Боротьбу з найбільшим лихом України треба розпочати з пошти

№35 (571) 2 - 8 сентября 2011 г. 01 Сентября 2011 0

Шановний пане редактор!

Звертаюсь до Вас з великою просьбою: прошу опублікувати на сторінках газети «2000» листа до Президента України Януковича Віктора Федоровича.

Справа в тому, що цього листа я відправляв президенту, однак завідувач відділу опрацювання звернень громадян С. Конюхов прислав мені формальну відписку (її копію додаю).

Як на мене і моїх колег-поштовиків, проблеми, про які йдеться в листі, важливі для поштової галузі, і тому переконаний, що в їх розв'язанні зацікавлений і президент. Знаю, що Віктор Федорович є читачем газети «2000», а тому надіюся в такий спосіб ознайомити його з порушеними питаннями.

Вашу газету читаю з номера в номер впродовж останніх 6 років, і у ній навіть була опублікована моя стаття «Епоха практикуючого атеїзму».

Президенту України В. Ф. Януковичу
Вельмишановний Вікторе Федоровичу!

Звертаюся до Вас, бо вірю, що Ви не залишите без уваги проблеми, про які йтиметься нижче.

Моя віра у Вас ґрунтується в тому числі й на Вашому реагуванні та позитивному вирішенні проблем поштової галузі, про які листом в грудні 2003 р. повідомив Вас, на той час прем'єр-міністра. Суть проблеми полягала в тому, що структурним підрозділам «Укрпошти» оплата за доставку і виплату пенсій проводилась з розрахунку доставки і виплати однієї пенсії на суму 49 грн., хоча пенсія на той час сягала 300—400 грн. В результаті різниця в оплаті поштою банку за готівку суттєво перевищувала доходи пошти від доставки та виплати пенсії, що призводило до збитковості структурних підрозділів.

Дякуючи Вам, з липня 2004 р. були внесені зміни в державний бюджет, що дало змогу захистити поштову галузь.

Сьогодні проблеми галузі можна розділити і вирішити на загальнодержавному і галузевому рівнях.

Для наочності проілюструю їх на основі центру поштового зв'язку № 6 Iвано-Франківської дирекції УДППЗ «Укрпошта», який надає послуги жителям Галицького та Рогатинського районів і є типовим структурним підрозділом «Укрпошти». Якщо розглянути структуру доходів центру, то вона становить:

Як бачимо, левова частка в ній — це доходи з доставки, виплати пенсій та соціальних допомог. Якщо поштовики втратять можливість заробляти дані доходи, то це буде крах.

На сьогодні по вертикалі Пенсійного фонду, управлінь праці та соціального захисту населення ведеться посилена робота з переведення пенсіонерів та громадян, яким призначена соціальна допомога на одержання пенсій та допомог через комерційні банки (в переважній більшості всупереч їхній волі), навіть за умов відсутності у населених пунктах філій банківських установ. Мотивація проста — економія бюджетних коштів. При цьому ігнорується право вибору громадянина, визначене законами України, в який спосіб одержувати пенсії: через відділення поштового зв'язку чи через філії банківських установ.

Одночасно завдаються збитки пенсіонерам та соціально незахищеним громадянам у вигляді додаткових затрат на проїзд до найближчих філій комерційних банків, не кажучи вже про затрати часу, інші незручності.

Тобто чиновники з Пенсійного фонду та управлінь праці і соціального захисту населення своїми діями погіршують життя тих громадян, яких за своїми посадовими обов'язками повинні захищати і надавати їм від імені держави послуги.

Дивним є те, що державні структури практично борються з державним підприємством «Укрпошта», фінансово підтримуючи комерційні банки.

Недавно було піднято ціну на природний газ для населення. Урядом передбачено захист малозабезпечених громадян (плата за газ не повинна перевищувати 10% та 15% сукупного доходу сім'ї).

Однак незахищеною в даному випадку залишилася пошта, так як оплату за прийом комунальних платежів їй було знижено з 1,5% до 1%. За рахунок пошти держава захистила «бідних» власників облгазів.

Пошту прирівняли до банківських установ, хоча затрати, які вона несе з прийому та доставки комунальних платежів з сільських населених пунктів, на порядок вищі, ніж затрати банківських установ, які розміщені переважно в райцентрах.

За великим рахунком національний оператор поштового зв'язку УДППЗ «Укрпошта» є монополістом з обслуговування депресивних територій.

Iншою не менш серйозною проблемою поштовиків є використання бізнес-структурами поштової мережі для реалізації товарів та послуг при нищівній експлуатації поштових працівників, які вимушені їх реалізовувати за цінами, що зашкалюють, тобто набагато вищі цін в торгових мережах регіонів. Мається на увазі такі поштові проекти, як реалізація окремих груп товарів народного споживання, «Каталожна торгівля», «Ліки поштою», «Електронний квиток» тощо.

Доходить до абсурду, коли поштові працівники вимушені фактично не працювати, щоб утримувати власні сім'ї, а забезпечувати виконання доходів бізнес-структур, купуючи за завищеними цінами товари та послуги для себе.

Добиває галузь і тендер. Для прикладу: закупівля пального для автомобілів. Якщо в Галичі на заправці літр бензину А-95 коштує 10 грн. 39 коп., то нещодавно для забезпечення пальним УДППЗ «Укрпошта» тендер виграло ТзОВ «Золотий екватор» з ціною за літр А-95 13 грн. 45 коп.

Шановний Вікторе Федоровичу! Ви якось сказали, що в умовах кризи, особливо на державних підприємствах, незручності мають терпіти однаково всі: і рядові працівники, і керівники. На превеликий жаль, в «Укрпошті» весь тягар лягає на плечі працівників найнижчих структур.

Ви оголосили рішучу боротьбу з найбільшим лихом України — корупцією. Тож прошу Вас розпочніть з пошти. Поштові працівники на місцях — особлива категорія службовців, хоч і в статусі недержавних. Їхнє щоденне спілкування з людьми впливає на оцінку дійсності останніми набагато сильніше, аніж вплив працівників будь-якої іншої структури.

Ситуація, що склалася в поштовій галузі, негативно позначається на морально-психологічному кліматі колективів, призводить до зневіри людей в елементарну справедливість, дає привід не довіряти владі в цілому.

Мої колеги, поштовики-галичани, ще в 2004 р. пройнялися моєю вірою у Вас, і 70% з них стали в Галицькому районі основою сили, яка завжди підтримувала й підтримує Вас.

Сьогодні людям дуже складно, в них виникають питання: що буде далі з галуззю, з їхньою роботою, сім'ями? Адже, крім поштової роботи, вони нічим іншим не займалися.

Мені легше, аніж їм, — до пенсії залишився 21 місяць. I хай там як не складеться, Бог добрий, якось воно буде. А от їм, молодим, ще довго потрібно дбати про малолітніх дітей, батьків. Саме це спонукало мене звернутися до Вас не тільки як до Президента України, гаранта конституційних прав, а також як до людини, в яку глибоко вірю, як до людини, яка пройшла складний життєвий шлях і розуміє біду інших, як до людини, яка є добрим християнином.

Тому прошу Вас: допоможіть вирішити вищезазначені проблеми, врятуйте поштову галузь і поштовиків від краху.

З глибокою повагою та пошаною до Вас

Депутат Галицької районної ради
від районної організації Партії регіонів,
начальник центру поштового зв'язку №6, Галич

Івано-Франківської обл.

Уважаемые читатели, PDF-версию статьи можно скачать здесь...


Загрузка...

Брать уроки у Саакашвили. А почему бы и нет?

Саакашвили назначил массовую акцию в Киеве на 17 октября, т. е. в канун объявленной даты...

Признает ли Рада войну, признав агрессию?

Определять законность и главное — «справедливость» любых протестов...

Нина Карпачева избрана в руководящие органы...

Первого украинского омбудсмена Нину Карпачеву вновь избрали в состав правления...

ВР: «демоны» и «ангелы» в бреющем полете

Закон о реинтеграции Донбасса в состав Украины уже существует: это — Минские...

Украинское show must go on*

Чтобы играть первую скрипку в государстве, совсем не обязательно быть президентом

Афганское направление донбасского конфликта

Потеря Вашингтоном контроля над Украиной стала бы провалом одного из его наиболее...

Загрузка...

Смотрящий по Украине от Маккейна

Встрече Владимира Путина и Дональда Трампа многими обозревателями присвоен статус...

«Дело Гужвы»

Некоторые наши читатели интересуются мнением редакции о т. н. «деле Гужвы».

Вписать формулу в формат

При подробном рассмотрении визит Порошенко в Вашингтон стоит считать успешным

Бонусы для дуумвирата

Власть сможет вывести из всеукраинских выборов районы с ощутимой долей нелояльного...

Выбор «на(ш) крайняк»

Местные выборы в горсоветы девяти объединенных территориальных громад (ОТГ) в шести...

Украина в намеках, взглядах и жестах

Никто не в состоянии заставить Трампа испытывать энтузиазм в отношении Украины

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто

Получить ссылку для клиента
Маркетгид
Загрузка...
Авторские колонки

Блоги

Ошибка