Меркель обещает 50—100 тыс. Каждому

№05(939) 31 января - 6 февраля 2020 г. 29 Января 2020 4

Искать достойной жизни в волнах трудовой миграции или достойно зарабатывать, будучи эксклюзивным мастером в украинском райцентре? Ищем ответы в материалах СМИ Тернопольской и Сумской обл.

География заробитчанства расширяется

«У цьому році на світовому ринку праці грядуть зміни, що, за прогнозами експертів, спровокують ще більший відтік українців на роботу за кордон, — пишет «Нова Тернопільська газета». — Якщо раніше українці виїжджали переважно до Польщі, Угорщини, Італії, Чехії, то тепер заробітчанська географія розшириться ще на Німеччину, Францію, Бельгію, країни Скандинавії».

В своей публикации наши тернопольские коллеги делятся весьма актуальной для многих жителей Украины информацией: какие изменения, касающиеся трудовых мигрантов, вступают в силу в законодательствах западных стран в 2020-м. И как они отразятся на украинских заробитчанах.

«З березня цього року в Німеччині набирає чинності новий міграційний закон, який полегшить працевлаштування для громадян країн, що не входять до ЄС. Коли відкриється для працевлаштування ринок Німеччини, очевидно, в Україні почнеться нова хвиля трудової міграції. Адже у Німеччині зарплати вдвічі-втричі вищі, ніж у сусідній Польщі і становлять в еквіваленті 50—100 тис. грн. За даними статистики, близько половини працюючих в Польщі українців готові переїхати до Німеччини.

Приїжджати на роботу в Німеччину недавно запросила в спеціальному відеозверненні німецький канцлер Ангела Меркель. За її словами, в країні назрів гострий дефіцит працівників на багатьох підприємствах і навіть у цілих галузях економіки. У Німеччині чекають як кваліфікованих спеціалістів з автоматизації, автомобільного інжинірингу, в авіаційно-космічній техніці, так і звичайних робітників: будівельників, електриків, операторів кранів, а також медсестер, доглядальниць, працівників складів, збирачів урожаю, далекобійників, пекарів. Великий попит і на майстрів вузького профілю: з нарізки металу, зварювальників, механіків-інструментальників. Бракує також фахівців з прокладання тунелів, каналів і рейкових шляхів, сантехніків, працівників транспорту.

За даними експертів, більшість німецьких роботодавців готові платити в перерахунку на наші гроші від 46 тис. до 90 тис. грн. на місяць. А близько 30% навіть більше — від 90 тис. до 135 тис. грн. (найбільше — у програмістів і медпрацівників).

Поляки, побоюючись втратити українську робочу силу, вже анонсували підвищення мінімальної зарплати, яке позначиться і на заробітках українців. З цього року «мінімалка» складає 2600 злотих (близько 16 тис. грн.), на 350 злотих (2 тис. грн.) більше, ніж до того. Правда, до вирахування податків. Відповідно зросте і плата за годину роботи, що в 2020 р. складатиме мінімум 17 злотих на годину (106 грн.), нині платять від 12 злотих на годину (75 грн.). А до кінця цього року польський уряд обіцяє підвищити мінімальну ставку до 3 тис. злотих на місяць (близько 19 тис. грн.).

Українці найчастіше працюють у Польщі на збиранні врожаю, на будівництвах і прислугою з середньою зарплатою 18—30 тис. грн. Щоб утримати працівників і зацікавити нових, поляки також з цього року обіцяють бонуси. Це, наприклад, безкоштовне житло, їжа та курси польської мови.

Закликає іноземних робітників і Канада. Цього року канадський уряд вирішив збільшити міграційні квоти. Якщо нині до заокеанської країни приїжджають близько 300 тис. емігрантів, то в наступні два роки там чекають не менше мільйона осіб. Зарплати коливаються від 2 тис. канадських доларів (35 тис. грн.) до 10 тис. (180 тис. грн.) і більше. Скажімо, електрикам, водопровідникам платять близько 3—3,5 тис. канадських доларів (приблизно 55—60 тис. грн.). У поліцейських — близько 5 тис. (приблизно 90 тис. грн.). Дуже цінуються медпрацівники. Сімейний лікар отримує приблизно 14 тис. канадських доларів на місяць (250 тис. грн.), хірург — 17 тис. (300 тис. грн.), а медсестра — 7 тис. (125 тис.). Проте українські дипломи в Канаді не визнають, потрібно підтверджувати кваліфікацію. Навчання платне для всіх і дуже дороге. Зрозуміло, що потрібно досконало володіти англійською (вимагають міжнародний сертифікат IELTS на знання мови з оцінкою не нижче 6,5) і ще бажано другою державною — французькою.

У США також вступають в силу зміни в імміграційній системі, які в минулому році прийняла адміністрація президента Трампа. Назвати їх позитивними для мігрантів навряд чи можна, адже політика Трампа спрямована на скорочення, а не на збільшення міграції. По-перше, будуть збільшені збори за заяви. Так, заява про натуралізацію буде коштувати не 640, а 1170 доларів. Клопотання про отримання дозволу на працевлаштування, так звана форма I-765, подорожчає на 20% до 490 доларів, а заява про скасування умов постійного проживання, отриманих в результаті шлюбу (форма I-751), буде коштувати 760 доларів. Претендентів на отримання громадянства чекає більш складний тест з англійської мови та історії США.

Але буде й полегшення — паперові заяви замінять онлайн-заявками. Нові цифрові форми додадуть в серію онлайн-інструментів самодопомоги, які дозволять іммігрантам стежити за ходом їх справ і прискорять процес».

Олимпийский чемпион по... ремням для биатлона

Второй выбранный нами сюжет — от телеканала UA:Суми. В нем речь о том, что достойно зарабатывать можно и в нашей стране, причем не обязательно в мегаполисах, но и в небольшом райцентре, вроде города Ромны. Правда, для этого нужно быть эксклюзивным мастером своего дела, коих в мире можно пересчитать по пальцам.

Два-три биатлонных ремня от Юрия Татаринова в каждой гонке заезжают «в призы»

«Юрій Татарінов — роменський майстер. Він виготовляє спеціальні ремені для змагань з біатлону. Серед його клієнтів — чемпіони світу та цілі національні збірні», — сообщает, представляя героя своего сюжета, журналист телеканала Наталия Гордус.

«Свої перші вироби Юрій пошив, коли навчався у районній спортивній школі. Тоді ремені виготовляв для себе та друзів. Спочатку перероблював звичайні на більш зручні.

Спортивний ремінь повинен тримати форму та мати тверду основу — тоді він легко та швидко вдягається, каже колишній спортсмен. У своїй власній майстерні Юрій показує готові ремені сучасного зразка. Там же в нього зберігаються заготівки та обладнання.

Зараз партію ременів чоловік може виготовити за добу: на пластикову тверду основу нашиває м'який матеріал, спеціальну тканину, кріпить металеві деталі.

За 15 років майстер створив більше тисячі ременів. Каже — такий виріб має служити мінімум два спортивних сезони. У світі, говорить Юрій Татарінов, подібні шиють крім нього ще два майстри.

«Якщо брати світовий рівень, то це німець, норвежець і я. Зараз на кожній гонці один-два моїх ременя заїжджають у призи».

У Юрія Татарінова купують ремені олімпійські чемпіони — француз Мартен Фуркад і норвежець Тар'єй Бьо, італійський біатлоніст Лукас Хофер, інші. Серед українців у числі клієнтів роменського майстра Віта та Валя Семеренки, Олена Підгрушна, Дмитро Підручний...

«Фактично вся національна команда України укомплектована його ременями, — каже тренер нашої збірної з біатлону Олександр Біланенко. — Вони дуже зручні, м'які, цупкі, особливо це стосується кріплень. А коштує один такий ремінь не менше 200—250 євро».

Уважаемые читатели, PDF-версию статьи можно скачать здесь...

Меркель допустила, что США могут отказаться от роли...

Стремление Соединенных Штатов играть роль глобального лидера больше не следует...

Премьер Госсовета КНР провел по видеосвязи встречу с...

Премьер Госсовета КНР Ли Кэцян сегодня провел по видеосвязи встречу с канцлером...

Выполнение договоренностей, достигнутых на саммите...

Выполнение договоренностей, достигнутых на саммите "нормандской четверки" (Германия,...

У Ангелы Меркель не подтвердился коронавирус

Канцлер Германии Ангела Меркель сдала второй тест на коронавирус, который дал...

К Меркель приехали Путин, Макрон и Помпео

19 января, в Германии проходят переговоры мировых лидеров относительно урегулирования...

Парижский саммит – послесловие

Зеленский и его коллеги-руководители, пожалуй, нуждаются в более качественном...

Опасная вода

Почему на Западную Украину обрушилось жуткое наводнение? Чтобы более менее полно...

Нейтральная Украина: «за» и «против»

Многочисленные сложные проблемы, которые на протяжении последних лет безуспешно...

Кому нужна суверенность

«Байденгейт», не являясь сенсацией, дал новую пищу к размышлениям о...

Испытание гидрометцентром

Засуха, заморозки, град: что будет с урожаем в этом году

Все еще на плаву

Определены полсотни лучших свиноводческих хозяйств Украины

Антикризисная программа правительства: «Помоги себе...

Зарплата и премия Коболева важнее жизни медика, безработного и пенсионера

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Авторские колонки

Блоги

Ошибка