Вместо бала — «выпускное» путешествие

№15 (903) 12 – 18 апреля 2019 г. 10 Апреля 2019 0

Сегодня в фокусе нашего внимания — наиболее интересные публикации СМИ Черновицкой, Запорожской и Черкасской обл.

Голосование по-милански

логотип

Прошлый выпуск «Медиакарты» был полностью посвящен теме выборов. Не обойдемся без этого и на сей раз. Виной тому — публикация в буковинской газете «Вільне життя». Ее подготовил не профессиональный журналист: «Валентина Ковач, колишня жителька села Шишківці Кіцманського району з Мілану (Італія)» — именно так указано авторство материала. В котором в репортажном стиле рассказывается, как голосовали наши соотечественники на Апеннинах в первом туре президентских выборов.

Отметим, что публикация немного запоздала — на сайте издания она появилась лишь 9 апреля, хотя при современных средствах передачи информации могла быть опубликована минимум неделей раньше. И все же, думается, она будет полезна в плане понимания того, как это все происходит «там». Тем более в изложении непосредственного участника событий.

«Цього року, як ніколи, люди дуже бурхливо обговорювали кандидатів у президенти у соцмережах, на телебаченні, ютубканалах, у транспорті, по телефону. Встигли навіть посваритися між собою.

Я голосувала на попередніх виборах 2014 року теж в Італії і знаю, що виборчі дільниці знаходяться при Генеральному консульстві України в Мілані на вулиці Людовіко ді Бреме, 11. Тут можуть зробити свій вибір всі громадяни України, які постійно проживають або тимчасово перебувають у регіонах Північної Італії: Ломбардія, Емілія-Романья, Фріулі-Венеція-Джулія, Трентіно-Альто-Адідже, Венето та Лігурія. А всі інші мої співвітчизники — у посольстві України в Італії у Римі та у Генеральному консульстві у Неаполі.

Через велике навантаження дільниць у день виборів було залучено до роботи десь півсотні волонтерів. Компетенцією яких є забезпечувати швидкий доступ до дільниць та слідкувати за порядком у черзі.

Підходимо... Волонтери скеровують нас, до якої саме палатки підійти, де у алфавітному порядку і дають номер у списку виборців та номер відповідного столу на дільниці. За цим номером нам і видають виборчий бюлетень уже на дільниці. Позачергово мали право пройти на дільницю: люди похилого віку, яким важко стояти та ходити, батьки з малими дітьми, а також люди з особливими можливостями та вагітні.

Рух на вулиці біля Генерального консульства перекрито. Патрулювала порядок італійська місцева поліція. Стоїть карета швидкої допомоги. Наразі вулиця Людовіко ді Бреме стала для італійських українців частинкою Батьківщини, острівком надій та мрій про нашу неньку Україну. Сюди з'їхалися багато свідомих українців: постійні мешканці Італії, заробітчани, студенти, туристи. Поїздки організовували громади різних міст Північної Італії.

Кажуть, що має бути дев'ять тисяч виборців. Але великої черги немає. Все злагоджено. Все спокійно. Мої співвітчизники налаштовані позитивно, мають гарний настрій.

Мілан цвіте українськими національними костюмами. Всі присутні по-святковому вдягнені, у вишиванках, майорить національна символіка, лунають пісні і ноги просяться до танцю, ллється розмова — все українське, наше рідне. Гордимося, що ми українці!».

Смерть на совести коллекторов

Теперь плавно спустимся на землю, т. е. обратим взор на региональные проблемы, коих несмотря на тему «номер один» предостаточно.

Запорожье всколыхнуло резонансное происшествие: после визита коллекторов в собственной квартире умер пожилой мужчина. Трагедия в очередной раз поднимает тему незаконной деятельности финансовых «вышибал» и неспособности государства защитить своих граждан. Формально коллекторы вне закона, в реальности же они продолжают терроризировать попавших в непростую жизненную ситуацию людей.

логотип

«Все відбулося в будинку по вулиці Чумаченка. Четверо людей намагалися виселити з власного помешкання подружжя за кредитні борги сина, — говорится в репортаже телеканала «Запоріжжя». — Під час розмови у господаря не витримало серце. Поряд з будинком знаходиться підстанція швидкої допомоги, але чоловіка врятувати не вдалося.

Це вже друга спроба виселити подружжя, доки їхній син, власник квартири, на заробітках за кордоном. Сім'я Максимових більше року судиться за право власності. Бо у 2008-му один із банків, в якому син взяв валютний кредит, збанкрутував, і його активи разом з боргами перекупили».

Как поясняют наши коллеги, судебная тяжба в этом деле еще продолжается, но лица, называющие себя новыми владельцами квартиры, ждать вердикта не желают. Привлекли коллекторов, а их специфические методы воздействия на пожилых людей и спровоцировали непоправимое.

Пять дней в Европе — дешевле вечера в ресторане

логотип

Об интересной инициативе школьников-выпускников одной из школ на Черкасчине рассказал местный телеканал «Вікка».

«Одинадцятикласники Золотоніської школи №3 відійшли від традиції проведення випускного балу і вирішили поїхати у подорож Європою.

Ідею про подорож учні 11-Б класу почули від своєї керівниці Лариси Веретільник. Та минулого року мала сина-випускника, тож знає, що вражень від недешевого свята — зовсім мало. У коментарі педагогиня назвала приблизну суму, яка була витрачена на випускний.

«Сорочка, штани, піджак, галстук для сина — 4000 грн. Туфлі для випускника — 1500 грн. (якщо у вас дівчинка, множте суму на чотири). Сукня для мами випускника — 2000 грн., мейкап — 600 грн., зачіска — 150. Туфлі, сумочка, прикраси — не рахую, бо обійшлися домашнім. Одяг для чоловіка — 1600 (трохи зекономили). Квіти — 200 грн. (і це тільки тому, що синові букет не купляли — заборонив). Щоб прикрасити зал: кульки, банер, зірочки з фото тощо — мінімум 400 грн. з учня. Послуги відеографа, тамади, музиканта — не менше 1000 грн. із сім'ї. Вечеря в ресторані для нас трьох — 2300 грн. Отже, усього — 13 750 грн. І це ще не повний перелік, багато чого вже просто забулося», — розповідає Лариса Анатоліївна.

Тот самый 11-Б, решивший сломать традицию

У розмові з учнями жінка обмовилась, що на ці кошти краще було б кудись поїхати. Вони вхопились за цю думку, обговорили її з батьками і вирішили відмовитись від випускного на користь поїздки.

Тепер 19 червня, після здачі ЗНО з усіх необхідних предметів, юні черкащани разом зі своєю класною керівницею та ще чотирма мамами вирушають у п'ятиденну подорож по п'яти європейських містах: Прага, Краків, Відень, Мюнхен, Будапешт.

«Сподіваюсь, що від такого випускного в моїх учнів залишиться набагато більше вражень і спогадів. Та й витрати менші: в 10 тис. грн. вкладаємося», — каже Лариса Веретільник.

Уважаемые читатели, PDF-версию статьи можно скачать здесь...

загрузка...
Loading...

Загрузка...

Уже не смешно – бессвязный диалог в кулинарном...

Иногда казалось, что необычный формат общения с прессой избран именно для того, чтобы...

Трамп и Украина – о фактах и версиях

Демократы вряд ли стремятся выставить на президентские выборы кандидата с багажом...

Путин попросил российские СМИ не очернять Украину

Президент России Владимир Путин выступил против выставления Украины и украинцев в...

Новый(?) зеленый(?) курс

Климатические изменения могут стать основой для нового глобального апартеида

Ждет ли Молдову «План Козака-2»?

Молдова продолжает шатко балансировать между прозападным правительством и...

"Не пущать!"

Штаб Байдена потребовал от телеканалов отлучения адвоката Трампа от эфира.

Загрузка...

Взрывы в Калиновке: два года, 100 томов, ноль...

В сегодняшнем обзоре региональных СМИ — наиболее интересные публикации изданий...

Найголовніше завдання президента Зеленського

Воно визначене ним у програмній промові на першому засіданні Верховної Ради 9-го...

Куда мы «летим»?

27 августа Министерство регионального развития, строительства и жилищно-коммунального...

Лучшее охранное агентство в Киеве

Объективно лучшее охранное агенство в Киеве - это «ТОП Безопасность». Как и...

ТРЦ «ОУШЕН ПЛАЗА» –  ПОПУЛЯРНОЕ МЕСТО ШОПИНГА И...

Торгово-развлекательный центр «Оушен Плаза» — известное и популярное место в...

В сказку о счастливой жизни в Евросоюзе многие...

Несмотря на многочисленные проблемы, большинство граждан Украины остаются...

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Loading...
Получить ссылку для клиента

Авторские колонки

Блоги

Idealmedia
Загрузка...
Ошибка