Влада фарисеїв — найбільше зло для України

№49(845) 8—14 декабря 2017 г. 07 Декабря 2017 4.2

Олександр МОРОЗ, голова Верховної Ради України ІІ і V скликань

Мій добрий знайомий, молодий учений-філософ з Івано-Франківська Ярослав Мельник, прислав свою публікацію про Іудею часів Ісуса Христа, яка, за його ж думкою, є публікацією про сучасну Україну. Це зовсім не віддалене від суті міркування, хоча власне про Україну автор говорить небагато.

Висновок про спорідненість давніх писань з ситуацією в нинішній Україні автор робить на підставі основоположної суті Нового Завіту і ролі Сина Божого. Біблія, Євангеліє, Псалтир, праці видатних учених-теологів (Брянчанінова зокрема) дозволяють популярно пояснити проблему віри і конфліктів, розв'язувати які, точніше, наставляти людей відповідним чином і мав посланець Бога.

Що стало, сучасною мовою, «предметом турбот» Ісуса Христа з часу появи його в Іудеї? Що вважав він злом, з яким боротися слід у першу чергу? Усім добре відомі гріхи, описані в канонах, що читаються перед сповіддю і причастям вірянами: злодійство, помста, перелюбство, пияцтво тощо. Це все можна виправляти через очищення душі, вважав Учитель (наперед прошу пробачення за навмисну примітивізацію суті). Найбільшим злом є лицемірство, фарисейство, удавання щирої віри і молитви.., а як наслідок від того — заздрощі, жадоба, обман, мстивість...

Хто ж був носієм, з позиції Ісуса Христа, того справжнього зла? Книжники, первосвященики, провідники священиків — ті, що букву Старого Завіту ставили вище змісту, а присвоївши право тлумачення Святого Письма (на наш час — узурпувавши владу і простір комунікацій), вивищували себе над масою, насаджували те, що роз'єднує людей, породжує заздрість, імітацію віри, дволикість. Себто те, що полегшує утримання влади, але не дозволяє організувати стабільну економічну, культурну, духовну системи суспільства, організувати державу.

Автор публікації абсолютно правий, накладаючи аналіз давно минулих подій на сьогодення України. Підстави для того наша дійсність дає на кожному кроці й щодня. Більше того, вибух сучасних комунікативних можливостей створює для фарисеїв і книжників необмежений простір для маніпуляцій, їх тиражування, що, напевне, не міг передбачити і Всевишній. Візьмемо для прикладу захоплення храмів, міжконфесійні сутички на цій підставі. Хіба за спинами тих, хто вривається в не свій храм, не видно наставників — «книжників» у церковних мантіях? Так само за спинами молодиків у балаклавах причаїлися фарисеї від влади та певних політичних угруповань. А один з очільників фарисеїв просторікує через екран «одна країна, одна віра, одна мова» — як про основу унітарності. Основу для країни, в якій більше 100 етносів! А скільки конфесій, мов, діалектів тощо, понад 350 партій (щоправда, здебільшого лжепартій)...

Нагадаю, до речі, частині фарисеїв, що статтю 10 Конституції про державність української мови і права інших мов я ставив на голосування 17(!) разів, дбаючи разом зі всіма депутатами ІІ скликання — справжніми державотворцями — про перспективу країни і єдність суспільства. Те, що сьогодні відбувається з владним ставленням до мови, порушує Конституцію, вадить злагоді в суспільстві і унітарності держави. (В Індії, зокрема, ніхто не сумнівається в унітарності країни при наявності 8 державних і більше 20 офіційних мов. Справа, очевидно, не в статусі мови, а у відповідальності владців за розвиток країни і права людей.)

Чим, як не узурпацією влади фарисеями, можна пояснити відсутність коаліції в парламенті, вакансії головного банкіра, міністрів АПК, охорони здоров'я, фіскальної служби, кадрове блокування функцій ЦВК, Рахункової палати, Конституційного Суду? Чим виправдати захмарні винагороди керівників державних інституцій при злидарюванні більшості голодного, холодного, залишеного без надії на медичну допомогу населення? Все це — наша сучасна українська Іудея, де «книжники» кричать про успіхи, а на правду накладається табу.

Велике лукавство спостерігається щодо більшості розрекламованих реформ: медичної, пенсійної, адміністративно-територіальної, судової, земельної... Їх об'єднує одне — вони антиконституційні. І чим більше віддалені вони від змісту Основного Закону (отже, і від можливості людини відстоювати свої права), тим більше вправляються у словоблудстві фарисеї при владі — «митарі» в устах Ісуса Христа. Та навіть з ними Він вважав можливим вести мову, перевиховувати. Він мав на те небагато часу, бо за Його спиною вже була ухвалена страта Христа, продуманий шлях на Голгофу.

Здається, що в України ще менше часу, вона страчується свідомо. Страчується керованими ззовні фарисеями, яким український храм — всього лише місце для торгів. Торгів Україною.

P. S. Чи є вихід з нинішньої ситуації? Як подолати чи хоч зменшити вплив фарисейства? Відповідь давно відома — змінити систему влади, починаючи те ухваленням уточненої редакції чинної Конституції, проект якої опублікований чотири роки тому. Коли самоврядність буде справжньою, не фальшивою, як нині, тоді вплив фарисеїв на людину нею не сприйматиметься. Бо вона, відповідаючи сама за себе і за державу, звірятиме істинність слова і дійства власною совістю. Це якраз шлях до очищення, катарсису, умова спасіння, чого для людей прагнув Творець.

Уважаемые читатели, PDF-версию статьи можно скачать здесь...

Вопросы, ответы, уловки

Результат выборов на «украинской» части Донбасса сделает совершенно...

КВУ застерігає владу від використання адмінресурсу...

Комітет виборців України застерігає владу від використання адміністративного...

Слуга полутора башен

Поведение представителей властной команды свидетельствует: даже в преддверии местных...

Государство притворщиков

Насколько же все-таки наша жизнь проникнута притворством! Особенно политическая....

Политическое «старение» Зеленского и новое прочтение...

Зеленский устал поддерживать образ приветливого и общительного «рубахи-парня»...

На пределе: верные заветам Махно

Сильная Украина никому в Европе не нужна. Нас рассматривали не как партнера, который...

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Авторские колонки

Блоги

Ошибка