Мобилизации еще нет, но списки уже готовят

№ 50 (887) 14 — 20 декабря 2018 г. 12 Декабря 2018 5

В сегодняшнем обзоре региональных СМИ — публикации изданий Хмельницкой, Сумской и Ровенской областей.

От уточнений — до учений

Военное положение будоражит даже те регионы, где оно не введено. Выходящая в Каменце-Подольском (Хмельницкая обл.) газета «Подолянин» информирует о многочисленных обращениях читателей, возмущенных тем, что в городе началась настоящая охота на мужчин призывного возраста — повестки в военкомат вручают не только по месту жительства, но и на предприятиях и даже на улицах.

«Мій зять, який працює на одному з комунальних підприємств, повідомив, що вони отримали майже півсотні повісток, — зателефонувавши до редакції, розповідає 56-річна кам'янчанка Віра Петрівна. — Це ж якщо позабирають усіх цих чоловіків, хто ж там залишиться працювати?! А мого сусіда, інваліда з дитинства, не так давно з вулиці забрали до військкомату. Щоправда, після того, як його рідні вчинили бунт, хлопця відпустили».

Что это — волна неподтвержденных слухов, или подобные случаи действительно имеют место в городе? Журналист издания Галина Михальская обратилась за разъяснениями к военкому Каменца-Подольского Владимиру Возному.

Военком подтвердил: повестки действительно вручаются, впрочем, «для хвилювань підстав немає, чоловіків викликають для уточнення даних, на війну ніхто нікого не відправлятиме».

«Такі заходи відбуваються на виконання вказівки начальника Генштабу. Про мобілізацію наразі не йдеться, лише про навчання оперативного резерву першої та другої черги. На навчальні збори відправляють для допідготовки, перепідготовки за військово-обліковою спеціальністю. Збори проводяться в навчальних центрах із третього грудня в таких містах, як Кам'янець-Подільський, Старичі, Нова Любомирка, Десна, Васильків, Яворів. Дві групи кам'янчан на чолі з працівниками військкомату вже вирушили на перепідготовку, що триватиме близько двох тижнів. За тими, хто працює офіційно, зберігаються робочі місця, заробітна плата та всі гарантії як за військовослужбовцями військової служби», — рассказал Владимир Возный.

Он также отметил, что «на сьогодні на підприємства різних форм власності, а також житлово-експлуатаційні об'єднання, ОСББ надіслано листи з вимогою в найкоротші терміни подати до військкомату списки чоловіків 1958—2000 рр. н. (включно), які працюють, зареєстровані чи проживають. У разі ігнорування командування військового комісаріату буде розцінювати це як відкритий саботаж у підриві обороноздатності, територіальної цілісності України та залишає за собою право звертатися до правоохоронних органів контррозвідувальної та контрдиверсійної сфери службової діяльності».

Ключи от подвалов, где дрели лежат

Вход в одно из бомбоубежищ Глухова

В Сумской обл., где действует военное положение, журналисты решили проверить, в каком состоянии пребывают «официальные» бомбоубежища и помещения, приравненные к ним.

Ситуацию в городе Глухове описывает Алина Степанова в местном издании «Неделя».

«Усього в Глухові офіційно зареєстровано 36 укриттів (як правило, це підвальні приміщення державної та комунальної власності), а також 130 підвалів, які можуть використовуватися як бомбосховища. З моменту запровадження воєнного стану їх поки ніхто не перевіряв.

Усі ці сховища були оформлені як протирадіаційні укриття ще за радянських часів. З розрахунку на 100 чоловік там повинні бути, наприклад, 20 літрів води, 15 триярусних ліжок, умивальник, аптечка, ложки і чашки на кожну людину. Серед необхідного інвентарю — лопата, сокира, лом, молоток, дриль електрична. Але це з розряду фантастики. Як показала наша маленька перевірка, найважливішими предметами є... ключі. Саме з ними в нашому експерименті виникала найбільша проблема, їх гарячково шукали в усіх кабінетах, бігаючи з поверху на поверх».

В большинстве случаев, как отмечает наша коллега, все очень запущено.

«Переважна більшість глухівчан, кого дорогою питали про сховища, навіть не знають, що такі в місті є. Наприклад, по вул. Ціолковського, 11 ми так і не змогли потрапити до визначеного укриття. Мешканка будинку Надія Сергіївна поділилася, що бачила намальовані стрілки до підвалу, однак не знає, у кого знаходяться ключі та що робити у разі небезпеки. Ми зв'язалися телефоном зі старшим будинку Сергієм Крюковим. Він розповів, що років три тому в підвалі прибрали, однак ніяких більше інструкцій не отримував. Ключі мають тільки власники підвалів».

Впрочем, есть и положительные моменты.

«У ЗОШ №6 нам без слів організували екскурсію. Заступник директора з господарської частини Андрій Полушкін розповідає, що приміщення привели до ладу та здали в оренду для спортивного клубу. Його власник спільно з адміністрацією школи встановив вентиляцію, санвузли. Тут комфортно, є світло, опалення. Схожа ситуація і в ЗОШ №3. Там є два сховища. Одне з них зараз використовується як підвал, інше — в оренді у спортивного клубу. Ключі виявилися на вахті та у завгоспа...

Одним з найкрасивіших — він у прямому значенні блищав — виявився підвал в Інституті луб'яних культур по вулиці Терещенків, 45. Його обладнали вентиляцією, встановили нове опалення, зробили термоізоляцію, відвели місце під санвузол. Заступник директора з господарської частини Сергій Яворський розповів, що науковці тут планують вирощувати коноплі, але у разі тривоги теплицю готові переобладнати під укриття».

Ответственные лица уверяют, что все под контролем.

«Після початку воєнних дій на Донбасі в 2014 році усі протирадіаційні укриття в Глухові були проінспектовані мною особисто. Більшість з них перебувала в жахливому стані, їх розчистили від сміття. Зараз продумуємо, скільки коштів потрібно на сидіння, — повідомляє головний спеціаліст з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення УЖКГМ Глухівської міської ради Віктор Панасенко.»

Однако...

«Що ж стосується інформування населення, то з наступного тижня планують проводити зустрічі-консультації з містянами. Це буде третій тиждень воєнного стану довжиною у місяць...» — резюмирует автор репортажа.

Коррупция-разлучница

От дел военных перейдем к семейным. С коррупционным оттенком.

Вот что пишет Алла Садовник в газете «Рівне вечірнє»:

«У Березному (райцентр в Ровенской обл. — Авт.) жваво обговорюють сімейні перипетії у родині директора школи №2 Віктора Боровця та його дружини Наталії Бойчук, яка очолює районний відділ освіти і фактично є начальницею свого чоловіка. Суд на прохання п.Боровця анулював їхній шлюб. І причиною, подейкують у Березному, стали претензії НАЗК, а не сімейні проблеми».

Суть же дела такова.

«Наталія Бойчук була призначена на посаду у 2015 році, її чоловік тоді уже був директором школи років десять. На той час усі юристи зазначили, що таке призначення є можливим. Але керуючись антикорупційним законодавством, НАЗК виявило можливий потенційний конфлікт інтересів у зв'язку з прямим підпорядкуванням. Наприклад, дружина могла б впливати на систему стимулювання свого чоловіка-директора і т.п. Проте було багато перевірок правоохоронців, і реального конфлікту інтересів вони не виявили».

Тем не менее «на період службового розслідування голова РДА Віталій Люшин відсторонив посадовицю від виконання обов'язків».

Говоря шахматным языком, ситуация возникла патовая: для ее разрешения кто-то из супругов должен был пожертвовать своей карьерой. Впрочем, выход был найден: «пан Боровець подав клопотання до Рівненського міського суду з проханням анулювати шлюб. У заяві зазначив, що, одружившись у березні 2009 року, він не знав, що його дружина має нерозірваний шлюб з попереднім чоловіком, який був укладений у Німеччині».

После чего «начальниця управління освіти надала документи на свій захист, і РДА направила їх до НАЗК, щоб воно додатково переглянуло справу, враховуючи нові обставини».

Приводя этот факт не из «Санта-Барбары», а из реальной жизни украинской глубинки, отмечаем как «изобретательность» педагогов, воспитывающих подрастающее поколение, так и бдительность НАПК.

Кто-то еще сомневается, что борьба с коррупцией в стране идет полным ходом?

Уважаемые читатели, PDF-версию статьи можно скачать здесь...

загрузка...
Loading...

Загрузка...

«Легальный выстрел — это как оставить паспортные...

В сегодняшнем обзоре региональных СМИ — наиболее интересные публикации изданий...

Прикарпатский государственный

Насильственное внедрение узколокальных особенностей языковых практик в качестве...

А была ли Конотопская битва?

Бои при Конотопе — сражения с неопределенным результатом

Загрузка...
Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Loading...
Получить ссылку для клиента

Авторские колонки

Блоги

Idealmedia
Загрузка...
Ошибка