Такого еще не было

№8(808) 24 февраля — 2 марта 2017 г. 22 Февраля 2017 4.2

В АПК грядет приватизация контрольно-карательных функций государства

— В черговий раз прикриваючись необхідністю адаптації вітчизняного законодавства до кращих європейських норм, у Верховній Раді законопроектом №0906 від 27.11.14 намагаються створити регуляторно-корупційного монстра.

Виявляється, що в останній редакції проекту закону «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров'я та благополуччя тварин» (реєстраційний №0906) за Держпродспоживслужбою встановлено право надавати повноваження фізичним чи юридичним особам здійснювати контроль та регулювання роботи тваринницьких підприємств і чинити інші дії, які вже у свою чергу не є чітко прописаними в законі.

Тобто відтепер контролювати роботу, дотримання санітарно-ветеринарних умов та інших вимог у тваринницьких господарствах зможуть не державні служби, де наявні висококваліфіковані, уповноважені для цього фахівці, а будь-які приватні особи чи компанії.

І це при тому, що в штаті Держпродспоживслужби понад 10 тис. професіоналів! Усі вони отримують заробітну плату з державного бюджету — тобто з податків українців. Лише в бюджеті на 2017 рік на потреби тваринництва — закупівлю дезінфектантів, вакцин тощо — передбачено 112 млн. грн. Я вже не кажу про весь бюджет Держпродспоживслужби.

То навіщо ж нам забирати в них таку поважну функцію, яка є їхнім прямим обов'язком? Чи взагалі потрібна ця функція на тлі того, що президент і уряд оголосили політику на максимальну дерегуляцію й позбавлення бізнесу будь-якого тиску з боку чиновників?

Адже тепер, відповідно до норм вказаного законопроекту, повноваження Держпродспоживслужби можуть бути передані (цікавий буде конкурс) приватним компаніям, які можуть просто тиранити українських виробників, перетворивши процедури контролю на вимагання і збір хабарів.

Тільки вдумайтесь — ці приватні компанії матимуть право на свій розсуд висувати вимоги до підприємств, закривати їх чи штрафувати. При цьому для таких контролерів не прописано жодної відповідальності.

Мало того, що цей закон згубний для бізнесу, він до того ж суперечить приписам статей 5, 19, 92 і 120 Конституції, відповідно до яких влада здійснюється народом безпосередньо через органи державного управління та місцевого самоврядування.

Наведу кілька прикладів цього абсурдного закону.

Ст. 11 п. 6 передбачає право приватних компаній на «проведення оцінки результатів лабораторних досліджень (випробувань) зразків уповноваженими на те особами». Яку оцінку результатів досліджень вони мають проводити, якщо це в компетенції лише експертів лабораторії?

Згідно зі ст. 11 п. 9 приватні компанії можуть «приймати рішення про тимчасове припинення виробництва».

Ст. 11. п. 4 надає їм право «видавати розпорядження про відкликання та/або вилучення з обігу харчових продуктів та/або кормів».

Та ще багато інших пунктів, що суперечать Конституції і здоровому глузду.

Тобто створюються органи, які наводитимуть жах на бізнес і не даватимуть йому нормально працювати. До чого це все призведе в подальшому — гадаю, говорити не потрібно: закриття підприємств, втрата робочих місць, скорочення надходжень до бюджету, занепад галузі.

Вкрай негативно оцінили законопроект в Головному науково-експертному управлінні й у Головному юридичному управлінні Верховної Ради.

У зв'язку із цим Асоціація тваринників України і виробники терміново звернулися до народних депутатів із вимогою не допустити схвалення в парламенті норм, які несуть суттєві корупційні та регуляторні небезпеки й ставлять під загрозу все тваринництво країни.

Уважаемые читатели, PDF-версию статьи можно скачать здесь...

Спасение рядового Мазурика

Соблюдение законов должно стать товаром и предметом открытой формы купли-продажи, и...

Два Дениса в одной упряжке

Передача права держать людей в заключении в руки частной компании, имеющей целью...

Реформы без содержания

Богатеть надо вместе с государством, а не за его счет. В противном случае мы все станем...

Неконституционный закон должен быть отменен

Законом «О статусе ветеранов войны, гарантиях их социальной защиты» определены...

Долг факторингом красен

Должник может не выплачивать долг новому кредитору до предоставления доказательств...

Далекі від інтересів держави та суспільства

У «2000» звернувся начальник установи «28 управління начальника робіт»...

Квартири військовим не потрібні?

Начальник установи «28 управління начальника робіт» Володимир Геращенко був у...

Отсидел срок — иди в младшие бакалавры

Выпускников профессиональных колледжей трудоустраивать никто не собирается

«Меня судят за хорошо выполненную работу», -- эксперт в...

Очевидно, что обвинение рассчитывает на провинциальную тишину и минимальное внимание...

5,5 тысяч судебных дел

Стараниями юридического департамента Минобороны с 2015 г. удалось вернуть 34 тыс. га...

Как вселиться в собственную квартиру

Если покупатель законно приобрел жилье, он имеет право выселить всех...

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Авторские колонки

Блоги

Ошибка