У дебютному кліпі Оксана Муха перевтілилася в українську наречену з початку минулого століття

20 Августа 2020

До Дня Незалежності України – прем’єра колоритного відео переможниці телепроекту «Голос країни» – на українську народну пісню «Шуміла ліщина».

Переможниця телепроекту «Голос країни», заслужена артистка України Оксана Муха представляє свій перший кліп – на українську народну пісню «Шуміла ліщина». Знімали відео у рідному місті співачки, у Львові, два дні поспіль. І якщо першого дня зйомки зайняли кілька годин, то у другу добу розтягнулися на рекордні 17-ть і тривали до пізньої ночі.

Головним знімальним майданчиком для відео слугував новозбудований 22-поверховий будинок у Львові, який ще не здано в експлуатацію. Відеопродакшн IVA Production і режисер кліпу Вікторія Істоміна задіяли для зйомок як цокольний поверх житлового комплексу, так і дах, куди сходами (ліфта у будівлі ще немає) змушені були піднятися уся знімальна група і головна героїня - Оксана Муха.

За сюжетом ролика, Оксана Муха – наречена з минулого, яка опинилася у нашому часі. Співачку одягнули у полтавський народний весільний стрій кінця XIX – початку XX століття – з колекції львівської Етно-галереї Роксоляни Шимчук.

«На Оксані – дуже коштовне та унікальне вбрання, - розповідає етнограф та галерист, колекціонерка автентичного українського одягу Роксоляна Шимчук. – Такий весільний стрій був на заможних наречених. Особливість строїв Центральної України, зокрема полтавських, - у їхній кольоровості. Муху для зйомок ми одягнули у яскраву сорочку, розкішну двокрилу плахту із ручним ткацтвом, давню парчеву запаску, крайку-пояс з вічками, віночок з балабонами і позолочений дукач у формі серця з двома пташками у горі, які туляться дзьобиками, що символізує виспівану долю на двох. Цікавий факт: колись українську наречену одягали та заплітали до весілля 4-5 годин. Це був справжній ритуал».

Оксана Муха зізнається, що в такому одязі відчула себе царівною.

«Це неймовірні відчуття, - каже співачка. – Коли я одягнула цей весільний стрій, наповнилася силою українських традицій. Це важко описати словами, але зрозуміла, що хотіла б жити тоді, у ті часи. Це дуже моє!».

Мета Оксани Мухи проста і велична водночас - щоб українська пісня звучала і співалась у кожному українському домі. А ще, щоб через українську пісню світ відкривав собі Україну та українську націю. Відтак прем'єру свого дебютного кліпу співачка невипадково присвятила знаковому для України дню - Дню Незалежності України.

До речі, у сам День Незалежності, 24 серпня, у Львові, в унікальному місці – у Митрополичих Садах на Святоюрській горі – відбудеться сольний концерт Оксани Мухи «Два кольори». А за кілька днів, 30 серпня, співачка завітає із концертом до Києва – на літню терасу «ВСІ. СВОЇ D12».

Читайте новости Украины и мира на страницах «2000» и в социальных сетях FacebookTwitterLivejournal, а также Telegram

Загрузка...
Загрузка...

Прем'єра «Дзеркало життя»: завершальна серія...

Mirrors of Life / Дзеркало життя – третя, заключна, серія оригінальних анімаційних історій...

Оксана Муха презентує Різдвяну «Колискову»

Напередодні Новорічно-Різдвяних свят співачка, переможниця телепроекту «Голос...

"Зимова казка": DZIDZIO презентував новорічний кліп

Популярний український артист DZIDZIO випустив новий відеокліп на пісню "Зимова казка".

Переможниця «Голосу країни» Оксана Муха презентує...

«Не забувай мене» - загадково-екстремальна історія про художника, який в пошуках...

Прем'єра пісні "Знову" музичного проекту Святослава...

Святослав Вакарчук, поки Океан Ельзи дописує наступний альбом, вирішив презентувати...

Кліп-реконструкція. «Рекрутська коломийка» - прем'єра...

Історичні паралелі України: як війна може втрутитися у людську долю.

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Авторские колонки

Блоги

Ошибка