Є позиція експертів міністерства в тому, що логічно було би передати Славутич Чернігівській області. Можливо, це станеться вже в цьому році».

Втім, за словами Юрія Фомічева, зробити це непросто. Адже на сьогодні в Україні немає інституції, яка б могла навіть ініціювати процес зміни меж областей:

«Треба змінити низку законів, надати повноваження Кабміну, напевне, це було б логічно, щоб він ініціював зміни меж області. А далі Верховна Рада буде приймати це рішення».

Представник Асоціації міст України Дмитро Іванов впевнений, що цього року такі зміни неможливі:

«Цього року будуть вноситися зміни в Конституцію, буде ухвалюватися адміністративно-територіальний устрій, і після цього буде проголосований децентралізаційний пакет. А восени вибори. Із зміною територіального устрою мають владнатися такі питання, як місто Славутич».

Якби Славутич увійшов до складу Чернігівщини, обласний бюджет міг би отримати близько 30 мільйонів гривень на рік — це 15% з податку доходів з фізосіб. Саме таку суму за 2019 рік отримала Київська область від Славутича.

«І от в цьому починається найбільший конфлікт інтересів. А чи згодна Київська область віддати Славутич, який є платником податків до обласного бюджету?», — запитує Юрій Фомічев.

Голова Київської облдержадміністрації Олексій Чернишов сказав, що наразі таке питання не розглядається.

Один из крупнейших налогоплательщиков Киевской обл. при смене «прописки» может превратиться в дотационный город

Сам Славутич як перевагу від об'єднання може отримати зручне пасажирське сполучення з Черніговом.

«І, насправді, в нас сьогодні навіть маршрут «Черінгів—Славутич» — це міжобласний маршрут. А ті автобуси, які їдуть з Чернігова в інші населені пункти області, у Славутич навіть заїхати не можуть — так прописано в законі», — пояснює Юрій Фомічев.

А що думають з цього приводу мешканці міста?

Олексій Обітоцький та Ніна Грибанова: «Ми, пенсіонери, — за входження до складу Чернігівщини. Візьміть медичні послуги: до Києва нам далеко їздити. До Чернігова ближче. Ми фактично в Чернігові лікуємось».

Марина Перець: «Не знаю. Як на мене, то і в Київській області нам добре. Якщо Славутич віддадуть Чернігівщині, що зміниться?».

В'ячеслав Гапонов: «Ціни у нас, як у Київській області. В Чернігові нижчі. Тому з задоволенням — нехай Чернігів забирає нас».

Юрій Фомічев пояснює: найбільші ризики — пов'язані з реєстрацією ЧАЕС. Зараз електростанція зареєстрована у Славутичі і дає від 30 до 40 відсотків надходжень до бюджету Київської області. Іванківський район, де фізично розташована ЧАЕС, неодноразово порушував питання про перереєстрацію там.

«Ми розуміємо, що це великі гроші і є велика імовірність того, що при такому розгортанні події Київська облдержадміністрація може перереєструвати юридичну адресу Чорнобильської АЕС в Іванківському районі. І тоді Чернігівська область отримає Славутич вже дотаційним містом. І ми цього боїмось, відверто скажу, і не хотіли б навіть починати цей процес», — признається міський голова Славутича».

Уважаемые читатели, PDF-версию статьи можно скачать здесь...

Большие надежды

23 августа 2021 года на киевском саммите официально начнётся деятельность Крымской...

Українство й український націоналізм. Думки старого...

Мені вже багато років, але я намагаюся перебувати в течії подій. Уважно читаю...

Колониальная аналитика

В отношениях Украины с НАТО как военно-политическим блоком и США как лидером Альянса и...

Национально-патриотическое воспитание от Кабмина

Вследствие реализации социальной госпрограммы национально-патриотического...

Фоновая напряженность

Офис президента постепенно дрейфует в сторону большего сближения с ПЦУ – но...

Пенсионное обеспечение в смартфоне

Коллективный Запад пускает украинские пенсионные накопления на укрепление своих...

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Авторские колонки

Блоги

Ошибка