Хочемо розбудувати демократичну державу

18 Февраля 2005 0

Хочемо розбудувати демократичну державу

Сергій СЕЛЕГЄЄВ, головний редактор харківської обласної

газети «Пенсіонер»,

смт Хорошево

Харківського р-ну

Лист до народного депутата України Бориса Беспалого

Вельмишановний пане Борисе!

Щиро вітаю вас і вашу команду однодумців-патріотів з перемогою на виборах президента-2004. Цілком підтримую ваші останні виступи на українському радіо про те, що настав час припинити балаканину і переходити безпосередньо до справ, спрямованих на розбудову вільної демократичної держави, на реальне покращання життя народу. Я цього давно чекав і запевняю вас і ваших товаришів у тому, що готовий підтримати всі ваші ініціативи на рівні селища Хорошево, жителі якого стомилися від злиднів, розрухи, застою і культурної ізоляції від світу.

Але перед тим хочу висловити вам свою громадянську позицію під час президентських перегонів, щоб не склалося враження, що я лукава, нечесна людина. У першому та другому турі цілком свідомо голосував за Віктора Януковича, тому що повірив у те, що він буде розбудовувати соціальну державу, бо розраховував на те, що його команда допоможе мені фінансово у виданні газети «Пенсіонер», подарує комп'ютер та ксерокс. Ситуація була обнадійливою: міністр внутрішніх справ України Микола Білоконь подарував фотоапарат, начальник Південної залізниці Віктор Остапчук виділив 300грн. на придбання вугілля. Також отримав письмові повідомлення від Харківської обладміністрації та від Харківського обласного виборчого штабу Віктора Януковича про те, що редакції газети «Пенсіонер» буде надано організаційну підтримку та фінансову допомогу.

Писав листи і Василю Тацію, і Сергію Тігіпку, Євгену Кушнарьову та Віктору Януковичу, особисто їздив до Харківської обласної приймальні Партії регіонів. Але нічого від них усіх так і не отримав. Місцева влада в особі селищних депутатів та депутатів Харківської райради також проігнорувала співпрацю з газетою. Хоча коштів на агітацію за пана Януковича (у тім числі в «тимчасових» газетах) явно не жаліли. Але виникало відчуття, що «разом ми за Януковича, але один проти одного». Розумів, що ці люди агітують не за Януковича, а за можливість залишитись на «нагрітих» місцях. Але все ж таки, скоріше із поваги до Остапчука, проголосував двічі за Януковича, сподіваючись на якесь диво у вигляді підтримки моїх творчих планів і моєї багатодітної сім'ї командою провладного кандидата.

Під час «помаранчевої революції» їздив і на майдан Свободи у Харкові, де проводився мітинг на підтримку Януковича. Але, окрім злоби та закликів до громадянської війни, там нічого не почув. А я така людина, що не люблю злості, а тим більше війни. Хочу жити в мирній державі, творити добро, дарувати любов. Бо за натурою я — поет! Спробував поговорити з деякими людьми «за Януковича», та вони були озлоблені і не бажали підтримувати розмову. Їх не цікавила ні моя газета, ні мої діти, ні те, що я теж, як і вони, голосував за Януковича. А коли сказав, що моя мати родом з Волинської області, то мені сказали, що «я теж — бандера» і щоб йшов до своїх бандерівців. Разом із донькою-школяркою покинув зборище «синьо-білих» і попрямував до «помаранчевих». Тут нас зустріли добрі, порядні люди. Пригостили цукерками, подарували оранжеві стрічки.

Зважаючи на всі ці події і на те, що команда Януковича так і не підтримала мої добрі починання, вирішив проголосувати 26 грудня 2004 року за Віктора Ющенка. І зробив це цілком свідомо, без докорів сумління. Хочу жити в суспільстві, хочу працювати в команді однодумців. Та врешті-решт мені і втрачати нічого. Все одно до «помаранчевої революції» ми жили в справжній тюрмі. Як журналіст, як публічна людина стверджую: у багатьох державних установах Харкова встановлено (чи було встановлено) строгий пропускний режим, присутні двері із залізними ґратами. Щоб займатися підприємництвом, треба мати чи утримувати власну юридичну фірму. Неможливо вільно потрапити у відомство, в ту чи іншу організацію. Так що не жалкуватиму, якщо всю цю систему буде зруйновано і ми зможемо вільно вирішувати свої справи: дуже цього хочеться. І разом із газетою «Пенсіонер», із колегами готовий нести людям світло добра і кохання!

Слід зазначити, що мої батьки-пенсіонери наполегливо відмовляли мене голосували за Ющенка у 3-му турі виборів. Єдиним їхнім аргументом проти нього було те, що Янукович добавив їм пенсії до 284 грн. з копійками, а Ющенко, як прийде до влади, то забере їх у них і буде платити 30 грн. на місяць. Ось такі є ще міфи і технології. Природно, що за такої пропаганди дуже багато тих, хто отримує пенсію, голосували за Януковича. Я б сказав, що їх 80— 90% на Харківщині. Думаю, що якщо пан Ющенко збільшить пенсію пенсіонерам, то вони одразу забудуть про Януковича і тим більше не підуть на його захист. Бо мислять вони суто економічними категоріями — щоб було що поїсти на столі, щоб у хаті було тепло. Звичайно, що людям молодшого покоління цього замало. Їм хочеться, щоб держава розвивала культуру, спорт, соціальну сферу, сільське господарство, промисловість і т. ін.

А взагалі на Харківщині ніякого розколу України не існує — це міф. Ніхто тут не підтримує створення якихось федерацій чи автономій. Принаймні прості люди про це навіть не говорять. Їх турбує здебільшого добробут власних родин, покращання роботи органів місцевого самоврядування. Люди хочуть, щоб їхні представники повернулись до них обличчям, почули їх голос, щоб їхні діти відвідували дитсадки, гуртки народної творчості при школах, клубах тощо.

До речі, у Хорошеві місцеві депутати, обрані за старими виборчими законами та мораллю, майже не спілкуються з людьми. Що таке збори громади, публічні звіти депутатів та селищного голови перед громадою, люди просто забули. Вони не проводяться, напевно, з часів існування радянської влади, тобто з 1991 р. Зараз, і то за чутками, у нас відсутній селищний голова. Напевно, вже місяці три, як подав у відставку, а нові вибори селищні депутати чомусь не призначають.

Пане Борисе! Я і деякі свідомі мої товариші дійшли думки, що життя в селищі потрібно міняти через зміну системи влади, тобто депутатського корпусу — інакше все залишиться, як було. Тому в нас організовується ініціативна група, яка буде готуватися до виборів в органи місцевого самоврядування в 2006р. Я та редакція газети «Пенсіонер» готові підтримати вас і команду Ющенка в розбудові держави. Тільки ви підтримайте нас згори, а ми будемо підтримувати вас знизу.

Але для цього нам потрібна від вас моральна, матеріальна та правова підтримка. Може, ви надішлете нам якісь закони щодо виборів до місцевих органів влади в світлі політичної реформи. Адже ми не знаємо, як зараз займатися виборами: чи по-старому, чи, може, треба створювати в селищі осередок якоїсь партії, яка буде висувати кандидатів у депутати? Тоді порадьте нам, з якою політичною силою нам налагодити контакти.

Я можу співпрацювати з вашою командою як журналіст та культпрацівник. Дуже люблю Хорошево, хочу тут жити і працювати, відбудовувати його інфраструктуру. Моя мета— працювати директором Будинку культури, дарувати людям можливість спілкуватись з мистецтвом. На жаль, зараз вони її не мають, тому що Будинок культури підпорядкований сільраді. Я розробляю програми розвитку культури та мистецтва у Хорошеві, плани реформування Будинку культури у сучасну структуру, доступну кожному мешканцю селища. А ще я пишу естрадні пісні, які, сподіваюсь, незабаром зазвучать в ефірі національних теле- і радіоканалів. Написав дві пісні, присвячені «помаранчевій революції»: «Свободу нельзя убить» та «Помаранчевий стяг».

Пане Борисе! Чи не могли б ви та ваші колеги народні депутати надати редакції газети «Пенсіонер» фінансову допомогу та постачити оргтехніку: комп'ютер, сканер, принтер, ксерокс?

Самі розумієте, що наша газета не є комерційним виданням, а хоче служити простим людям. Допоможіть нам, будь ласка, якщо можете.

З повагою

Написание магистерских работ в Киеве

Со всей страны будущие студенты приезжают в столицу, в надежде получить престижное...

НАСТОЛЬНЫЕ ИГРЫ ПОДАРЯТ НЕЗАБЫВАЕМЫЕ ЭМОЦИИ И НАВЫКИ...

До того, как появился Интернет и молодежь переключилась на виртуальное общение,...

У КОГО ПОКУПАТЬ ЖИЛЬЕ: О НАДЕЖНЫХ СТРОИТЕЛЬНЫХ...

Сегодняшний рынок недвижимости Киева вряд ли можно назвать образцом стабильности: в...

Выбираем кроссовки на каждый день: Puma, Adidas или Nike

Выбор повседневной обуви – ответственное, важное дело. Для ежедневной носки важны...

Индукционная варочная поверхность поможет...

При выборе варочной поверхности для домашнего использования покупатели все чаще...

Скоро лето: обновляем косметичку и меняем парфюм

Если зимой кожу сушит холодный воздух, то летом за дело берется солнце. Летний уход...

Кондиционеры: особенности предложений Panasonic

Комфортная температура воздуха в помещениях летом и зимой достигается сегодня...

При активной эксплуатации рано или поздно любой...

При активной эксплуатации рано или поздно любой автомобиль потребует замены...

ОНЛАЙН-ТЕЛЕВИДЕНИЕ ОТКРОЕТ НОВЫЕ ВОЗМОЖНОСТИ ДЛЯ...

Несмотря на широкое распространение интернета, многие семьи предпочитают проводить...

Качественный диван подарит комфорт, уют и надежность

Диван – универсальный предмет мебели, без которого не обходится ни один дом....

Детский невролог: планируем первый визит к...

Рождение ребенка – это не только не поддающаяся описанию радость, но и колоссальная...

Современное решение проблемы частого и...

Деликатная проблема, которая доставляет неудобства ежедневно, из года в год, теперь...

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Авторские колонки

Блоги

Ошибка