Євроатланти

16 Июля 2004

Євроатланти

Дмитро КЛЕЦЬ, Рачин Дубенського р-ну Рівненської обл., dzerkalo@ukrpost.net

Гроші потрачені.

Звіти написані

Вже чимало років в Україні (звісно ж, у Києві) існує Центр інформації та документації НАТО (директор п. Мішель Дюре). Він заснований євроатлантами спеціально для «створення позитивного образу НАТО в українській громадській думці». Ну і, звичайно, проводить певні заходи для цього.

Ще років 5 тому, будучи в Києві, я зайшов у цю установу і запропонував співпрацю. Оскільки я науково досліджую суспільні проблеми, в т. ч. і конфлікти, то сподівався, що це буде цікавим і для НАТО.Там покивали головами і записали мою адресу. З того часу мені кілька разів на рік присилають рекламно-інформаційні матеріали досить поверхового змісту, анкети тощо.

Я у свою чергу кілька разів нагадував їм, письмово та по телефону, що маю наукові розробки конкретних проблем і прошу запросити мене на якесь зібрання із правом виступу. Нуль реакції! Нарешті в січні цього року прийшов черговий номер журнальчика «Новини НАТО» з календарем їхніх заходів на січень— березень. Мене зацікавив семінар «Шлях до НАТО — спільні перспективи євроатлантичної інтеграції України та інших посткомундержав», який 24 лютого мав проводити у Чернігові Інститут трансформації суспільства (директор О. Соскін). Звісно, за натовські гроші.

Я почав до них дзвонити. Спочатку в Центр НАТО.Вони мене відфутболили до Соскіна — це він, мовляв, складає списки учасників. Там зі мною розмовляли виключно через секретарку. Спочатку натякали на можливе запрошення, а в передостанній день передали, що можу приїжджати своїм коштом. За 500 км.

Я так і зробив. Варто сказати, що семінар став для Чернігова помітним явищем. Зібралися сотні людей. Однак, на жаль, організатори провели це дійство на вкрай антинауковому, кухонно-побутовому рівні. Хоч тема і справді важлива. Багато хто сподівається, що євроатлантична інтеграція покращить наше життя. Але яким чином? За рахунок чого? Про це анічичирк!

Мої спроби хоча б сформулювати суть проблеми організатори повністю проігнорували. Хоч, до речі, потім кілька рядових учасників відзначили мої репліки як найцікавіші. В перерві я підійшов до М. Дюре. В кількох словах розповів йому про свою роботу, про те, що одержав наукове пояснення тероризму та масових конфліктів і шляхів замирення.

А він продовжував поблажливо посміхатися. То я запитав, можливо, він мене не зрозумів. Але п. Дюре запевнив, що це не так, та й повернувся до когось із президії. Так семінар і закінчився — в пустопорожніх балачках. Єдиний плюс — все було спокійно, без зайвих емоцій. І що цікаво — справді в дусі поваги один до одного.

На закінчення п. Соскін запросив учасників подавати йому тексти виступів — будуть опубліковані. А потім був фуршет. Але... Десь більше десятка «рівніших» зібралися в окремій кімнаті, а «сіра маса» — у великому залі. І це при тому, що під час семінару організатори та й сам п. Дюре заманювали нас до НАТО якраз демократією та рівністю всіх?! А на фуршеті зробили цілком протилежне! Та й офіціанти демонстративно проносили повз нас у кабінет VIPперсон страви, яких на загальному столі не було. І справа тут не в голоді чи випивці. Просто було дуже неприємно, що нас півдня так поважали (на словах), а як дійшло до діла — та ж самісінька, обридла ще від СРСР, подвійна мораль...

Наступного дня вже в Києві я пішов до п. Соскіна здавати текст виступу. Але спочатку трохи поговорили на тему моїх досліджень. Та директорові вони не сподобалися, і текст мого виступу він приймати відмовився. От тобі й плюралізм думок по-соскінськи!

Потім я поїхав у Центр НАТО.М.Дюре не було. То я його працівникам здав текст виступу (всього 5,5 стор., напередодні він пообіцяв його прочитати). І попросив запитати п. Дюре, чи може він сьогодні або завтра приділити мені до 10 хв. для попереднього повідомлення про вирішення проблем, актуальних і для НАТО.Наприкінці дня я передзвонив у Центр НАТО, та секретарка передала, що п. Дюре не має часу.

Я так детально описав дріб'язковий епізод тому, що він дуже типовий. Для офіційних євроатлантичних агітаторів головне — справно виконати кошторис заходів. Ну і біля них пасеться невелика кількість українських балакунів та спритників. Цій братії проблеми українців (та й населення країн НАТО) важливі тільки у власних виступах. А насправді вони навіть не хочуть знайомитися із варіантами їхнього можливого розв'язання. Та це тільки один семінар. А в цілому за роки незалежності євроатланти вгатили в Україну великі гроші. З метою навчити нас робити краще і жити багатше. І що вийшло? Якраз навпаки! Гроші потрачені. Звіти написані. І в кожному — «мети досягнуто».

А українці продовжують вимирати. Або втікати в Європу наймитами та повіями. Чи, може, це вигідно населенню країн НАТО? Однозначно, ні! То чому ж, запитаєте, вони терплять таку марнотратність (для України це не диво — у нас ще й не такі суми зникають)?

А справа в тому, що агітпропи з усього світу (заняття це інтернаціональне) навчилися дуже вправно замилювати публіці очі. Скажімо, якби ви, шановний, посиділи на тому семінарі хоч годину, то вже нізащо не повірили б, що організатори мріють пошвидше сховатися від плебсу в окремому кабінеті...

Кажете, не така вже й біда, якщо хоч трохи наших громадян можуть щось урвати від закордону? Бо інакше ці люди намагалися б паразитувати на праці нашій. Може, й так. Але чому б їхню словесну вправність не спрямувати на реальну користь для суспільства? Що заважає? Якраз характер оплати їхньої праці. Бо зараз їм платять за балачки, далекі від проблем населення. Як, до речі, агітпропівцям (PR-менам) у всьому світі.

То вони й працюють на себе!

Новизна старых позиций

Когда «СП-2» вступит в строй, вполне логично ожидать, что Москва найдет повод, дабы...

ТВ-фастфуду вопреки

В современном телевизионном формате различных проектов и ток-шоу с претензией на...

Закон нашего времени: сбывается невозможное и...

Всё идёт к тому, что в середине июня 2021 г. в Швейцарии состоится встреча президента...

Козыри и их последствия

Все сильней тенденция к снижению напряженности в отношениях США и Запада в целом с...

Зачем создавать дополнительные проблемы?

Исторически Украина сформировалась как многонациональное государство

25-я антарктическая вернулась домой с трехдневным...

В Украину возвратились из Антарктиды 30 украинских полярников –  10 зимовщиков 25-й...

Антимуравейник

Пытаюсь представить, что было бы, если бы нашим предкам, отбившим нападение нацистов,...

Казанский теракт: о чем стоит задуматься

Теракт в Казани, унесший жизни девяти человек, стал, к сожалению, далеко не первым в...

Сезон охоты на старушек

У пожилого человека выбор невелик: подписать договор пожизненного содержания с...

Распад постсоветского пространства

Разделенная Украина остается гарантом продолжения разрушения постсоветского...

Как StopFake Адольфа Алоизовича не дал «подставить»

В украинском экспертном и околоэкспертном сообществе множество различных структур...

Демонстративные бунты и скрытые интересы

Ермак стал ключевой фигурой в системе украинской власти и фактическим лидером группы,...

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Авторские колонки

Блоги

Ошибка