Далекі від інтересів держави та суспільства

№31-32 (916) 9 – 15 августа 2019 г. 07 Августа 2019

У «2000» звернувся начальник установи «28 управління начальника робіт» Володимир Геращенко з проханням розмістити на шпальтах газети «2000» відкритий лист-звернення до Президента України щодо фактів протиправних дій і бездіяльності посадових осіб Міністерства оборони України та незаконної ліквідації організації.

Шановний Володимире Олександровичу!

З 17 грудня 2017 року по теперішній час я виконую обов'язки за посадою начальника установи «28 управління начальника робіт (далі — установа). Відповідно до положення про установу «28 управління начальника робіт», затвердженого наказом міністра оборони України №506 від 15.10.2008 р., установа — це державна госпрозрахункова установа, яка заснована на державній власності та належить до сфери управління Міністерства оборони України; майно установи є державною власністю і закріплюється за нею на праві господарського відання; функції щодо управління майном, що є державною власністю, здійснює орган управління майном — Міністерство оборони України.

Під час прийняття справ і посади начальника установи було виявлено чисельні факти розкрадань державного майна, однак до теперішнього часу відповідний акт не затверджений начальником Головного управління майна та ресурсів полковником Бікчантаєвим О. Б. та не прийнято рішення за кожним фактом нестачі майна, зокрема, автомобільної техніки до 20 одиниць, вантажопідіймальних механізмів — баштових, козлових, монтажних кранів до 35 одиниць тощо. Винних осіб не притягнуто до відповідальності.

Крім того, відповідно до ухвали слідчого судді Приморського районного суду Одеси від 03.04.2017 р. у справі №522/6244/17 (1-кс/522/5705/17), постановою самопроголошеної державної ради Республіки Крим «О Крымском республиканском предприятии «280 управление начальника работ» від 02.04.2014 р., якою незаконно націоналізовано та передано у власність Республіки Крим майно, що належить державному підприємству Міністерства оборони України «28 управління начальника робіт», заподіяно шкоду державі Україна в особливо великих розмірах на суму понад 152 млн. грн. та накладено арешт на майно державного підприємства Міністерства оборони України «28 Управління начальника робіт» (код ЄДРПОУ 24967480) за адресою: м. Євпаторія, вул. Казаса, 15 у кримінальному провадженні №42017110330000009 від 24.01.2017 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.

Головним управлінням майна та ресурсів не прийнято рішення про поділ балансів установи до 2014 року та після цього, що вносить великі труднощі у веденні бухгалтерського обліку на теперішній час.

Установа неодноразово зверталася до Міністерства оборони України щодо надання допомоги по відновленню бухгалтерського обліку та фінансових документів, наділення додатковими фондами в м. Києві, зокрема, для виробничої бази, однак безрезультатно.

Відповідно до положення про установу, основним напрямком діяльності є, зокрема, здійснення капітального будівництва, експлуатації, реконструкції і ремонту житлового, казарменого та інших фондів, об'єктів і споруд військового та спеціального призначення в якості підрядника чи замовника робіт.

Однак виконання установою завдань за призначенням фактично унеможливлено через дії та бездіяльність посадових осіб Міністерства оборони України, які далекі від інтересів держави та суспільства, що підтверджується наступним.

1. З метою недопущення заволодіння державним майном (баштовими, козловим і монтажним кранами) комерційними структурами, створеними колишнім керівництвом установи, стягнення з установи коштів у сумі декілька мільйонів гривень за фіктивними договорами оренди машин і механізмів установою було ініційовано питання щодо проведення Головним управлінням майна та ресурсів спільної наради за участю представників Міністерства оборони України, установи та Військової прокуратури Центрального регіону України для узгодження спільних дій щодо належного захисту інтересів Міністерства оборони України, однак безрезультатно. Загроза заволодіння державним майном сторонніми особами продовжує існувати.

2. Відповідно до договору про будівництво житлового комплексу по вул. Бориспільська,18 у Дарницькому районі Києва від 15.01.2016 р., укладеного між установою та ТОВ «Фортабуд», об'єктом забудови є земельна ділянка по вул. Бориспільська, 18 у Дарницькому районі Києва орієнтовною площею 12,25 га.

Фінансування будівництва здійснюється ТОВ «Фортабуд». Джерелом фінансування будівництва об'єкту є кошти товариства та залучені кошти фізичних і юридичних осіб.

Згідно з договором після введення об'єкту в експлуатацію Міністерство оборони України отримує у власність частину об'єкту у вигляді окремих квартир, яка складається з 5 відсотків загальної площі квартир цього об'єкту, а установа — 1 відсоток.

У даній ситуації одним з основних завдань для себе як керівника установи я вважаю внесення змін і доповнень до існуючого договору шляхом збільшення частки житла для Міністерства оборони України.

За результатами проведеної роботи ТОВ «Фортабуд» пропонується для Міністерства оборони України передати у власність частину об'єкту у вигляді окремих квартир (частка житла), яка складається з 8 відсотків загальної площі квартир та 8 відсотків нежитлових вбудовано-прибудованих приміщень після введення об'єкту в експлуатацію. При цьому ТОВ «Фортабуд» погоджується на заміну 8 відсотків нежитлових вбудовано-прибудованих приміщень на розрахункову кількість площі квартир.

З урахуванням зазначеної пропозиції Міністерство оборони України може отримати у власність приблизно 9 відсотків загальної площі квартир у загальній кількості близько 500 квартир!

Однак зазначену пропозицію до теперішнього часу Головним управлінням майна та ресурсів не опрацьовано, більше того, за погодженням з Міністерством оборони України військовою прокуратурою Центрального регіону України будівництво житлових будинків призупинено. За даних обставин установа не може підписати додаткову угоду до договору про будівництво житлового комплексу по вул. Бориспільська, 18 у Дарницькому районі Києва від 15.01.2016 р. зі збільшенням частки житла для Міністерства оборони України.

Вважаю, що зазначені дії та бездіяльність Міністерства оборони України не відповідають інтересам держави та суспільства, адже військовослужбовців і членів їх сімей, які потребують поліпшення житлових умов, перебуває на обліку у Київському гарнізоні більше 8 тисяч осіб.

3. З незрозумілих причин Міністерство оборони України не надає можливості установі розпочати будівництво житла для військовослужбовців і членів їх сімей по вул. Росошанська, 3 у Києві, площа якої приблизно 1,95 га. Міністерством оборони України укладено з установою договір № 227/ДБ-020 від 14.03.2008 р. про співпрацю у сфері забезпечення житлом військовослужбовців і членів їх сімей.

Згідно з договором, установа за отримання права будівництва на земельній ділянці військового містечка №147 по вул. Росошанська, 3 у Києві безкоштовно передає Міністерству оборони України 20 квартир в Севастополі по вул. Симонок, а Міністерство оборони України зобов'язується у визначеному законом порядку відмовитись від права користування частиною зазначеної земельної ділянки.

Відповідно до рішення міністра оборони України від 06.03.2008 №2443/з, установою передано Міністерству оборони України 20 квартир загальною площею 998,1 кв. м вартістю 4 491 450 грн. згідно з актом прийому-передачі житла від 12.03.2008 №08-28УНР/29.

На підставі вищезазначених документів і звернення міністра оборони України, Київська міська рада рішенням від 10.12.2014 №644/644 надала дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки установі по вул. Росошанській, 3 у Дарницькому районі Києва для будівництва житла військовослужбовцям.

Наголошую, що земельна ділянка з 2015 року звільнена від будівель і споруд, готова для будівництва житла, в результаті якого Міністерство оборони України може отримати близько 100 квартир, але посадові особи Міністерства оборони України всіляко перешкоджають будівництву житла для військовослужбовців, переслідуючи власні інтереси.

4. Установа зверталася 24.10.2018 р. № 394 до Головного КЕУ Збройних сил України щодо обліку земельної ділянки по вул. Косіора, 82 у Вознесенську Миколаївської області, належність зазначеної земельної ділянки до земель оборони в попередній період і підстави її передачі в приватну власність ТОВ «ИССО», однак безрезультатно. Зазначена земельна ділянка знаходилася у господарському віданні установи та відносилася до земель оборони.

Згідно договору відчуження майнових прав на об'єкт незавершеного будівництва житлового призначення по вул. Косіора, 82 в Вознесенську від 06.08.2009 між ТОВ «ИССО» та Державною іпотечною установою (код 22304730), вартість майнових прав на об'єкт складає 5 832 690 грн.

З метою захисту державного майна установа в межах повноважень зверталася до правоохоронних органів з повідомленнями про вчинення семи кримінальних правопорушень.

Незважаючи на проведену та сплановану роботу протягом 2018—2019 років, позитивний баланс фінансових результатів установи за 1 квартал 2019 року, керівництво Головного управління майна та ресурсів у особі начальника полковника Бікчантаєва О. Б. та його першого заступника полковника Нетребка Р. А., переслідуючи власні інтереси, здійснюють заходи щодо ліквідації установи та передачі фондів, земельних ділянок і функцій замовника будівництва визначеному ними підприємству...

Скажу відверто, жоден закон не змусить мене довіряти цим посадовцям, допоки будуть незаконні рішення та кришування!

Їх особиста заінтересованість у ліквідації установи підтверджується тим, що протягом 2019 року (січень—червень) установа працює з їх вини без затвердженого фінансового плану, який було розроблено за встановленою формою та надано до Головного управління майна та ресурсів для погодження та затвердження Міністерством оборони України.

Я добре розумію, що якщо за свої права не боротись, їх відберуть! На превеликий жаль, неодноразові звернення до керівництва Головного управління майна та ресурсів з питань життєдіяльності установи позитивного вирішення не мали...

На підставі вищезазначеного прошу Вас, Володимире Олександровичу, втрутитись у ситуацію, що склалась між керівництвом Головного управління майна та ресурсів та установою, надати оцінку діям і бездіяльності полковника Бікчантаєва О. Б. та його першого заступника, полковника Нетребка Р. А., їх неефективному керівництву державними підприємствами, усунути надумані перешкоди у здійсненні будівництва житла для військовослужбовців і членів їх сімей, що відповідатиме інтересам держави та суспільства.

З повагою начальник установи В. І. Геращенко

Уважаемые читатели, PDF-версию статьи можно скачать здесь...

Геращенко уволен из МВД

Кабинет министров Украины уволил Антона Геращенко с должности заместителя главы МВД

60% шкіл Одещини перейшли на дистанційну форму...

Через пандемію коронавірусу 470 шкіл Одеської області перейшли на дистанційне...

Рішення суду: оборонне підприємство має сплатити 700...

16.09.2020 року господарським судом м. Києва задоволено позов заступника керівника...

Очільник Одещини Максим Куций звернувся до Кабміну,...

Одеська ОДА створює комплексну програму порятунку пам'яток архітектури й мистецтва...

На Одещині правоохоронці виявили рибалок, які...

24 квітня прикордонники Одеського загону спільно з співробітниками Національної...

Штепа проиграла Геращенко в суде

Экс-мэр Славянска Неля Штепа проиграла суд против нардепа от партии «Европейская...

Неинтересные подробности

В связи с круглыми датами провозглашения независимости Украины и принятия ее...

Сел за руль в пьяном виде – 12 лет тюрьмы

Каждые 5 минут полицейские выявляют пьяного водителя, ежегодно по вине таких лиц...

Конец «прописке» или выстрел в пустоту?

Граждане регистрируются не там, где они фактически живут, а там, где могут...

Продать за 60 секунд

Никакого отраслевого, секторального деления госактивов не будет ввиду их мизерного...

Съезд судей Украины в рамках концепта судебной...

XVIII съезд судей Украины, который прошел в «Президент отеле» в Киеве 9-11 марта 2021 г....

По пути вытеснения

Вопрос о языке (языках) образовательного процесса в вузах политики не должны решать,...

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Авторские колонки

Блоги

Ошибка