КВУ застерігає владу від використання адмінресурсу на виборах

05 Августа 2020 1

Комітет виборців України застерігає владу від використання адміністративного ресурсу на місцевих виборах. За даними КВУ впродовж останнього часу представники влади неодноразово озвучували заяви та наміри, які можуть мати ознаки адмінресурсу, тобто передбачають використання владних повноважень в політичних цілях.

КВУ визначив 5 заяв влади із ознаками адмінресурсу.

Під час виступу на зборах фракції «Слуга Народу» щодо організації праймеріз на посаду київського міського голови, які відбувалися за участі президента України, народний депутат О. Дубінський заявив, що він обговорював з главою держави кримінальні справи щодо В. Кличка: «А якщо ще й будуть підніматися кримінальні справи, про які ми з Володимиром Олександровичем говорили, я думаю, він (Кличко, - ред.) не доживе до виборів, він просто втече»[1].

В. Зеленський 16 липня на брифінгу заявив, що усіх кандидатів від "Слуги народу" перед виборами перевірить Служба безпеки України: «У нас є один принцип – ми не можемо, дійсно прослідкувати за всією країною, але в нас є такий принцип, що всі кандидатури будуть проходити безпекові речі. І від Служби безпеки ми будемо просити допомогу, і від інших правоохоронних органів, щоб потім не було сюрпризів»[2].

Голова Закарпатської ОДА О. Петров, відповідаючи на запитання щодо майбутніх місцевих виборів, заявив, що він може координувати роботу з Офісом президента щодо перевірки кандидатів від партії «Слуга Народу»: «Я не прихильник того, щоб голова ОДА займався політичним будівництвом у регіоні. Але звичайно, я буду дотичний до штабу, проводитиму такий собі “шифтинг” людей, які можуть бути токсичними, мати якийсь негативний бекґраунд, що завадив би формуванню нормального рейтингу партії. Я, до речі, маю всі можливості, щоб таку інформацію отримувати і передаватиму її в Офіс президента. У нас із обласним штабом буде такий ось тип роботи»[3].

Перший заступник голови фракції "Слуга народу" О. Корнієнко в інтерв’ю виданню «Апостроф» зазначив, що до відбору кандидатів у міські голови від партії «Слуга Народу» залучено Офіс президента та Міністерство цифрової трансформації: «Є команда Михайла Федорова та Сергія Трофімова, яка займається інтеграцією всього, що стосується регіонального розвитку в одну систему. Вони намагаються поєднати щось від Мінрегіону, щось від ОП, щось із депутатської лінії. У них є цікава ідея, суть якої в тому, що вони багато-багато людей знайшли за певними параметрами, і ми дивимося на цих людей, з кимось із них ведемо бесіди»[4].

Крім того, за даними ЗМІ, голоси під час праймеріз «Слуги Народу» в Києві мали підраховувати працівники Офісу Президента, про що заявив народний депутат О. Качура.[5]

На думку КВУ такі заяви можна розцінювати як підготовку до використання адміністративного ресурсу на місцевих виборах. Залучення ресурсів і можливостей Служби безпеки України, Офісу президента, окремих міністерств, місцевих державних адміністрацій чи інших органів влади до проведення передвиборної агітації у період виборчого процесу може розглядатися як використання адміністративного ресурсу і порушення принципу рівності кандидатів. Виборче законодавство забороняє кандидатам, які займають посади в органах державної влади, залучати до передвиборної агітації або використовувати для будь-якої роботи, пов’язаної з проведенням передвиборної агітації, підлеглих їм осіб, службовий транспорт, зв’язок, устаткування, приміщення, інші об’єкти та ресурси за місцем роботи.

Политический камбэк?

В течение последних месяцев наблюдается повышенная медиактивность со стороны бывшего...

«Слуга народа»: курс на Запад

Отказ от выполнения запросов избирателей южных и восточных регионов неизбежно...

Большой передел

Интересы капитала вышли за рамки внутригосударственных интересов и стали...

Неморальные инструменты, морально устаревшие

Снижая формальную роль и социальный пафос поста президента, можно было бы гораздо...

Андрей Ермак: главный среди основных

Андрей Ермак сразу после назначения главой ОП дал понять, что будет договариваться...

Предвыборные риски

Германия может превратиться в главный европейский центр распределения газа

300 «спартанцев»

В новом парламенте править бал будут депутаты от ОПЗЖ, «Слуги народа»,...

Меньше — лучше не для всех

Если роспуск Верховной Рады и может как-то пригодиться Офису президента, то только в...

В фарватере государственных интересов

Даже в компромиссном варианте протекционистский закон №3739 — важный шаг к...

Срочно позовите взрослых!

Управленческое бессилие «новых лиц» Зеленского после полутора лет правления...

О проблемах и особенностях украинской оппозиции

Если руководству США и Евросоюза разделение Украины покажется целесообразным, они не...

Может ли быть по-другому?

Если благими намерениями может быть вымощена дорога в ад, то справедливо и обратное

Комментарии 1
Войдите, чтобы оставить комментарий
Аналитик
06 Августа 2020, Аналитик

В Украине, оказывается, существует "комитет выборщиков!". Я бы поверил в его существование, если бы за четверть века своей "деятельности" он справился с одной "маленькой" задачей: принудил власть очистить список избирателей от миллионов мертвых душ, которые принимают активное участие во всех выборах и голосуют за Порошенко и ему подобных негодяев. Для этого совсем немного надо: сверить списки избирателей с базами данных миграционной службы, где есть полная информация о выехавших за рубеж гражданах. Пока такой работы не будет сделано, комитет выборщиков не имеет права называть себя таковым. Это скорее комитет прикрытия псевдовыборов. Миллионы бывших граждан Украины, получившие давно другое гражданство не в состоянии выписаться, потому что "комитет выборщиков" заботливо прикрывает это безобразие. Или это не админресурс?

- 0 +
Авторские колонки

Блоги

Ошибка