«Луганська наволоч, геть з нашої землі!»

№40 (877) 5 — 11 октября 2018 г. 03 Октября 2018 4.5

В сегодняшнем выпуске «Медиакарты» — только шокирующая информация, почерпнутая в СМИ Ивано-Франковской, Тернопольской и Сумской областей.

Патриотизм по ивано-франковски

«Я зрозумів: коли ти тут працюєш, всі жаліють тебе, мовляв, втратили житло, роботу, друзів, тобі подають руку. А коли ти починаєш відстоювати свої права і щось вимагати, що по закону тобі належить і стосується місцевої громади, то тут ти — ворог».

Это слова переселенца из Луганска, волонтера Сергея Попова. Оказавшись на Ивано-Франковщине, он ведет огромную работу, помогая внутренне перемещенным лицам — таким же переселенцам, как и сам. Но в одном из самых «патриотических» регионов страны его деятельность устраивает не всех. Подтверждений тому множество — от анонимных угроз по телефону до гранаты, брошенной в автомобиль.

О том, как луганчанин противостоит произволу местных властей и оказавшемуся вдруг враждебным окружению, на страницах газеты «Галицький кореспондент» рассказывает журналист Юлия Каниос.

«Ми зустрічаємося з волонтером у приміщенні, де повно гуманітарної допомоги. У вихідний, вільний від роботи день, Попов намагається хоч чимось допомогти своїм землякам та іншим людям, які були змушені покинути домівки на сході України.

«У переселенців є лише одна суттєва проблема — житло. Все інше ми можемо самі. Якщо житла держава не виділяє, то ми вирішили скористатися своїм правом і отримати клаптик землі. Знайшли кілька земельних ділянок у приміських селах Івано-Франківська і почали за них боротьбу», — розповідає він.

Попов підкреслює, що земля не потрібна їм просто для галочки чи у спадок, а на ній вони планують за власні й донорські кошти збудувати поселення для переселенців. Один з проектів екомістечка навіть отримав ствердження донорського фінансування з Європи».

Ну а дальше, как водится, если речь заходит о земле — все законные нормативы местной властью начинают игнорироваться. Аргументация же подчас принимает самые уродливые формы.

«Перед тим, як зв'язатися з судовими процесами, наша організація подала до сільської ради Угорників (село в Ивано-Франковском городском совете. — «2000») клопотання від 80 переселенців про виділення землі. Й отримали відмову. Найбільше, що тоді обурило — слова депутата сільради Атаманчука. Він сказав, що проти виділення нам будь-яких ділянок, адже не хоче, аби ми тут будували «руський мір», — розповідає Попов.

А у вересні почалося залякування волонтера. Спершу на дверях квартири, де живе Попов з сім'єю, залишили записку з «проханням» повернутися додому.

«Це було 3 вересня. На папірці, який прикріпили до дверей, написали: «В цій квартирі живе луганська наволоч — геть з української землі», — згадує волонтер.

Свідків цього випадку не було, тому й патрульні приїздити на виклик не стали, а порадили написати заяву у найближчому відділку поліції.

За кілька днів волонтер отримав СМС з невідомого номера: «Пам'ятаєш вівторок? Збирай речі. Забирайся геть з нашої землі. Патріоти України». А за тиждень намагалися підірвати авто, яким користується його дружина: розбили скло і кинули гранату. У поліції ж порадили змінити номерний знак, адже машина — на луганській реєстрації. Проте Попов упевнений, що річ не в номерному знаку, а в його позиції боротися за землю до кінця».

Но что еще страшнее, по словам волонтера, — это реакция на происходящее в соцсетях.

«Скільки було негативу і бруду! Закиди, чому я не воюю на сході. Купа звинувачень на моїй власній сторінці у Фейсбуці».

«До речі, те, що він не воює, Сергій Попов пояснив станом здоров'я. Він з дитинства є інвалідом зору і бачить лише на 10%».

В качестве постскриптума автор материала приводит такую информацию: «Згідно із статистичними даними, на обліку департаменту соцполітики Івано-Франківської міськради перебуває 2040 внутрішньо переміщених осіб. В області їх кількість сягає 3565 осіб».

Борьба с коррупцией — тернопольский подход

«Понад десяток хабарників серед посадовців та службовців у Тернопільській області затримували правоохоронні органи з початку цього року. Ловили на гарячому представників Архбудінспекції, Держпродспоживслужби, Держгеокадастру, поліції та інших структур».

Журналист тернопольской газеты «RIA плюс» Светлана Гривас в своей статье скрупулезно перечисляет все зафиксированные в регионе с начала года случаи задержания чиновников на взятках. И сообщает читателям, на каких этапах находятся следственные разбирательства или же каковы были приговоры судов в завершенных делах.

Автор избегает давать оценки тем или иным действиям следственных органов или решениям судов — просто констатирует факты. Но в некоторых случаях эти факты говорят сами за себя.

«3 січня 2018 р. правоохоронні органи повідомляли про затримання головного інспектора Управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Тернопільській області. Посадовець, за інформацією поліції, вимагав через посередника 6200 грн. за сприяння у безперешкодному проведенні будівельних робіт та незастосування до нього штрафних санкцій за результатами проведеної перевірки. До суду справа пішла ще у березні, однак слухати по суті її ще не починали. Оскільки з березня постійно переносилась дата проведення підготовчого засідання. Підсудних двоє — власне, інспектор Іван Оконський та його пособник у хабарній справі — Олександр Василик».

«Не має завершення ще одна «зимова» історія. Так, 21 лютого правоохоронні органи повідомили про викриття на хабарі Кременецького прокурора. Мовляв, той вимагав у мешканця Кременецького району 2500 доларів США за непритягнення до кримінальної відповідальності за незаконне полювання. Розслідування справи завершилося ще 15 червня, однак судове слідство ще не розпочалося. Підозрюваний — прокурор Олександр Табачук».

«Наприкінці квітня прокуратура повідомила про затримання на хабарі поліцейського. За її інформацією, житель одного з райцентрів заплатив 5000 грн. за повернення свого вилученого автомобіля. Знайти інформацію про подальшу долю правоохоронця у Єдиному державному реєстрі нам поки що не вдалося — даних нема. Натомість з цього ж реєстру випливає, що випадок трапився в Теребовлянському районі. Авто у чоловіка поліція вилучала за п'яну їзду 17 квітня, і щоб повернути його — той уже 18 квітня пішов у відділ з грішми. Там він вимагав негайного повернення авто. Як результат — чоловік сам став фігурантом кримінального провадження. Далі — пішов на угоду з прокуратурою. І уже 2 липня суд виніс вирок — затвердив угоду і дав чоловіку 8000 грн. штрафу».

«4 червня правоохоронці повідомили про викриття схеми незаконного збагачення в комунальному медзакладі та про затримання на гарячому заступника керівника. Мовляв, той вимагав 1000 американських доларів від тернополянки за можливість працевлаштуватися фельдшером. На сьогодні справа уже в суді. Підсудний — заступник директора головного лікаря з оперативної роботи, медицини катастроф та цивільного захисту населення «Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Володимир Дубчак. І, якщо провадження відкривали за ч. 3 ст. 368 КК «Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою», то вже у суд справа пішла за ч. 2 ст. 369-2 КК «Зловживання впливом». У першому випадку заступнику керівника загрожувало позбавлення волі на строк від п'яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна. У другому, тобто тепер загрожує, або штраф від 750 до 1500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або позбавлення волі на строк від двох до п'яти років».

Как видим, борьба с коррупцией на Тернопольщине нисколько не напоминает тактику «выжженной земли». Так что любители оказать незаконную услугу за скромное вознаграждение в принципе могут особо не волноваться.

Приходить — со своими наркотиками

«У Сумах працює єдина в Україні кімната, куди можуть прийти наркозалежні та зробити ін'єкції чистим шприцом», — пишет газета «Сумські дебати».

В публикации отмечается, что это вовсе не местное изобретение, подобный подход к наркозависимым давно распространен в США, Канаде, Австралии, Франции, Нидерландах и других странах. Наркоманы приходят в специализированные учреждения со своими наркотиками и под наблюдением медиков делают инъекции предоставляемыми им стерильными шприцами. Таким образом снижается риск заражения различными инфекционными заболеваниями, в том числе и СПИДом.

С Западом, с его либеральными подходами все понятно. Но как это действует у нас?

«Для відкриття такої кімнати потрібно отримати кілька дозволів. Головна проблема — домовитися з поліцією, адже до кімнати люди приносять наркотики з собою. Вони часто бояться, що поліція їх може звинуватити у зберіганні та розповсюдженні заборонених речовин».

«У Сумах відкриття кімнати з правоохоронцями погодили. Звісно, це добре, оскільки наркозалежна особа фактично повинна бути під контролем, це хвора людина, їй потрібно надавати допомогу», — пояснює речниця Головного управління Національної поліції в Сумській області Ельвіра Біганова».

«Нам це допомагає в роботі. Ми бачимо цих пацієнтів, ми можемо їх контролювати та обстежувати, коли вони звертаються до нас за допомогою. Також ми надаємо їм соціальний супровід з будь-яких питань: з медичних, юридичних, а також тестування, одноразовий інструментарій і таке інше», — стверджує головний лікар Сумського обласного наркологічного диспансеру Тарас Злиденний.

Консультантка міжнародного фонду «Відродження» з питань доступності знеболення і наркополітики в Україні Олена Коваль вважає, що такі кімнати не лише допомагають наркозалежним. За її словами, на вулицях і у під'їздах Сум стає менше використаних шприців. Окрім того, це вигідніше для місцевих бюджетів.

«Створити кімнату, чітко визначити обов'язки персоналу, порядок доступу до цієї кімнати, завести новий інструментарій і вивозити використаний на утилізацію — це набагато дешевше, ніж проплатити лікування однієї особи, у якої відбулося зараження чи гепатитом, чи ВІЛ-інфекцією», — пояснює Коваль».

Позиция ответственных лиц — логична и понятна. Но все же — создавать комфортные условия для наркоманов вместо того, чтобы бороться с ними — это что-то абсолютно новое в украинских реалиях.

А вы, уважаемые читатели «2000», что думаете по этому поводу?

Уважаемые читатели, PDF-версию статьи можно скачать здесь...

Языковая революция и ее последствия

Страна никак не может выйти из языкового тупика, и это существенно тормозит наше...

Разорвать порочный круг

Мы существуем скорее в гибридном, если не химерном социуме

Верность исторической памяти

Комплекс этнического меньшинства мешает отождествить себя с государственностью

За что наказали белорусов, гагаузов, евреев и русских

Языковой вопрос в Украине вновь обрел яркую политическую окраску

Язык – дело тонкое

Украина – прекрасная и удивительная страна, с красивой природой и трудолюбивыми...

«Легальный выстрел — это как оставить паспортные...

В сегодняшнем обзоре региональных СМИ — наиболее интересные публикации изданий...

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Авторские колонки

Блоги

Ошибка