Олег Атаянц запросив видатних художників для роботи в арт-резиденції Made in Chernobyl

31 Октября 2019

Все більшої популярності серед туристів набирає зона відчуження. Але цього разу туди поїхали незвичайні туристи. У Чорнобилі відбулась унікальна міжнародна-арт резиденція. Українські та іноземні художники приїхали до Прип’яті створити мистецькі твори безпосередньо у цій місцевості. Мета заходу — дати нову інтерпретацію того, чим є Чорнобиль сьогодні.

До Чорнобиля разом з митцями їздила знімальна група Першого ділового каналу. Кореспонденти розпитали, чим художників привабило це місце.

Видео - https://youtu.be/eGkPH6MPpsM

Відомого українського художника Едуарда Бєльського найбільше зацікавило, що сталося з чорнобильською природою, яка на десятиліття залишилася без людини.

 «Мені цікаво було, як природа живе без людини. Мені загалом подобається на природі малювати. Тут відчуваєш такий контакт з життям», - заявив митець.

З ним погоджується австрійський фотограф Пітер Лаглер, котрий прийняв запрошення взяти участь в арт-проекті.

«Це унікальне місце у світі. Але тут природа може показати, що вона означає насправді. Деякі тварини переродилися, деякі покинули місцевість. Тут ростуть дуже красиві дерева. І так само й рослини: деякі померли, деякі відродилися», - зауважив фотограф.

“Made in Chernobyl” – унікальна  арт-резиденція. Тут зібралися не лише українські художники, а й представники інших країн. Едуард Бєльський, Ілля Чичкан, Ксенія Оксинь, Юлія Кисіль, Ігор Тищенко, Ольга Дрозд, Аразян Баграт, Пітер Лаглер і їхні колеги приїхали  сюди не просто за натхненням і пошуком екзотичних мотивів посткатастрофічного світу, але й для створення майбутні шедеврів саме на території зони відчуження: у Прип’яті та Чорнобилі.  Наприклад, вірменський митець Баграт Аразян вирішив створити картини до і після відвідування зони відчуження. Художник обрав темні і похмурі фарби, але після відвідування Прип’яті вирішив додати яскравий жовтий колір, що символізує світло.

«Вся Прип’ять сповнена таємниці. Дуже напруженої, привабливої, моторошної якоїсь. Навіть у тих роботах, що ви бачили, я додав рослини, щоб було зрозуміло: тут буде життя. Можливо, не зараз, не завтра, але воно обов’язково з’явиться», - зазначив художник.

Зараз зона відчуження – одне з найпопулярніших місць  серед туристів в Україні, головний “атракціон”, який інтригує, захоплює, приваблює небезпекою. Але Чорнобиль – це не просто атракціон, це драма, яка колись цілком змінила людську свідомість. Український художник Ілля Чичкан розповідає, що еволюція тут пішла у зворотному напрямку. Він вирішив створити міні-фільм, присвячений проблемі, аби донести до людей розуміння масштабу катастрофи. Про свій новий витвір розповідає із захопленням. 

«Він про те, як в Україні, в Чорнобилі еволюція пішла у зворотному напрямку. Звідкись вилізли справжні примати, котрі мають справжні почуття. Вони нюхають, бігають, думають, що мають справжні інстинктивні потреби», - заявив Чичкан.

Як зазначають організатори, головна мета заходу – дати абсолютно нову, творчу інтерпретацію того, чим є Чорнобиль сьогодні – через 33 роки після аварії. Адже зараз, особливо завдяки серіалам та фільмам, розуміння постчорнобильської проблеми у пересічної людини, яка ніколи там не була, не відповідає дійсності. Воно базується скоріше на упередженості, ніж на реальних фактах. Організатор “Made in Chernobyl” – Олег Атаянц впевнений: цей проект – чудова нагода відкрити нову сторінку у сприйнятті широким загалом Чорнобиля, переосмислити те, що там відбулося і показати, що зараз ситуація є цілком безпечною.

«Люди вважають, що це якесь жахливе місце, а я навпаки вважаю, що це місце, яке мене надихає. Це одне з небагатьох місць, де я відчуваю себе повністю вільним. Я відчуваю, що історія поруч», - розповів Олег Атаянц.

Результати унікальної арт-резиденції Made in Chernobyl та подорожі українських і зарубіжних митців будуть представлені на виставці у музеї Історії Києва. Вона буде доступною для відвідувачів з 22 листопада 2019 року.


Читайте новости Украины и мира на страницах «2000» и в социальных сетях Facebook, Twitter, Livejournal, а также Telegram

Вітаємо з Днем рятівника України: Ексклюзивне відео з...

Сьогодні, 17 вересня, в Україні своє професійне свято відзначають усі, хто рятує чужі...

Український медіа-арт: віртуальний Чорнобиль...

Вперше українські митці продемонструють діджитальну експозицію присвячену Чорнобилю...

Чорнобиль – очима дітей

У Славутицькій міськраді відкрилася виставка

«ВікнаНові»: качественные балконные блоки по...

Выбор балконного блока зависит от многих факторов. Специалисты «ВікнаНові»...

Написание магистерских работ в Киеве

Со всей страны будущие студенты приезжают в столицу, в надежде получить престижное...

НАСТОЛЬНЫЕ ИГРЫ ПОДАРЯТ НЕЗАБЫВАЕМЫЕ ЭМОЦИИ И НАВЫКИ...

До того, как появился Интернет и молодежь переключилась на виртуальное общение,...

У КОГО ПОКУПАТЬ ЖИЛЬЕ: О НАДЕЖНЫХ СТРОИТЕЛЬНЫХ...

Сегодняшний рынок недвижимости Киева вряд ли можно назвать образцом стабильности: в...

Выбираем кроссовки на каждый день: Puma, Adidas или Nike

Выбор повседневной обуви – ответственное, важное дело. Для ежедневной носки важны...

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Авторские колонки

Блоги

Ошибка