Сергей КУДЕЛЯ: «Зверхність і принизливі характеристики на адресу виборців Зеленського є свідченням повної глухоти й нечутливості провладного табору»

01 Апреля 2019 4.3

Прихильники чинного президента списують перемогу Зеленського на реванш «совкових» і «ватних» виборців, які легко піддаються маніпуляціям телебачення. Втім, це насамперед емпірична помилка.

70% виборців Зеленського або взагалі не пам'ятають «совок», або бачили його лише в період занепаду. Вихованці ж повноцінного «совка», яким зараз за 50, переважають у коаліції Порошенка. Саме на них він орієнтується в останні місяці, коли збільшує пенсію, обіцяє державну підтримку і апелює до відчуття небезпеки.

Але вішання образливих ярликів на третину суспільства хибне й з огляду на стратегію -- з точки зору перспектив Порошенка в другому турі. У 2016 р. слова Гіларі Клінтон про виборців Трампа як «корзину вбогих» призвели до зворотньої мобілізації на його користь. Вони засвідчили, що Клінтон відмовляється розуміти проблеми пересічних людей.

Так само зверхність і принизливі характеристики на адресу виборців Зеленського є свідченням повної глухоти й нечутливості провладного табору. Вони цементують коло його прихильників і розширяють його за допомогою інших опозиційних до влади виборців. Тому ті, хто зараз вправляється у зневазі до виборців «Зе», найбільше працюють на його перемогу.

Справка «2000»

Сергей Куделя — доцент политологии Бэйлорского университета (США), исследователь политических процессов посткоммунистического мира, политических режимов, революций, гражданских войн и политического насилия.


Читайте последние новости и все о ситуации в Украине и мире на страницах «2000» и в социальных сетях Facebook, Twitter, Livejournal, а также Telegram


Загрузка...
Загрузка...

В Париж за желтым жилетом

С 1 июня 2019 г. у нового президента будет достаточно времени, чтобы подписать указ о...

И снова про юго-восток

Политическая действительность заставляет задуматься о более серьезном обращении к...

Мир на Донбасс вернут рабочие места

Этот регион нужно превратить в самый привлекательный и желанный с точки зрения...

Седые младореформаторы «зеленого» президента

Грантоеды и агенты влияния делают погоду в штабе Зе

Бедность и зависимость Порошенко

Отчуждение между обществом и властью достигает критических пределов, за которыми —...

Вам telegramма

Telegram — удобный способ привлечения мотивированных подписчиков

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто

Получить ссылку для клиента
Авторские колонки

Блоги

Лентаинформ
Загрузка...
Ошибка