Квартири військовим не потрібні?

№31-32 (916) 9 – 15 августа 2019 г. 07 Августа 2019 0

Начальник установи «28 управління начальника робіт» Володимир Геращенко був у відпустці. Ми зустрілися з тимчасово виконуючим обов'язки начальника Йосипом Яценком, котрий iз січня 2018 р. займає посаду начальника юридичного відділу установи. Ось що він розповів.

— З січня 2018 р., коли ми були призначені на посади, ми розкрили факти розкрадання державного майна. Причому у великих масштабах, і все це робилося при мовчазній бездіяльності Міністерства оборони, зокрема Головного управління майна, яке стосовно нас є органом функціонального управління і яке отримувало наші доповіді протягом півтора року.

І жодної реакції, розслідування, призначення якоїсь комісії по вивченню тих питань, про які ми писали у своїх зверненнях! Ми змушені були 1 липня 2019 р. звернутися до президента України як до Верховного головнокомандувача Збройних сил, а також до Державного бюро розслідувань, до Національного антикорупційного бюро, до СБУ і безпосередньо до міністра борони з тими нагальними питаннями, які потребують невідкладної перевірки.

Однак якогось дієвого зрушення по наших зверненнях немає.

Саме положення про установу «28 управління начальника робіт» Міноборони як госпрозрахункової організації МО передбачає забезпечення житлом військовослужбовців, членів їхніх сімей, а також інші відповідні завдання. З цією метою і створювалася зазначена установа.

Хочу, наприклад, звернути увагу в першу чергу на Київ, хоча у нас є ще філіали в Одесі та Миколаєві. Забезпечення житлом військовослужбовців найактуальніше саме у столиці: маємо понад 8 тис. безквартирних, які чекають на власне помешкання з далеких 90-х.

Установа має укладені договори на спорудження житла по вулиці Бориспільська, 18 у Дарницькому районі столиці (підрядник ТОВ «Фортабуд»). Ми маємо можливість уже по першій черзі буквально в найближчій перспективі, ще влітку, передати людям 80 квартир, а всього по житловому комплексу запланована передача близько 9% всієї площі споруджуваного житла — це приблизно 500 квартир.

При 8 тисячах безквартирних 500 квартир тільки на одному житловому об'єкті — це дуже серйозно. Однак попри наші численні звернення до Головного управління майна і ресурсів на сьогодні не лише абсолютно нічого не зроблено по цьому питанню, а саме за ініціативою міністерства будівництво зупинено.

В чиїх інтересах це робиться? Якщо 9% — це мало, то, можливо, слід домовлятися із підрядником, аби вирішити зазначені питання: мовляв, нам для міністерства не вистачає якогось там півпроцента тощо? Однак договір 2016 р. взагалі передбачав передачу лише 5% житла, але нам вдалося підняти кількість до 9%. Міністерство, перекресливши напрацьоване, будівництво зупинило. У чиїх інтересах, нам не вдається з'ясувати.

Вулиця Росошанська, 3 — це теж земля Міноборони; вона передана нашому структурному підрозділові у господарське відання у 2015 р. Ще з того часу на цій земельній ділянці знесено всі будівлі, тобто вона готова до забудови вже чотири роки. Всі завдання, які були покладені на нашу установу, ми виконали. Є також чинне рішення Київської міської ради про надання дозволу на розробку проектної документації. Однак це рішення гальмується в суді.

Не можу не підкреслити, що 8 тисяч безквартирних не знають про ці факти. А от після їх оприлюднення мені навіть важко уявити, якою буде реакція обурених людей! В той час, коли є можливість будівництва, є інвестори, які готові вкласти гроші, цього не зроблено саме з вини міністерства.

Ми також неодноразово інформували різні інстанції про розкрадання державного майна, причому у великих масштабах. Зверталися до Головного квартирно-експлуатаційного управління, до Головного управління майна, ресурсів з приводу того, що у місті Вознесенськ Миколаївської області по вул. Косіора, 82 земельна ділянка Міністерства оборони шляхом маніпуляцій була передана товариству ІССО. Повідомляли про це і в правоохоронні органи. Однак всі відхрещуються. Ніхто не хоче ні в чому розбиратися. Але ж це наше завдання — не допустити розкрадання, повернути ділянку у власність Міноборони, аби використати її за цільовим призначенням.

Із січня 2018 р. ми передавали до Головного управління майна і ресурсів відповідні акти за фактами виявлених розтрат і нестач, однак керівництво виказало абсолютну бездіяльність.

Ми намагаємося зберегти, відшукати майно, яке було за різними схемами відчуження втрачене. Однак без допомоги, участі у цій справі Міністерства оборони ми не спроможні добитися бажаних результатів. Так, нам вдалося відшукати близько 20 одиниць автомобільної техніки, понад 25 баштових кранів, які по обліку у нас в установі чомусь не проходили. Попри наші намагання Головне управління не вживає жодних заходів, не веде розслідування. І замість того, аби реагувати на наші сигнали, у міністерстві 9 липня 2019 р. прийняте рішення (підписано наказ міністра оборони) про ліквідацію нашої установи. Очевидно, за принципом: немає структури — немає проблем.

Втім, це рішення суперечить законодавству, оскільки не було зборів трудового колективу, наказ про ліквідацію підприємства (установи) не доведений належним чином до відома працівників. Принагідно хочу наголосити на тому, що в разі ліквідації підприємства всі питання щодо будівництва житла, 500 квартир по Бориспільській, 18, будуть відтерміновані на далеку-далеку перспективу. Та й чи будуть коли виконані підписані договірні зобов'язання!

Виходить на те, що хтось зацікавлений у ліквідації установи: таким чином і проблеми з бухгалтерським обліком, який вівся на попередньому місці дислокації установи (Євпаторія), зникнуть самі по собі. Після подій 2014-го, коли установа змушена була переїхати до Києва, а бухгалтерські документи залишилися за місцем попереднього її розташування, ми просили створити відповідну комісію, дати спеціалістів, щоб ми відновили облік, в крайньому випадку — розділили баланс: до 2014-го і після 2014-го. Адже установа повинна функціонувати відповідно до свого призначення. Натомість маємо не відновлення повноцінної роботи установи, а її ліквідацію.

Уважаемые читатели, PDF-версию статьи можно скачать здесь...

Штепа проиграла Геращенко в суде

Экс-мэр Славянска Неля Штепа проиграла суд против нардепа от партии «Европейская...

«Пачкари» или «гонки по-волынски»

Ночь на 11 января выдалась неспокойной для оперативников и военнослужащих отдела...

Далекі від інтересів держави та суспільства

У «2000» звернувся начальник установи «28 управління начальника робіт»...

Министр обороны Венесуэлы: армия будет защищать...

Владимир Падрино Лопес заверил в готовности вооруженных сил «твердо стоять на...

Самогон вместо молока

Вместо того чтобы всерьез поднимать молочную отрасль, крестьянам предлагают...

Ошибиться с выбором нельзя

Две третьих ОТО созданы директивным методом — без учета каких-либо...

Красные флажки для медиа

В законопроекте не заложен механизм реального влияния на иностранных субъектов, в т. ч....

Гони деньги — и никакой судебной волокиты

Одной из причин обнищания населения и роста бедности в Украине является...

Закон о медиа: новый заход

В свете местных выборов особое значение обретает возможность контроля за...

Спасение рядового Мазурика

Соблюдение законов должно стать товаром и предметом открытой формы купли-продажи, и...

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Авторские колонки

Блоги

Ошибка