ГПУ: Тимошенко може бути присутньою у суді

№34 (618) 24 – 30 августа 2012 г. 23 Августа 2012 0

Сьогодні, 16 серпня, у Вищому спеціалізованому суді з розгляду цивільних та кримінальних справ продовжено розгляд касаційної скарги захисника Ю.Тимошенко О. Плахотнюка на вирок у «газовій справі». Під час судового засідання суддя оголосив висновки судово-медичної експертизи про дійсний стан здоров'я підсудної, які долучені до матеріалів кримінальної справи.

Зокрема, судово-медична експертиза підтверджує, що підсудна Ю. Тимошенко може брати участь у судових засіданнях. За словами судді, експерти зазначають, що «загальний стан здоров'я Ю. Тимошенко слід вважати стабільно задовільним, і будь-який загрозливий для її життя стан не зафіксовано». Крім того, експерти у своїх висновках вказали, що Ю. Тимошенко може сприймати письмову або усну інформацію, обмірковувати її і висловлювати свої думки.

«Судово-медична експертна комісія не бачить медичних протипоказань щодо спроможності Ю.Тимошенко брати участь у заходах за межами медичного закладу», — сказано у висновку. Прокурор у справі Оксана Дрогобицька по завершенні засідання заявила про те, що підставою для продовження розгляду касаційних скарг захисту підсудної по суті стала наявність об'єктивної інформації щодо стану здоров'я Ю. Тимошенко.

«Сьогодні в суді продовжено розгляд касаційних скарг по суті, яке було розпочато 12 липня цього року. Клопотання про перенесення ми не заявляли, оскільки перенесення попереднього разу ґрунтувалося на тому, що нам не було відомо про реальний стан здоров'я Ю. Тимошенко і про те, чим вона керувалася, коли відмовлялася від участі у судових засіданнях, наскільки її відмови були добровільними тощо. На сьогодні нами отримані висновки судово-медичної експертизи, відповідно усі учасники процесу мають об'єктивну інформацію про дійсний стан її здоров'я. Повторно була отримана нами і чергова її відмова, яка також ґрунтувалася на цих висновках, і тому ми продовжили слухати справу без участі підсудної», — пояснила прокурор.

Оксана Дрогобицька зазначила, що сторона захисту не надала суду жодних нових фактів чи обставин по суті справи, а лише намагалася своїми заявами повернути розгляд касаційних скарг у політичне русло. «Хочу звернути вашу увагу на те, що сторона захисту нічого нового сьогодні не озвучила. Як і на попередніх судових засіданнях, захист намагався розгляд даної справи повернути у політичне русло і постійно свої доводи касаційних скарг мотивував виключно політичними обґрунтуваннями», — сказала вона.

Прокурор також наголосила на тому, що цивільний позивач у справі (представник НАК «Нафтогаз України») під час засідання спростував доводи адвокатів і підтвердив обґрунтованість прийнятих раніше судових рішень.

Відділ зв'язків із засобами масової інформації
Генеральної прокуратури України

Уважаемые читатели, PDF-версию статьи можно скачать здесь...

Сказал, но не ответил

Самый главный маркер компетенции правительства в экономической сфере — наличие...

Локализация от Кабмина

Неценовых критериев в государственных закупках станет больше

Политические партии — не декорации власти

Главная неожиданность в битве за кресло руководителя Киева нас ожидает во втором туре...

Без слуги в голове

На правительственном проекте Госбюджета-2021 попиарится не только оппозиция, но и...

Градостроение в Киеве — не «УДАРная» тема

Вопросы градостроения должны быть краеугольным камнем для любого мэра

Опрос — не референдум

За счет самого факта проведения опроса общественного мнения «Слуга народа»...

Местные выборы в «маленькой Украине»

«Железный занавес» власть готова проводить по границе всего Донбасса

Не каждый профит в строку

Реальное перемирие, если его удастся сохранить до 25 октября, будет сильным активом...

Когда во всем коронавирус виноват

Отсутствие ям на дорогах избиратель заметит сразу. А пробелы в образовательном и...

Партия мэров и ее неприличная Proposition

Можно определенно говорить о провале политического брендинга «пропозиционеров»

Чиновник в сознании граждан

Большинство участников опроса считают, что роль чиновников в современной Украине...

Вопросы, ответы, уловки

Результат выборов на «украинской» части Донбасса сделает совершенно...

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Авторские колонки

Блоги

Ошибка