Експерименти пана Кременя

11 Февраля 2005 0

Експерименти пана Кременя

Михайло ХРИЩУК, Великі Деревичі

Любарського р-ну

Житомирської обл.

Шановна редакціє!

Пишу вам не вперше. Хоча моїх листів я не побачив на ваших шпальтах, але я вирішив все-таки написати, бо тільки у газеті «2000» можливо дізнатися про різнополюсні думки ваших дописувачів. Продовжуйте і надалі бути дійсно патріотичною газетою і знайте: тепер я постійно ваш читач, незважаючи на її вартість. А тепер щодо теми мого листа.

Дізнався про те, що Василь Кремінь, екс-міністр освіти та науки, вийшов із СДПУ(О), в якій перебував тривалий час. Відразу пригадав слова одного із сільських директорів школи, який ще чотири роки тому емоційно сказав, що Кремінь — це політична п... Володимир Ілліч Ленін, окрім вислову «вчитися, вчитися і ще раз вчитися», автор багатьох інших, серед яких і «політична п...» Тоді, як і тепер, його розуміють однаково: людина з плином різних політичних течій відхрещується від старого, всіляко підтримує нову владу й усіма силами намагається втриматися у кріслі.

Василь Кремінь, запевнюючи нову владу у своїй профпридатності, по телевізійних каналах заявляє, що сподівається, маючи великий досвід педагогічної роботи, стати у пригоді новому Президенту. Тут резонно виникає запитання: який досвід?

Чи не при Кремені наука та освіта були поставлені з ніг на голову? Навіть оцінки, й ті замінили на бали, і їх вже не п'ять, а дванадцять.

Далі першокласнику, окрім букваря, потрібен супутник букваря, щоденник букваря, абетка тощо. Та навіть із самими букварями ціла проблема: у продажу є з десяток їх (як й інших підручників) різних авторів та видавництв. І майже на кожному зазначено: «Рекомендовано Міністерством освіти та науки України» або «Згідно з новими програмами Міністерства освіти та науки України».

Пригадую, як у шкільну бібліотеку надійшли букварі одного автора, а шкільна програма вимагала абетку іншого. Тоді батьки за свій кошт (а вартість підручника у роздрібній торгівлі близько 20—30 грн.) в авральному порядку діставали буквар, і так майже з кожним предметом у кожному класі. При цьому міністерство впевнене, що школи практично на 100% укомплектовані посібниками.

Наступний досвід. Якось, допомагаючи п'ятикласниці розв'язати задачку з математики, я трохи не посивів. І не тому, що такий тупий, ні, маю дві вищі освіти. Річ в іншому. Я дві години просидів над нею, і вузівське завдання з вищої математики мені здалися на зразок 2х2. Бідні діти, вони змушені забивати свої маленькі голівки такими знаннями.

Саме у школі формується позитивне чи негативне ставлення до книги як до джерела знань. Тож з таким навантаженням, як у наших школярів, мало кому з них вдасться прищепити любов до книги.

Ще один досвід. Це доступність освіти, принаймні середньої. Можу впевнено заявити, що освіта в Україні така корумпована, що стає страшно за майбутнє держави, адже ще з шкільної парти у дитини закріплюється думка, що гроші вирішують усе, навчатися мають можливість тільки ті, у кого вони є.

У моєї знайомої, у якої троє учнів, щотижня йде близько ста гривень на оплату так званих рахунків, що виставляють вчителі у щоденнику, на зразок: «Шановна... просимо Вас здати 20 грн на придбання шпалерів для класного кабінету» або «Батьківський комітет просить вас здати 15 грн. на подарунок вчителям у зв'язку з Днем учителя» тощо. Коли я навчався, дарували сувеніри вартістю 5—6 крб. Нині дарують золото, меблеві гарнітури, електроніку та інше. І чим цінніший подарунок, тим кращий бал. Хоча не так давно пан Кремінь видав указ (чи інструкцію), яким було заборонено подарунки і навіть квіти. Хочу запитати: хабарів стало менше, чи, може, когось притягли до відповідальності?

Повірте, я не хочу образити ані міністерство, ані вчителів, бо серед них є багато таких, що вкладають душу у виховання дітей. Але реалії такі, що яка б розумна не була дитина, без грошей їй не одержати якісного навчання. Для вирішення цих важливих проблем недостатньо тільки циркулярів, потрібна реорганізація освіти, починаючи з низів і закінчуючи міністерством. Розуміючи важливість якісного та доступного навчання, можна говорити про національне відродження. А приміряючи закордонні методики до нашої педагогіки, ми тільки заганяємо її у глухий кут.

На мою думку, вам, пане Кременю, потрібно відповідати своєму прізвищу, а не триматися за портфель. Нехай ще хтось поекспериментує, ми вже звикли до педагогічних новацій.

З повагою

Написание магистерских работ в Киеве

Со всей страны будущие студенты приезжают в столицу, в надежде получить престижное...

НАСТОЛЬНЫЕ ИГРЫ ПОДАРЯТ НЕЗАБЫВАЕМЫЕ ЭМОЦИИ И НАВЫКИ...

До того, как появился Интернет и молодежь переключилась на виртуальное общение,...

У КОГО ПОКУПАТЬ ЖИЛЬЕ: О НАДЕЖНЫХ СТРОИТЕЛЬНЫХ...

Сегодняшний рынок недвижимости Киева вряд ли можно назвать образцом стабильности: в...

Выбираем кроссовки на каждый день: Puma, Adidas или Nike

Выбор повседневной обуви – ответственное, важное дело. Для ежедневной носки важны...

Индукционная варочная поверхность поможет...

При выборе варочной поверхности для домашнего использования покупатели все чаще...

Скоро лето: обновляем косметичку и меняем парфюм

Если зимой кожу сушит холодный воздух, то летом за дело берется солнце. Летний уход...

Кондиционеры: особенности предложений Panasonic

Комфортная температура воздуха в помещениях летом и зимой достигается сегодня...

При активной эксплуатации рано или поздно любой...

При активной эксплуатации рано или поздно любой автомобиль потребует замены...

ОНЛАЙН-ТЕЛЕВИДЕНИЕ ОТКРОЕТ НОВЫЕ ВОЗМОЖНОСТИ ДЛЯ...

Несмотря на широкое распространение интернета, многие семьи предпочитают проводить...

Качественный диван подарит комфорт, уют и надежность

Диван – универсальный предмет мебели, без которого не обходится ни один дом....

Детский невролог: планируем первый визит к...

Рождение ребенка – это не только не поддающаяся описанию радость, но и колоссальная...

Современное решение проблемы частого и...

Деликатная проблема, которая доставляет неудобства ежедневно, из года в год, теперь...

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Авторские колонки

Блоги

Ошибка