Заробитчане в Польше: вторая трагедия за полгода

№47(931) 22 — 28 ноября 2019 г. 20 Ноября 2019

В сегодняшнем обзоре региональных СМИ — материалы, подготовленные нашими коллегами из Тернопольской, Киевской и Черниговской обл.

Убили, чтобы не платить?

Еще один трагический случай произошел с украинскими заробитчанами в Польше.

«В Садковіце, у Лодзінському воєводстві в 80 км від Варшави, в безкисневій холодильній камері для фруктів знайшли мертвими двох заробітчан з Тернопільщини: 46-річного Івана та його племінника 28-річного Ігоря. Є версія, що це могло бути умисне вбивство», — сообщает интернет-издание «Тернополяни» и приводит подробности.

«Люди задихнулися — в приміщенні перекривають кисень і насичують азотом, щоб фрукти краще зберігалися. У місцевій поліції повідомили, що їм подзвонив господар ангара, який знайшов мертвих українців.

За даними польських ЗМІ з посиланням на районну прокуратуру міста Рава-Мазовецька, двері в приміщення ніхто не чіпав, однак вікно туди було відкрито. Поруч з чоловіками знайшли контейнер, з яким вони, ймовірно, прийшли за яблуками. Також, як пишуть польські медіа, поліція виявила при них відкриті пляшки з алкоголем.

«Зараз просувається версія, що вони міцно випили, заснули і не прокинулися. Хоча не все так просто, товариші українців і їх рідні вважають, що їх загибель — ця інсценівка, і все підлаштували, щоб не розплачуватися з ними», — вважає польський журналіст Марцин Ковальчик.

Загиблі — родом з села Серетець Зборівського району. У старшого, Івана, залишилися дружина, завуч місцевої школи, і 13-річний син.

«Іван та Ігор поїхали на заробітки на яблучну плантацію в Польщу у середині серпня. Поїхали за всіма правилами, з робочими візами і запрошеннями. Але офіційно їх влаштували тільки 8 листопада, а мертвими знайшли в день, коли вони повинні були повертатися додому. Вони мали поїхати достроково, щоб встигнути на похорон батька Івана. Їх повинен був забрати водій автобуса. Пізніше з'ясувалося, що господар-поляк переконував шофера тихо виїхати, а то доведеться проходити по справі свідком і ходити на допити», — розповів товариш загиблих Дмитро Мамчур.

За однією з версій, поляк, щоб не платити українцям за роботу, заманив їх у ангар, для цього спеціально відкрив вікно, а коли вони зайшли туди, закрив його.

«Українці отримували близько 3 тисяч злотих (близько 19 тисяч гривень). І за останній місяць з ними не розрахувалися. Мало того, господар ще вимагав 40 тисяч злотих (250 тис. грн.) за доставку тіл до кордону з Україною. На перевезення скинулися односельці», — говорить Мамчур».

Издание напоминает, что это уже второй случай загадочной смерти украинцев в Польше за последние полгода. «В червні у лісі під Познанню знайшли тіло 36-річного столяра Василя Чорнея з Івано-Франківської області. Йому стало погано прямо на виробництві, і господарі замість лікарні просто кинули його в лісі (неясно, чи був він ще живий на той момент). У Чорнея залишилися дружина і троє дітей».

Жизнь — не фонтан

Бытует мнение, что сложнее всего живется в нашей стране на периферии, а чем ближе к столице, тем сноснее. Так ли это?

Журналисты информационного агентства «Моя Київщина» (Киевская обл.) публикуют на своих страницах серию необычных очерков о городах и поселках региона. Необычность их в самом подходе: журналист издания отправляется в тот или иной населенный пункт, где активно общается с простыми жителями, а затем, на основе услышанного, составляет своеобразный портрет «точки на карте». Вот, например, как наш коллега Антон Болбочан, описал со слов местных жителей районный центр Обухов, расположенный всего в 45 км от Киева.

«У місті облаштували гарний парк, у центрі якого розташований фонтан. Тепер батьки мають місце для прогулянок із дітьми. Почали прибирати сміття, тож обухівчани надалі не скаржитимуться на нестерпний сморід. Активно проводиться ремонт дорожнього покриття. Поки що ситуація не зовсім втішна, але рух у правильному напрямку очевидний.

Шкода, що це не стосується усіх чинників забезпечення комфортного проживання в населеному пункті. Так, Обухів відомий цілодобовою торгівлею алкоголем. Місто вже традиційно займає «почесне» місце за показником алкоголізму. Це справжня біда для містян, адже зловживати алкоголем розпочинають переважно в дитячому та підлітковому віці. Величезна кількість нелегальних наливайок успішно функціонують у місті та, схоже, й не збираються припиняти свою діяльність.

Наркоманія із дитячим обличчям теж не дивина для Обухова, що навіть звучить страшно. Із страшною «епідемією», що калічить життя людей, потрібно боротися. Проте цього ніхто не робить. Кричущою проблемою міста є й ігрові автомати. Відтак, чимало обухівчан уже потребують лікування від ігроманії...

Серед наболілих проблем опитані виокремлюють молодіжне безробіття, оскільки відсутність досвіду роботи та заощаджень, які є певною «подушкою безпеки», щоб пережити період негараздів, зумовлює чималий потік місцевих за кордон. Шукають кращої долі або ж просто їдуть туди, де зможуть жити, а не виживати».

«Мерседес» хорошо, «Валентина» — лучше!

Николай Тараканов и его машина-гибрид №1. Вторая будет еще лучше

О том, как создать мечту собственными руками, рассказал в своем сюжете телеканал «UA: Чернігів».

«69-річний пенсіонер з Ніжина Микола Тараканов створює машину, яка виглядатиме спереду як «Ролс-Ройс», ззаду — як радянська ракета та матиме відкидний дах, як кабріолет. Почав конструювати автівку два роки тому. Назвав її «Валентина» на честь своєї дружини.

«Завжди хотілося мати шикарну гарну машину, але, живучи на одну зарплату, її не купиш. Тому я вирішив зробити щось незвичайне», — розповідає чоловік.

Раніше Микола Тараканов працював електриком, потім почав лагодити зламані машини. Гібрид, що він створює зараз, — результат його думок та фантазій. Гроші на їх реалізацію дала молодша донька.

«Вона дала мені певну суму грошей і сказала: «на тобі гроші, займайся своєю іграшкою». За принципом — чим би дитя не тішилося, аби не плакало, — продовжує розповідь винахідник. — Чому назвав авто «Валентиною»? Я люблю свою дружину, і тому вирішив увічнити її ім'я. Так як і у «Мерседеса». Це ім'я доньки конструктора. Він назвав так фірму. У мене ж тільки машина, так нехай «Валентина» буде».

Задля створення машини мрії Микола Тараканов купив вживаний джип. За зразок взяв автомобіль «Ролс-Ройс». Ззаду машина буде схожа на ракету та матиме відкидний дах, як в кабріолеті. Колеса встановив тракторні, двигун об'ємом в 2,5 літри зняв з «Мерседеса». Корпус авто зробив власноруч з металу та пластику. Для свого авто все вигадує сам, навіть шпаклівку. Інколи використовує підручні матеріали.

Це не перша машина-гібрид, яку створив Микола Тараканов. Попередня, теж «Валентина», була схожа на англійський «Макларен». Вона виграла перше місце у 2017 році на фестивалі Old Car Land у Києві.

«Та машина років десять була в дії. Потім вона мені просто набридла. Продати — я не продав. Вона нікому не потрібна. Я її порізав на металобрухт, деякі деталі взяв звідти і став робити нову, яка з'явилася у мене в голові».

Нову машину винахідник планує завершити навесні. Пофарбує її у срібний колір з блискітками, як і попередню».

Уважаемые читатели, PDF-версию статьи можно скачать здесь...

Чупа-чупс и бублики — «прейскурант» от директора...

Пока в высоких министерских кабинетах, на всевозможных конференциях и общественных...

Победили извечное — «все уже решили за нас

Если исключить не всегда удачные попытки разыграть своих читателей 1 апреля, то...

Табачные империи

Поучения насчет реформаторских премудростей в исполнении коллективного Запада...

Теневой оборот «Укрспирта»

Даже с учетом того, что спиртзаводы работали в 2020-м, условно, только две трети рабочего...

Мурал раздора

Считать, что муралы являются неким абстрактным предметом «чистого искусства», не...

Службова недбалість на мільярди

При передачі майнових комплексів у відання Української республіканської ради...

Новая «Катька» окупится за 5—6 лет

С 2017 г. количество лиц в местах лишения/ограничения свободы ежегодно уменьшается на...

Все еще космическая держава: «благодаря» или...

Космическая отрасль, обладая высоким научным, конструкторско-инженерным и...

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Авторские колонки

Блоги

Ошибка