Поліція відкрила шість кримінальних проваджень щодо порушень у день виборів

25 Октября 2020

Про це йшлося під час брифінгу першого заступника міністра внутрішніх справ України Сергія Ярового, Голови Національної поліції Ігоря Клименка та Голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій Миколи Чечоткіна щодо перебігу виборчого процесу та дій підрозділів МВС.

Перший заступник міністра внутрішніх справ Сергій Яровий наголосив, що поліцейські мають негайно реагувати на будь-які порушення, пов’язанні з виборчим законодавством, повідомляє прес-служба Національної поліції.

«Найголовніше – управління всім процесом, який відбувається в кожному регіоні. Це робота із ситуаційним центром, аналіз безпосередньої ситуації та реагування на всі повідомлення. Майже 140 тисяч правоохоронців заступили на виконання завдань на локаціях. Повністю розгорнута система управління ситуаційних центрів Нацполіції, Державної служби надзвичайних ситуацій, авіація. Дії всіх сил та засобів МВС координуються оперативним штабом, куди стікається інформація про проведення виборів», – повідомив Сергій Яровий.

Перший заступник міністра внутрішніх справ зазначив, що несвоєчасно розпочали роботу 65 дільничних виборчих комісій. Станом на 10:00 залишаються невідкритими 4 виборчі дільниці – у Донецькій, Івано-Франківській, Житомирській та Полтавській областях.

«У день виборів вже зареєстровано 383 заяви та повідомлення про порушення, складено два адміністративні протоколи, відкрито 6 кримінальних проваджень», – повідомив Сергій Яровий.

Здебільшого правопорушення стосуються порушення ведення агітації, обмежень щодо ведення передвиборчої агітації тощо.

Голова Національної поліції України Ігор Клименко повідомив, що поліцейські взяли під охорону всі територіальні виборчі дільниці, приступили до служби без зауважень.

«Вже з 12 години ночі ми затримуємо автобуси, які їздять по регіонах, возять людей. Такі випадки є в Дніпропетровській області, в Києві. На даний момент затримали два автобуси з Луганської області, які заїхали Київ, – люди приїжджали голосувати. В Одеській області теж сьогодні звозили громадян для голосування за 400 гривень. Організатором був громадянин РФ, на даний момент він затриманий. Всі громадяни, які знаходилися в автобусі, дають покази», – повідомив Голова Нацполіції.

Ігор Клименко також розповів, що поліцейські зафіксували канали у соціальних мережах, де пропонують  продаж та купівлю голосів. Також наразі вже є кілька повідомлень від громадян про проведення опитувань.

«Ще раз хочу підкреслити – поліція поза політикою. І під час виборів забезпечує охорону публічного порядку та права та свободи наших громадян. Всі спроби незаконної агітації заборонено, всі спроби напруження обстановки мають відслідковуватися та одразу припинятися. Органи правопорядку діятимуть відповідно до закону», – наголосив глава Нацполіції.

Ігор Клименко також звернувся з проханням до всіх громадян дотримуватися правил особистої безпеки.

«Просимо всіх громадян не забувати про особисту безпеку. Ці вибори проходять в  період карантину, тому всі мають перебувати в місцях голосування, в місцях скупчення громадян у засобах індивідуального захисту. Просимо також повідомляти Нацполіцію по всі виявлені факти порушень виборчого законодавства. Поліція буде оперативно реагувати на них.

Голова Державної служби з надзвичайних ситуацій Микола Чечоткін повідомив, наразі надзвичайних ситуацій або інших подій на об’єктах, які задіяні на виборах, не зафіксовано.

Читайте новости Украины и мира на страницах «2000» и в социальных сетях FacebookTwitterLivejournal, а также Telegram

Загрузка...
Загрузка...

В Україні створять електронну систему «Екологічний...

В Державній екологічній інспекції розробили технічне завдання для електронної...

Денісова: на багатьох дільницях осіб з інвалідністю...

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова розповіла про...

Думки і погляди населення щодо «опитування»,...

З 17 до 19 жовтня 2020 року КМІС провів власне опитування методом CATI (телефонні інтерв'ю з...

Оцінка ситуації в Україні і сприйняття партій та...

З 8 до 15 жовтня 2020 року Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів...

Від 100 до 1200: скільки пропонують за "голос" на виборах:...

Однією з головних тенденцій місцевих перегонів є зловживання владою та спроби...

Протягом вересня рибоохоронними патрулями...

Держрибагентством підбито підсумки рибоохоронної діяльності за вересень 2020 року....

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Авторские колонки

Блоги

Ошибка