Танк и каша — в музее авиации

№17 (905) 26 апреля — 2 мая 2019 г. 24 Апреля 2019 4

Т-34 станет украшением музея

Выборы выборами, но и о великих днях нашей истории забывать не следует! Масштабные мероприятия по случаю Дня Добеды пройдут в Полтавском музее тяжелой бомбардировочной авиации.

Об этом на страницах интернет-издания «Полтавщина» пишет журналист Ян Пругло.

«У травні Полтавський музей важкої бомбардувальної авіації представить зразки історичної та сучасної військової техніки, а також презентує бюст генерал-лейтенанта Миколи Лавриненка та пам'ятник маршалу Кирилу Москаленку.

Завідувач музею Віктор Дейнега повідомив про масштабні плани:

«Плануємо привезти із Харкова та Лубен (по два рейси з кожного міста) військову техніку із приватних колекцій. Це точна копія німецького бронетранспортера, а також два радянських броньовики зразків 1941—1943 років, які брали участь у боях. Привеземо до Полтави 8 мотоциклів тих часів (3 німецьких і 5 радянських), американський військовий автомобіль підвищеної прохідності Dodge, радянський легковий автомобіль М-1, а також американський легковик Ford. Окрім цього, до Полтави прибудуть реконструктори військово-історичних клубів: буде у нас американський табір, табір бійців Вермахту, а також Червоної армії. Представимо також і сучасні зразки техніки. Захід триматиме 7—10 днів.

Окрім військової техніки, відвідувачам представлять меморіальні об'єкти, які залишаться на території музею:

«До Дня Перемоги 9 травня ми проведемо день відкритих дверей, представимо бюст генерал-лейтенанта Миколи Лавриненка, а також пам'ятник маршалу Кирилу Москаленку (його ім'я до реорганізації носило Полтавське військове училище зв'язку). На плитах викарбуємо імена захисників Полтави, зокрема згадаємо ім'я командира 10-го танкового полку Василя Архипова. Це той полк, який 16 вересня 1941 р. вступив у бій біля Мачух, тримав оборону, а в ніч з 18-го на 19 вересня відійшов з позицій на місці сьогоднішнього військового аеродрому. Почастуємо відвідувачів солдатською кашею та влаштуємо концерт».

За словами Віктора Дейнеги, окрасою музею стане танк Т-34. Його привезли із міста Рівне та установили на спеціальний майданчик і наразі тротуарною плиткою вимощують підхід до танку та інших меморіальних об'єктів. Роботи ще тривають».

Уважаемые читатели, PDF-версию статьи можно скачать здесь...

загрузка...
Loading...

Загрузка...

Ровесник отзовись

Мне 17 лет, я учусь в школе. В моей семье часто вспоминают моих прапрадедов, мы храним их...

Добить «Комбата»

Беспристрастная наука отличается от политической публицистики тем, что в науке...

Григорий Речкалов: забытый «третий лишний»

В год 75-летия Великой Победы исполняется 100 лет со дня рождения сразу трех выдающихся...

Ежели полыхнет Третья отечественная...

Никакие «нормандцы» за нас не будут ни «давить», ни воевать, ни...

Краснодонец Виктор Иванов: «Больно, что мы оставляем...

В Донбассе воюют братья. Это война в головах, и в этом наша большая беда и трагедия

Загрузка...
Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Loading...
Получить ссылку для клиента

Авторские колонки

Блоги

Idealmedia
Загрузка...
Ошибка