Новий стандарт і якість захисту

№22 (908) 31 мая — 6 июня 2019 г. 29 Мая 2019 2

Як відомо, Міжнародний трибунал ООН з морського права в Гамбурзі зобов'язав Росію (її представників не було на засіданні) відпустити 24 захоплених українських моряків як тимчасовий захід на вимогу України. Суд вказав на негайне надання їм дозволу повернутися на Батьківщину до 25 червня 2019-го. А також віддати українській стороні затримані кораблі ВМСУ «Нікополь», «Бердянськ» і «Яні Капу».

За таке рішення проголосували 19 суддів, проти — один, російський суддя Колодкін. Також трибунал не знайшов підтверджень російської версії про військову провокацію Києва. МЗС РФ, коментуючи згадане рішення, виключило можливість задіяння конвенційних процедур вирішення спорів щодо «керченського інциденту». Тим часом спецпредставник держдепу США по Україні Курт Волкер, вітаючи рішення морського трибуналу, в Твітері зауважив, що Росії давно слід звільнити українських моряків та кораблі.

Вже півроку в російському полоні перебувають українські військові моряки. Відповідно до інформації, поширеної головним військовим прокурором Анатолієм Матіосом, розмір збитків від захоплення РФ українських суден у Керченській протоці становить 260 млн. грн.

Очевидно, російська сторона не визнає наших захоплених військових військовополоненими. Тепер у Києва є солідна доказова база, аби аргументувати в усіх можливих міжнародних інстанціях цілковиту нікчемність обвинувачень, висунутих щодо моряків. Що вона і зробила 25 травня у Гамбургу, на засіданні Міжнародного трибуналу ООН з морського права.

Далі цю справу розглядатиме окремий арбітраж, який, найпевніше, створять на підставі додатку 7 до Конвенції ООН з морського права.

Ця справа перетворилася на арену зовсім не лінійного змагання, як це буває в судових процесах, де на докази обвинувачення сторона захисту висуває контраргументи. Наших хлопців російська Феміда вкотре вирішила «маринувати» за ґратами СІЗО — тепер до 26 липня. А строк попереднього розслідування СУ ФСБ продовжило до 25 серпня. Випадково чи ні, але це певний символізм, бо за день до завершення згаданого терміну Україна святкуватиме чергову річницю Незалежності.

Можна вважати, що і світова спільнота визнала захоплених моряків військовополоненими.

Київ зробив усе, аби бранці отримували належну медичну допомогу, адвокатський супровід — щоб з ними поводилися гідно. Нині у Москві працює команда професійних адвокатів (30 основних і 4 резервних) під орудою Миколи Полозова, яка діє у канві єдиної стратегії захисту, намагаючись вивести процес з рамок пересічної кримінальної справи у призму норм міжнародного права. Зокрема Женевської конвенції.

Україна демонструє новий стандарт і якість захисту своїх громадян та інтересів держави за її межами. Кожен полонений моряк отримує весь можливий спектр допомоги, у т. ч. і консульської. І ця допомога почасти надходить доволі реактивно.

Так, за кілька діб після інциденту глава оборонного відомства Степан Полторак підписав наказ про матеріальну допомогу захопленим військовослужбовцям ВМС України — 50 тис. грн. кожному. А в грудні, з ухваленням урядової постанови, їхнім родинам виплачено одноразову грошову допомогу — 100 тис. грн. Також не виникало жодних проблем з оплатою послуг адвокатів. Юридичні служби Міноборони, Генштабу і командування ВМС ЗСУ тримають координацію з офісом омбудсмана, міністерствами, міжнародними правозахисними організаціями, громадськими об'єднаннями й волонтерами.

Уважаемые читатели, PDF-версию статьи можно скачать здесь...

ООН приветствует новый закон о признании лиц без...

Закон о безгражданстве призван помочь тысячам людей в Украине выйти из замкнутого...

Безмовна та масова криза шкідливих практик щодо жінок...

Щорічно мільйони дівчат, з повного відома і згоди їх сімей, друзів і громад, піддаються...

1% человечества претерпело перемещение: отчет УВКБ ООН...

УВКБ ООН, Агентство ООН по делам беженцев, сегодня призывает страны во всем мире...

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні...

Реагування на надзвичайну ситуацію з пандемією COVID-19, з якою зараз стикаються Україна...

ООН призывает прекратить огонь на Донбассе

Все стороны конфликта на Донбассе должны прислушаться к призыву генсека ООН о...

ЕС выделяет Украине 80 млн евро на борьбу с...

Евросоюз предоставит пакет помощи Украине в размере примерно 80 млн евро, чтобы...

Абромавичусские страдания

За деньги, выплаченные за полгода членам правления и набсовета «Укрзалізниці»,...

У Марины Лазебной закончились бэби-боксы

Посредством монетизации «пакунка малюка» получатели смогут приобрести в...

Медузы атакуют Киев

В Днепровских водохранилищах морская рыба игла и мелкая медуза стали привычными...

Опасная вода

Почему на Западную Украину обрушилось жуткое наводнение? Чтобы более менее полно...

Нейтральная Украина: «за» и «против»

Многочисленные сложные проблемы, которые на протяжении последних лет безуспешно...

Кому нужна суверенность

«Байденгейт», не являясь сенсацией, дал новую пищу к размышлениям о...

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Авторские колонки

Блоги

Ошибка