Калуський духовий оркестр отримав з Німеччини унікальний музичний інструмент

24 Ноября 2020

Цього літа калуський духовий оркестр «Золоті сурми» поповнився новим унікальним музичним інструментом — сузафоном, який придбали в Німеччині коштом міського бюджету.

«Золоті сурми» — єдиний музичний колектив в області, який може похвалитися цим музичним інструментом.

«Привезли його на замовлення із Німеччини, адже на українському ринку такого музичного інструменту в наявності немає. Вартість — близько 50 тисяч гривень», – йдеться у повідомленні.

Музикант зразкового духового оркестру «Золоті сурми», викладач музичної школи Михайло Пробоїв — єдиний, хто майстерно вміє грати на сузафоні і навчає цього своїх учнів. За його словами, грати на цьому інструменті може учень із досвідом навчання і музичній школі не менше трьох-чотирьох років.

Сузафон — мідний духовий інструмент басового звучання, різновид гелікона, відрізняється головним чином збільшеним розміром. Свою назву отримав на честь американського капельмейстера і композитора Джона Філіпа Суза, який популяризував інструмент, використовуючи його в своєму духовому оркестрі.

Михайло Пробоїв зауважив, що сузафон схожий до туби. Відмінність полягає в тому, що остання є концертним інструментом, а сузафон — оркестровим.

Чи важко грати на сузафоні? Навчитися грати на кожному музичному інструменті — завдання не з легких. Така ж ситуація і з сузафоном. Але крім того, сузафон досить важкий: його вага складає близько 10 кг.

Керівник зразкового духового оркестру «Золоті сурми» Іван Шалата зазначив, що кожен колектив хотів би мати цей унікальний музичний інструмент. А потреба доповнити звучання в оркестрі виникла давно:

«Упродовж останніх років ми часто виїжджаємо за кордон. Маємо як фестивальні концерти, так і конкурсні. Мені запам’яталося, коли ми були в Німеччині, то на конкурси приїжджали оркестри з багатьох країн Європи, які мали хороші інструменти. А в нас, на жаль, тоді ще не було можливості купити. Я кілька років ходив до міської ради, аргументовано пояснював, чому нам потрібно цей інструмент. Минулого року дослухалися до мене й виділили кошти з міського бюджету. Сузафона в Україні немає, тому привезли його з Німеччини. Отримали ми його цього літа. На ньому грають як у дорослому оркестрі, так і в дитячому», - зазначив він.

Сузафон додає яскравого оксамитового звучання, своєрідного колориту. На жаль, виступити на концертах з новим унікальним інструментом колективу поки що не вдалося, додав Іван Шалата:

Ми ще не виступали з сузафоном на конкурсах, бо цього року наша гастрольна діяльність не відбулася з поважних причин. Надіємося, що пандемія піде на спад і ми матимемо можливість продемонструвати наше нове звучання не тільки в Україні, але й за кордоном.

Читайте новости Украины и мира на страницах «2000» и в социальных сетях FacebookTwitterLivejournal, а также Telegram

Загрузка...
Загрузка...

В Калуше произошел крупный пожар на заводе...

Загорелась установка по производству олефинов, введенная в эксплуатацию в октябре 2005...

Слышал звон

Все идет к тому, что в Калуше, небольшом городке неподалеку от Ивано-Франковска,...

ОТО с референдумом

«Нам много чего обещали, а если обманут... Ну что ж — не привыкать, будем знать, что...

Страсти по громаде

Наталья БАБИЙ: «Опоненти стали розказувати людям в селі: якщо об'єднаєтесь з...

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Авторские колонки

Блоги

Ошибка