Кліп-реконструкція. «Рекрутська коломийка» - прем'єра колоритного відео від ТанцТеатру «Життя»

27 Ноября 2020

Історичні паралелі України: як війна може втрутитися у людську долю.

ТанцТеатр «Життя» презентує прем’єру кліпу «Рекрутська коломийка» - у рамках свого проекту «ДНК» («Дух. Нація. Культура»). Відео порушує болючу для України тему війни, проводячи паралелі між минулим та теперішнім. У ролику показано, як війна може втрутитися у людську долю… Так було сто років тому, так є і зараз… Творці відео знову хочуть нагадати, що незасвоєні уроки Історії мають здатність повторюватися. «Рекрутська коломийка» наскрізь пронизана символізмом та містикою, українською традицією, автентикою та особливим колоритом… За сюжетом, дівчина готується до весілля, чекає свого щастя…

У відео-реконструкції режисер використовує образ прядки - як символ дівочо-жіночої долі. Ця доля може бути різною. Вона наче нитка, яку прядуть Діви Долі – Судениці. Одним Судениці напрядуть червоних ниток, яскравих та нескінченних як любов, а іншим – чорних і несправедливо обірваних на півоберті життя… Містичні жіночі образи червоно-чорним прядивом наче виворожують майбутнє, яке дуже нагадує долю української землі – непросту, трагічну, але із невгасимим вогнем віри і любові.

«Рекрутській коломийці» уже понад сто років, - розповідає керівник ТанцТеатру «Життя», режисер кліпу, народна артистка України Ірина Мазур. – Створена вона у часи Першої світової війни. Минуло стільки часу, а слова «Ой співаймо, товаришу, бо вже не будемо, / За дві, за три неділеньки до войська підемо. / Як будемо, пане брате, на коня сідати, / Буде твоя, буде моя дівчина плакати…» - на жаль, досі актуальні… Московія відкрито нищить нас не лише градами, а й підступною інформаційною війною, завданням якої є руйнувати все українське. А ситуація на сьогодні в Україні – надсерйозна: здаються наші державницькі інтереси, під гаслами «миру» просовують приховану капітуляцію, звільняють злочинців, яких мали б судити, карають героїв, яких мали б славити…

Такого контенту, як наша «Рекрутська коломийка», зараз дуже бракує. Бо це наша культурна зброя. Вона в усі часи відбивала атаки на ідентичність українця і давала йому можливість не втратити себе».

Проект «ДНК» («Дух. Нація. Культура»), частиною якого став відеокліп «Рекрутська коломийка», – це ще один проект ТанцТеатру «Життя» опісля уже реалізованих резонансних програм «LoveSorry», «Ремінісценції.UA», «Етноеволюція» і «DEKADANCE». Як і всі постановки «Життя», «ДНК» - глибокий та масштабний задум. Його творці через сучасні форми й засоби розкривають змісти – давні і вічні, праукраїнські. Бо переконані, що саме у цих змістах закодовані і збережені секрети нашої, української, сили.

«Зараз, коли усім нам економічно дуже непросто, а митцям і поготів, такі проекти реалізовувати – дуже складно, - додає Ірина Мазур. - Але якщо їх не робити, не творити нового, якісного, наскрізь українського продукту, то дуже швидко забудемо, хто ми, що будує нас, наповнює, підживлює».

Читайте новости Украины и мира на страницах «2000» и в социальных сетях FacebookTwitterLivejournal, а также Telegram

Загрузка...
Загрузка...

"Зимова казка": DZIDZIO презентував новорічний кліп

Популярний український артист DZIDZIO випустив новий відеокліп на пісню "Зимова казка".

Стали відомі 12 кращих вистав, котрі увійшли до...

Через форс-мажорні обставини, спричинені пандемією COVID-19, III Всеукраїнський...

Переможниця «Голосу країни» Оксана Муха презентує...

«Не забувай мене» - загадково-екстремальна історія про художника, який в пошуках...

Прем'єра пісні "Знову" музичного проекту Святослава...

Святослав Вакарчук, поки Океан Ельзи дописує наступний альбом, вирішив презентувати...

Alyona alyona презентувала новий кліп на пісню Dancer в...

Популярна українська реп-виконавиця alyona alyona випустила новий кліп та композицію Dancer. У...

Группа "Бумбокс" презентовала эмоциональный клип на...

Песня “Ангела", вошедшая в первую часть альбома “Таємний код: Рубікон", была...

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Авторские колонки

Блоги

Ошибка