Український фестиваль анімації LINOLEUM презентує трейлер та оголошує склад журі

04 Августа 2020 0

Цьогорічна тема LINOLEUM – “Стати людиною”. Що саме нас нею робить? Анімація, завдяки своїй ірреальній природі, здатна дослідити той наш досвід, що є невловимим для інших форм мистецтва та науки. Саме цей лейтмотив закладено в трейлер LINOLEUM, створений режисером, аніматором, художником і членом журі фестивалю Микитою Лиськовим. Музику для трейлеру написав МС Брехунець. Про це повідомляє прес-служба Міжнародного фестивалю актуальної анімації і медіа-мистецтва LINOLEUM.

«Стати людиною» - тема цьогорічного фестивалю. Та чи достатньо лише існувати, щоб вважати себе людиною? Чи для цього потрібно щось зробити? Тема фестивалю поставила переді мною багато запитань, на які я спробував відповісти у жартівливій формі”, – коментує ідею трейлеру Микита Лиськов.

Переможців у трьох категоріях (міжнародний конкурс, український конкурс і конкурс комерційної анімації) визначатимуть режисери, продюсери, куратори та аніматори з усього світу.

Микита Лиськов – режисер і художник із Дніпра. Фільм Микити “Кохання” (2019) став першим українським номінантом на престижному Міжнародному фестивалі анімаційних фільмів в Ансі та зібрав багато нагород у всьому світі. Також цього року Микита  – член журі міжнародної конкурсної програми фестивалю LINOLEUM.

Разом із Микитою Лиськовим анімаційні фільми з міжнародного конкурсу оцінюватимуть Тюнде Фолленбрук і Сандер Йоон. Ця категорія є найчисельнішою за кількістю фільмів-учасників – 44 анімації.

Тюнде Фолленбрук – ключова постать європейської анімаційної спільноти. Тюнде працює продюсеркою великої нідерландської анімаційної студії Studio Pupil і курує Амстердамський анімаційний фестиваль KLIK. Сандер Йоон – режисер анімації з Естонії. Його фільми Velodrool (2015), Moulinet (2017) та Sounds Good (2018) були показані на багатьох світових фестивалях анімації та здобули низку нагород.

До конкурсу комерційної анімації увійдуть кращі рекламні ролики, трейлери та кліпи (загалом 27 фільмів). Переможця в цій категорії визначатимуть Брітт Райс, Ґерта Зело та Олександр Трегуб.

Брітт Райс – незалежна режисерка та аніматорка з Бельгії. У 2019 році Брітт отримала спеціальну відзнаку журі на фестивалі LINOLEUM у категорії комерційної анімації. А її перший короткометражний фільм “Кетрін” брав участь у понад 200 світових фестивалів і здобув 50 нагород. Ґерта Зело – директорка виробничого відділу TED-Ed, де вона контролює виробництво понад тисячі анімаційних короткометражних фільмів, кількість переглядів яких у світі перевищила 1,5 мільярда. Також Ґерта викладає кар’єрні стратегії для митців у американських університетах. Олександр Трегуб – дизайнер, засновник школи Projector і видавець медіа Telegraf.Design. Брав участь у створенні візуальної айдентики Міністерства освіти і науки України, альтернативного логотипу Києва, редизайну Українського Інституту, курував редизайн Музея Ханенків.

До складу журі українського конкурсу увійшли Олександр Бубнов, Євген Бойцов і Єгор Олесов. Цьогоріч до національної категорії відібрано 13 фільмів.

Олександр Бубнов – режисер та аніматор комедійних анімаційних фільмів “Остання дружина Синьої Бороди” (1996), “Шерлок Холмс і доктор Ватсон” (2005), “Шерлок Холмс і чорні чоловічки” (2012), “Пуповина” (2018). Євген Бойцов працює у Франції, зокрема був головним аніматором пілотного епізоду Les Culottées (2018) для студії Silex Films, створив сторіборд для повнометражного фільму “Неймовірні пригоди Марони” (2019)  та зрежисував два епізоди серіалу для паризької опери Monsieur Onde (2019). Єгор Олесов – СЕО анімаційної студії Animagrad, співзасновник Digital Cinema Ukraine та Postmodern. Єгор є продюсером анімаційних повнометражних фільмів “Викрадена принцеса” (2018), “Мавка. Лісова пісня” (у виробництві), “Роксолана” (у розробці) та телесеріалу “Ескімоска” (2012).

Майданчиком для перегляду фестивалю стане медіасервіс MEGOGO, де українські глядачі з 2 по 6 вересня зможуть переглянути анімаційні роботи учасників конкурсних програм, тематичні підбірки та спеціальні покази безкоштовно.

Читайте новости Украины и мира на страницах «2000» и в социальных сетях FacebookTwitterLivejournal, а также Telegram

Загрузка...
Загрузка...

Wiz-Art 2020: оголошено переможців та найкращий...

13-ий Львівський міжнародний фестиваль короткометражних фільмів Wiz-Art 13 вересня...

18 вересня розпочинає роботу Запорізький...

Четвертий рік поспіль Запорізький кінофестиваль ZIFF запрошує долучитися до мистецтва...

Оголошено переможця Boat Meeting на 49-у КМКФ «Молодість»

Переможцем міжнародного пітчинґу Boat Meeting на 49-й «Молодості» став проєкт Герой...

#SEEMO49: Історії ЛҐБТ-військових, відзнака Вячеслава...

27 серпня на 49-му КМКФ «Молодість» відбулися три гучні українські прем'єри –...

И будут люди: премьера трейлера фильма и официального...

14 сентября состоится премьера исторической саги «И будут люди» производства...

Вышел первый трейлер фэнтези-сериала Netflix по Dragon's Dogma

Первый трейлер анимационного сериала по миру игры Dragon's Dogma опубликован на...

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Авторские колонки

Блоги

Ошибка